Connect with us

CIEKAWE

Buty rowerowe spd – główne zalety

Każdy profesjonalny kolarz może śmiało przyznać, że to buty rowerowe spd w dużej mierze pozwalają mu osiągać lepsze wyniki. Dobrze skomponowany strój potrafi rzeczywiście ułatwić sportowe życie. Jakie są zatem główne zalety korzystania z tego profesjonalnego typu obuwia?

Podwyższone bezpieczeństwo

Nie chodzi tu nawet o zminimalizowanie ryzyka wypadku. Niezależnie od tego, czy kolarz stosuje buty rowerowe spd czy nie, prawdopodobieństwo upadku jest dokładnie takie samo, ale za sprawą specjalistycznego obuwia można uniknąć wielu kontuzji. A to one dla sportowców są największym utrapieniem.

Kolarstwo szosowe i górskie jest o tyle skomplikowane, że powierzchnia, po której porusza się sportowiec, najczęściej jest po prostu nierówna. Powoduje to spadanie stóp z pedałów, co wiąże się z ryzykiem zwichnięcia nogi i naderwana ścięgien. Buty spd doskonale zapobiegają takim sytuacjom.

Zwiększona siła i wydajność

Jednakże tą najważniejszą i najbardziej docenianą zaletą butów rowerowych spd jest ich zdolność do podwyższania efektywności jazdy. Mechanizm działania jest tutaj bardzo prosty. Podczas gdy lewa stopa kolarza naciska na pedał, ta druga może w pełni poświęcić się podciąganiu samej korby.

Wyższa efektywność pedałowania wynika natomiast z pozyskania dodatkowej siły. Sportowiec, który korzysta z butów rowerowych spd, nie męczy się aż tak bardzo, odciąża mięśnie swoich nóg, dzięki czemu może zminimalizować zmęczenie ciała i jeździć dłużej, szybciej oraz wydajniej.

Uzyskanie pełnej kontroli nad pojazdem

To bardzo ważne, aby sportowiec w pewnym sensie czuł swój rower, był z nim połączony i przejął nad nim pełną kontrolę. Trudno o to na nierównych i pełnych przeszkód powierzchniach, gdy stopy przez cały czas wypadają z pedałów – przymocowanie ich do nich na stałe, rozwiązuje ten problem.

Kolarze, którzy mieli okazję jeździć i w butach rowerowych spd, i bez nich, przyznają, że dzięki nim znacznie lepiej czują swój pojazd. Mogą bez żadnych problemów poruszać nim tak, jak tylko chcą. Jazda jest wtedy przyjemniejsza, bezpieczniejsza i oczywiście efektywniejsza.

Lepsza skoczność

Ostatnim plusem butów spd, o którym rzadko kiedy się wspomina, jest ich zdolność do poprawiania skoczności. Dla niektórych sportowców będzie to jeden z ważniejszych ich atutów.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na buty rowerowe spd

Oczywiście niektórym skoki na rowerze przychodzą zupełnie naturalnie, ale ci, którzy kompletnie sobie z nimi nie radzą, powinni wypróbować na sobie buty rowerowe spd. Przekonają się wtedy, że dzięki nim takie kolarskie sztuczki można wykonywać o wiele łatwiej.

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Strony internetowe wykonane perfekcyjnie

Strony internetowe wykonane perfekcyjnie

Internet to obecnie ogromna siła. Jego rola jest naprawdę bardzo duża. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na posiadanie strony firmowej. Tworzenie stron internetowych nie jest jednak rzeczą prostą. Dlatego warto powierzyć to zadanie fachowcom. Obecnie znalezienie firmy świadczącej usługi w tym zakresie naprawdę nie jest trudne. Godna polecenia jest agencja Media Essence, która bez wątpienia wyróżnia się na rynku tego rodzaju usług. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Szczyrk i okolice

Szczyrk to piękne miasto w Beskidzie Śląskim. Jest to również idealna baza wypadowa, by zwiedzić okoliczne miejscowości i góry, które rozciągają się w pobliżu. Noclegi Szczyrk to idealny punkt, z którego można wyruszać na codzienne wyprawy. Co warto zobaczyć w Szczyrku i okolicach?
(więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Wino bezalkoholowe – Różowe

Wina bezalkoholowe w samym założeniu powinny różnić się od win alkoholowych jedynie przedrostkiem „bez”, lecz jak dobrze wiemy, alkohol w winie jest fundamentem zachowania odpowiedniej struktury, więc wszystko zależy od technik, które zastosuje producent wina, które mamy zamiar zakupić. Warto w takim razie patrzeć na doświadczenie producenta.
(więcej…)

Continue Reading

Trending