Connect with us

Technologia

Dom, który zapewni Ci wygodę i komfort!

Decydując się na kupno własnego mieszkania czy domu jesteśmy przygotowani na to, że konieczne będzie zaciągnięcie kredytu. Mało z nas jednak zdaje sobie sprawę z tego, że obecnie ceny oferowane przez deweloperów są naprawdę wysokie, przez co sam kredyt może znacząco przekroczyć zakładany czas spłaty! Czy istnieją alternatywy dla niemożliwie drogich propozycji wielkich firm? Okazuje się, że tak!

W oszukiwaniu spokoju poza miastem

Zdecydowana większość osób chcących budować dom decyduje się na działki przy granicach miasta. Musimy jednak pamiętać, że takie miejsce tylko przez kilka lat będzie spokojne i niezatłoczone. Z pewnością deweloperzy szybko zaczną kupować ziemie w okolicy, efektem czego stworzone zostanie kolejne osiedle, pełne samochodów.
Alternatywą dla domów szeregowych na obrzeżach miast może być zakupienie niewielkiego kawałka ziemi… i budowa na własną rękę. Dzisiaj możemy przebierać w ofertach firm budowlanych, również tych oferujących domy z drewna. Wśród licznych propozycji warto zainteresować się projektami na stronie mawit.com.pl. Firma ta zaproponuje nam nie tylko interesujące projekty domów drewnianych, ale i ich wykonanie. Wśród projektów królują przede wszystkim domy piętrowe oraz domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza. Takie budynki odznaczają się dużą ilością naturalnego światła wewnątrz, przestrzenią. Przyszli mieszkańcy mogą liczyć także na piękny taras.

Jak wygląda budowa domu w konstrukcji szkieletowej?

Przede wszystkim nie ma konieczności czekania na ładną pogodę – dzięki zastosowaniu drewna budowa może rozpocząć się praktycznie w każdym momencie w roku. Jedynym elementem murowanym takiego domu są jego fundamenty. Sama budowa trwa od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, czy dom ma być oddany w stanie surowym zamkniętym czy deweloperskim.

Continue Reading
Advertisement

Technologia

Maszyny czyszczące – rodzaje

Maszyny czyszczące na bieżąco czyszczą i osuszają powierzchnię, po której się poruszają. Dzięki temu już jeden przejazd wystarczy aby posadzka lśniła czystością. W zależności od typu posadzki do wyboru jest kilka rodzai chemii, różne rodzaje szczot oraz padów. Maszyny czyszczące dzielą się na dwa podstawowe rodzaje: kablowe i bateryjne. (więcej…)

Continue Reading

Technologia

Wilgoć – wróg twoich produktów

Wilgoć to prawdziwa zmora wszystkich tych, którzy zajmują się produkcją, magazynowaniem lub transportem produktów wrażliwych bądź podatnych na działanie wody. Na szczęście można się zabezpieczyć przed jej wpływem poprzez dobranie odpowiedniego typu pochłaniaczy wilgoci. (więcej…)

Continue Reading

Technologia

Transport niecodziennych produktów – jak się do tego zabrać?

W handlu i przemyśle istnieją produkty specjalnego przeznaczenia, które wymagają odpowiednich warunków transportu. Doskonałym tego przykładem są produkty żywnościowe czy farmaceutyczne. Wiele z nich jest przewożonych w postaci płynnej lub półpłynnej i wymagają higienicznych, a niekiedy wręcz sterylnych warunków transportu. Do tego celu zostały stworzone pojemniki Combo typu Bag-in-Box.

Pojemniki Combo przypominają swoim wyglądem skrzyniopalety plastikowe. Główną różnicą między specjalistycznym pojemnikiem Combo a skrzyniopaletą jest możliwość zainstalowania worków umożliwiających bezpieczne przechowywanie i transport produktów płynnych i półpłynnych. Worki umieszczone wewnątrz pojemników zapewniają również higieniczne warunki przechowywania i transportu produktów wrażliwych takich jak leki, musy owocowe i warzywne, soki, czy przeciery.

Dzięki sterylnym warunkom, jakie zapewniają pojemniki Bag-in-Box produkty w nich magazynowane nie są narażone na zepsucie. Ponieważ pojemniki zabezpieczone są przed wypływaniem substancji płynnych, nie ma problemu rozlania się przewożonego produktu.

Dodatkową zaletą pojemników typu Combo jest możliwość wielokrotnego użycia. Część zewnętrzna wykonana jest z tworzywa sztucznego, które można wielokrotnie myć i dezynfekować. Worek znajdujący się wewnątrz można wymieniać, co dodatkowo podnosi poziom higieny podczas użytkowania pojemników.

Należy również wspomnieć, że pojemniki typu Bag-in-Box swoją budową przypominają skrzyniopalety, a tym samym można je łatwo przenosić z miejsca na miejsce oraz układać jedne na drugich, dzięki czemu można je w wygodny sposób magazynować.

Continue Reading

Ciekawe

Trending