Connect with us

Dom i Wnętrze

Dlaczego warto wybrać patelnię żeliwną?

Planując zakup patelni, warto przemyśleć zakup tej żeliwnej. Patelnie żeliwne są nie tylko wyjątkowo trwałe, ale także znacznie ułatwiają przygotowanie idealnie dosmażonych dań. Nie bez powodu są najchętniej wybierane przez profesjonalnych kucharzy. Jakie są zalety żeliwnej patelni i gdzie ją kupić?

Patelnia żeliwna – najwyższa jakość i wytrzymałość

Podstawową zaletą, jaką oferuje żeliwna patelnia, jest ogromna wytrzymałość. Patelnia z żeliwa jest masywna i dobrze leży w dłoni. Jej ciężar sprawia, że jest stabilna i niełatwo ją przypadkowo strącić czy wywrócić.Patelnie żeliwne są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Nie niszczą się pod wpływem ognia i wysokiej temperatury. Nie rysują się i nie ścierają, długo zachowując bardzo ładny wygląd i pełną funkcjonalność. Atutem żeliwa jest także naturalne pochodzenie – materiał jest ze swojej natury trwały, nie wymaga stosowania szkodliwych dla zdrowia i środowiska powłok, by zyskały maksymalną trwałość na różnego rodzaju uszkodzenia.

Zalety patelni żeliwnej w czasie gotowania

Patelnie żeliwne są najchętniej stosowane przez zawodowych kucharzy. Dlaczego? Przede wszystkim umożliwiają maksymalną kontrolę nad procesem gotowania czy smażenia. Powoli się nagrzewają, minimalizując do minimum ryzyko przypalenia czy rozgotowania. Równie wolno stygną, dzięki czemu posiłek długo pozostaje ciepły. Patelnia żeliwna doskonale przewodzi ciepło, które rozchodzi się równomiernie po całej jej powierzchni.Żeliwna patelnia nie wpływa też na smak potraw i nie stwarza ryzyka dla zdrowia. Co ciekawe, w czasie gotowania uwalnia związki żelaza, które wnikają do pokarmu i wzbogacają go o ten korzystny dla człowieka pierwiastek. Patelnie z żeliwa można stosować przy dowolnego rodzaju kuchence: ogniowej, gazowej, indukcyjnej, nie obawiając się o wytrzymałość patelni, smak pokarmu ani o swoje zdrowie.

Gdzie kupić żeliwną patelnię?

W jakich sklepach szukać żeliwnych patelni? Ten rodzaj naczynia do smażenia wciąż bywa trudno dostępny, jednak coraz częściej w swojej ofercie mają go dobrze wyposażone sklepy z akcesoriami do kuchni. Bez problemu można znaleźć je również w sieci – w sklepach internetowych jest szeroki wybór, jeśli chodzi o wielkość patelni i jej przeznaczenie.Wybierając patelnię, warto upewnić się, że w całości wykonana jest z żeliwa i ma staranna wykończenie. Najlepiej stawiać na produkty marek, które cieszą się dobrą renomą wśród profesjonalnych kucharzy.

Patelnie żeliwne znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Lampy muszą być

Lampy muszą być

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj dom bez oświetlenia. Światło sprawia, że możemy bez ograniczeń funkcjonować również wówczas, gdy nastanie zmrok. Obecnie lampy to jednak nie tylko funkcja praktyczna. Są bowiem tak ładne, że sprawdzają się też w charakterze ozdób. Dlatego dobrze jest wybrać lampę, która będzie współgrała z pomieszczeniem, w którym ma się znaleźć. Na szczęście producenci zapewniają swoim klientom naprawdę szeroki wybór. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak wybrać meble do małego pokoju?

Małe wnętrza nie są łatwe do urządzenia. Z pozoru takie zadanie wydawać by się mogło łatwe. Prawda jest jednak zupełnie inna. Im mniejsze pomieszczenie, tym większa trudność w rozplanowaniu wszystkich potrzebnych sprzętów. Jak rozsądnie wybierać meble do małego pokoju?

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Znajdź piękny parasol na taras

Kupno parasola ogrodowe na taras czy do ogrodu nie jest dzisiaj niczym nadzwyczajnym. Zmieniają się jednak powody, dla których chcemy posiadać taki produkt  strefie relaksu. Do niedawna głównym czynnikiem była oczywiście chęć odpoczynku w cieniu. Dzisiaj coraz więcej osób zdaje sobie sprawę ze szkodliwości promieniowania UV.

(więcej…)

Continue Reading

Trending