Connect with us

Zdrowie i Uroda

Akryl – sposób na trwały manicure

Zadbane i piękne dłonie to atrybut kobiecości. Kobiety chcą mieć również piękne i efektowne paznokcie. W tym celu najlepiej udać się do profesjonalnego salonu stylizacji paznokci i zdecydować się na jedną z metod stylizacji. Jedną z popularniejszych jest wykorzystanie akrylu.

Jak powstaje paznokieć akrylowy?

Akryl jest formą punktową. Metoda akrylowa zdobienia paznokci wymaga wprawy, gdyż jest to produkt szybkoschnący. Do stworzenia paznokcia o odpowiednim kształcie potrzebny jest specjalny proszek akrylowy i substancja ciekła, czyli liquid. Trwałość metody zapewnia primer, czyli wytrawiacz. Zwiększa on przyczepność produktu do naturalnej płytki paznokcia.

Aby utworzyć kulę, z której następnie formuje się paznokieć, należy zamoczyć odpowiedni pędzelek w liquidzie, a następnie połączyć go z proszkiem. Powstałą kulkę rozprowadza się szybkim i pewnym ruchem w celu uformowania paznokcia.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci – jaki akryl wybrać?

Standardowy podziała to akryl kolorowy i bezbarwny. Jednak pod względem struktury i zapachu, akryl dzieli się na: wolnoschnący, szybkoschnący, bezwonny.

Akryl wolnoschnący polecany jest dla kobiet, które chcą rozpocząć przygodę z akrylem w domowym zaciszu – samodzielnie. Masa zastyga dużo wolniej, stąd uformowanie paznokcia jest łatwiejsze i można dłużej nanosić poprawki. Jego zaletą jest również łatwe piłowanie. Paznokieć taki jest bardziej podatny na formowanie, a jego powierzchnia jest elastyczna.

Akryl szybkoschnący przeznaczony jest dla profesjonalistek. Masa szybko wysycha, stąd konieczna jest już wprawiona ręka, by szybko uformować niezbędny kształt i nadać formę. Tutaj konieczne jest wyczucie odpowiednich proporcji, gdyż pod warstwą mogą tworzyć się pęcherzyki powietrza, a wtedy akryl będzie odpryskiwał.

Akryle bezwonne nie mają z kolei charakterystycznego zapachu, który nie zawsze odpowiada klientkom salonu. Masa schnie dużo wolniej, stąd paznokcie takie można dłużej formować.

Zalety paznokci akrylowych

Paznokcie akrylowe są trwałe. Dlatego kobiety często decydują się właśnie na ten rodzaj stylizacji. Panie, które chcą zmienić kształt paznokcia, mogą nadać im odpowiednią formę za pomocą akrylu. Ponadto metoda akrylowa zdobienia paznokci to doskonały sposób na ochronę naturalnej płytki. Paznokcie są odporne na uszkodzenia i nie niszczą się podczas wykonywania prac ręcznych.

Za pomocą metody akrylowej zdobienia paznokci każda kobieta może cieszyć się trwałym manicure i pięknymi zdobieniami, które nadają jej odpowiedniego charakteru.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/.

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Dior perfumy damskie – kto je kupuje

Dior to marka kojarząca się z luksusem, a produkty są gustowne i ekskluzywne. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Sklep z bielizną – Gdzie udać się po idealny prezent dla partnerki?

Co prawda, Walentynki są już za nami, ale romantyczne prezenty są modne przez cały rok. Dlatego, jeżeli szukasz upominku dla swojej partnerki na urodziny lub z innej okazji powinieneś z pewnością postawić na coś zmysłowego, co sprawi, że poczuje się naprawdę wyjątkowo. Jeżeli brakuje Ci pomysłu na idealny prezent, zapoznaj się z poniższym tekstem!
(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Dlaczego nie należy straszyć dziecka dentystą?

Dlaczego nie należy straszyć dziecka dentystą?

Gdy analizowane są błędy, jakie popełniają rodzice wybierający się ze swoim dzieckiem pierwszy raz do stomatologa, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że to wyjątkowo złożony temat. Które z nich można jednak uznać za najbardziej niebezpieczne? (więcej…)

Continue Reading

Trending

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….