Connect with us

CIEKAWE

Buty rowerowe spd – główne zalety

Każdy profesjonalny kolarz może śmiało przyznać, że to buty rowerowe spd w dużej mierze pozwalają mu osiągać lepsze wyniki. Dobrze skomponowany strój potrafi rzeczywiście ułatwić sportowe życie. Jakie są zatem główne zalety korzystania z tego profesjonalnego typu obuwia?

Podwyższone bezpieczeństwo

Nie chodzi tu nawet o zminimalizowanie ryzyka wypadku. Niezależnie od tego, czy kolarz stosuje buty rowerowe spd czy nie, prawdopodobieństwo upadku jest dokładnie takie samo, ale za sprawą specjalistycznego obuwia można uniknąć wielu kontuzji. A to one dla sportowców są największym utrapieniem.

Kolarstwo szosowe i górskie jest o tyle skomplikowane, że powierzchnia, po której porusza się sportowiec, najczęściej jest po prostu nierówna. Powoduje to spadanie stóp z pedałów, co wiąże się z ryzykiem zwichnięcia nogi i naderwana ścięgien. Buty spd doskonale zapobiegają takim sytuacjom.

Zwiększona siła i wydajność

Jednakże tą najważniejszą i najbardziej docenianą zaletą butów rowerowych spd jest ich zdolność do podwyższania efektywności jazdy. Mechanizm działania jest tutaj bardzo prosty. Podczas gdy lewa stopa kolarza naciska na pedał, ta druga może w pełni poświęcić się podciąganiu samej korby.

Wyższa efektywność pedałowania wynika natomiast z pozyskania dodatkowej siły. Sportowiec, który korzysta z butów rowerowych spd, nie męczy się aż tak bardzo, odciąża mięśnie swoich nóg, dzięki czemu może zminimalizować zmęczenie ciała i jeździć dłużej, szybciej oraz wydajniej.

Uzyskanie pełnej kontroli nad pojazdem

To bardzo ważne, aby sportowiec w pewnym sensie czuł swój rower, był z nim połączony i przejął nad nim pełną kontrolę. Trudno o to na nierównych i pełnych przeszkód powierzchniach, gdy stopy przez cały czas wypadają z pedałów – przymocowanie ich do nich na stałe, rozwiązuje ten problem.

Kolarze, którzy mieli okazję jeździć i w butach rowerowych spd, i bez nich, przyznają, że dzięki nim znacznie lepiej czują swój pojazd. Mogą bez żadnych problemów poruszać nim tak, jak tylko chcą. Jazda jest wtedy przyjemniejsza, bezpieczniejsza i oczywiście efektywniejsza.

Lepsza skoczność

Ostatnim plusem butów spd, o którym rzadko kiedy się wspomina, jest ich zdolność do poprawiania skoczności. Dla niektórych sportowców będzie to jeden z ważniejszych ich atutów.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na buty rowerowe spd

Oczywiście niektórym skoki na rowerze przychodzą zupełnie naturalnie, ale ci, którzy kompletnie sobie z nimi nie radzą, powinni wypróbować na sobie buty rowerowe spd. Przekonają się wtedy, że dzięki nim takie kolarskie sztuczki można wykonywać o wiele łatwiej.

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Wygoda i bezpieczeństwo systemów centralnego ogrzewania

Wygoda i bezpieczeństwo systemów centralnego ogrzewania

Kotły co na paliwo stałe są na dzisiaj całkiem ekologiczny, wygodnym i co bardzo istotne, przystępnym ekonomicznie rozwiązaniem problemu uzyskiwania ciepła dla potrzeb domu czy każdego innego budynku użytkowego, w jakim mają działać ludzie. Pewnym problemem zawsze pozostaje kwestia bezpieczeństwa i czystości takich systemów i chociaż nowoczesne kotły co są bardzo bezpieczne, a ich czystość nie jest realnym problemem, warto się zastanowić nad zapewnieniem sobie, rodzinie oraz współpracownikom maksimum bezpieczeństwa oraz odpowiedni poziom wygody. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Czym grozi brak troski o dobry materac?

Czym grozi brak troski o dobry materac?

Kiedy należy wymienić materac? Choć eksperci uważają, że już po kilku latach użytkowania warto zastanowić się nad jego zmianą, analizując poczynania naszych rodaków trudno nie odnieść wrażenia, że nie wszyscy przywiązują do tego zalecenia aż tak dużą wagę. Wcale nie brakuje osób, które potrafią spać na jednym materacu po kilkanaście lat. Jak zatem wytłumaczyć ten fenomen? (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Wózki spacerowe dla dzieci – o czym pamiętać podczas kupna?

Wygodny wózek spacerowy to spore ułatwienie dla rodzica – lekka konstrukcja, zwrotność oraz możliwość składania to tylko niektóre z licznych zalet jednych z najpopularniejszych modeli wózków. Spacerówki cieszą się dużą popularnością również ze względu na ich zwrotność. Decydując się na kupno takiego modelu wózka powinniśmy uwzględnić szereg aspektów, aby zapewnić dziecku i sobie najwygodniejszą opcję.

(więcej…)

Continue Reading

Trending