Connect with us

Dom i Wnętrze

Dlaczego warto wybrać patelnię żeliwną?

Planując zakup patelni, warto przemyśleć zakup tej żeliwnej. Patelnie żeliwne są nie tylko wyjątkowo trwałe, ale także znacznie ułatwiają przygotowanie idealnie dosmażonych dań. Nie bez powodu są najchętniej wybierane przez profesjonalnych kucharzy. Jakie są zalety żeliwnej patelni i gdzie ją kupić?

Patelnia żeliwna – najwyższa jakość i wytrzymałość

Podstawową zaletą, jaką oferuje żeliwna patelnia, jest ogromna wytrzymałość. Patelnia z żeliwa jest masywna i dobrze leży w dłoni. Jej ciężar sprawia, że jest stabilna i niełatwo ją przypadkowo strącić czy wywrócić.Patelnie żeliwne są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Nie niszczą się pod wpływem ognia i wysokiej temperatury. Nie rysują się i nie ścierają, długo zachowując bardzo ładny wygląd i pełną funkcjonalność. Atutem żeliwa jest także naturalne pochodzenie – materiał jest ze swojej natury trwały, nie wymaga stosowania szkodliwych dla zdrowia i środowiska powłok, by zyskały maksymalną trwałość na różnego rodzaju uszkodzenia.

Zalety patelni żeliwnej w czasie gotowania

Patelnie żeliwne są najchętniej stosowane przez zawodowych kucharzy. Dlaczego? Przede wszystkim umożliwiają maksymalną kontrolę nad procesem gotowania czy smażenia. Powoli się nagrzewają, minimalizując do minimum ryzyko przypalenia czy rozgotowania. Równie wolno stygną, dzięki czemu posiłek długo pozostaje ciepły. Patelnia żeliwna doskonale przewodzi ciepło, które rozchodzi się równomiernie po całej jej powierzchni.Żeliwna patelnia nie wpływa też na smak potraw i nie stwarza ryzyka dla zdrowia. Co ciekawe, w czasie gotowania uwalnia związki żelaza, które wnikają do pokarmu i wzbogacają go o ten korzystny dla człowieka pierwiastek. Patelnie z żeliwa można stosować przy dowolnego rodzaju kuchence: ogniowej, gazowej, indukcyjnej, nie obawiając się o wytrzymałość patelni, smak pokarmu ani o swoje zdrowie.

Gdzie kupić żeliwną patelnię?

W jakich sklepach szukać żeliwnych patelni? Ten rodzaj naczynia do smażenia wciąż bywa trudno dostępny, jednak coraz częściej w swojej ofercie mają go dobrze wyposażone sklepy z akcesoriami do kuchni. Bez problemu można znaleźć je również w sieci – w sklepach internetowych jest szeroki wybór, jeśli chodzi o wielkość patelni i jej przeznaczenie.Wybierając patelnię, warto upewnić się, że w całości wykonana jest z żeliwa i ma staranna wykończenie. Najlepiej stawiać na produkty marek, które cieszą się dobrą renomą wśród profesjonalnych kucharzy.

Patelnie żeliwne znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Jakie drzwi balkonowe przesuwne wybrać?

W wielu nowoczesnych projektach pojawia się na zewnątrz balkon lub taras, który pozwala na to, aby spędzić czas wspólnie z rodziną na świeżym powietrzy, kiedy tylko jest okazja i kiedy tylko pojawiają się ciepłe dni. Wyjście na taki taras musi zostać odpowiednio zaprojektowane, więc trzeba wybrać najlepsze drzwi balkonowe przesuwne.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Schroń się przed słońcem w cieniu parasola

Zaaranżowanie przestrzeni wypoczynkowej w naszym ogrodzie czy na tarasie nie sprawi żadnego problemu – wystarczy wybrać odpowiednie meble outdoorowe i dodatki. Taka przestrzeń może nam służyć na wiele sposobów: możemy tam pić kawę, wypoczywać, relaksować się z książką w dłoni, ale także podawać posiłki, pracować, spotykać się w gronie znajomych. Najważniejsze jest to, aby zapewnić sobie komfort i wygodę. Jakie elementy wybrać do naszej przestrzeni wypoczynkowej? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Eleganckie elementy wyposażenia kuchni i jadalni

Lubimy otaczać się pięknymi przedmiotami, również w kuchni czy jadalni. Wybierając konkretne garnki czy sztućce zapewniamy sobie nie tylko wygodę podczas przygotowywania posiłków, ale także pozytywne doznania estetyczne. Gdzie szukać najwyższej klasy produktów? Na jakie elementy zwracać szczególną uwagę? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending