Connect with us

Dom i Wnętrze

Doświadczony adwokat – czy okaże się pomocny w sprawie rozwodowej?

 

Decydując się na złożenie papierów rozwodowych warto odpowiednio przygotować się do samej rozprawy oraz tego, jak może ona wyglądać. W zależności od stopnia skomplikowania sprawy może okazać się, że pomocny może być adwokat. Specjaliści od spraw rodzinnych zaproponują nam swoją pomoc, doświadczenie i wiedzę na sali sądowej.

Dlaczego pomoc adwokata może okazać się niezbędna?

Współcześnie szacuje się, że nawet co trzecie małżeństwo kończy się rozwodem – powody rozwodów to „różnice nie do pogodzenia” ale również niewierność małżeńska, przemoc w rodzinie. W przypadku, kiedy małżonkowie nie doczekali się potomstwa i nie zgromadzili wiele wspólnego majątku lub też mają rozdzielność majątkową sprawa nie jest skomplikowana i może zamknąć się nawet w 2 rozprawach. Kiedy jednak małżonkowie posiadają dzieci i majątku może okazać się, że sprawa rozwodowa się przedłuży, szczególnie, kiedy nie będzie pomiędzy małżonkami chęci do porozumienia. Kiedy chcemy zawalczyć o równy podział majątku czy alimenty warto pomyśleć o adwokacie. Nie tylko będzie on reprezentował nas w sądzie, ale też składał w naszym imieniu wnioski, bronił naszego dobrego imienia i chronił nas przed podejmowaniem kroków, które mogą negatywnie wpłynąć na nasza sytuację prawną. Więcej o roli adwokata przeczytasz na stronie adwokat-katowice.info.pl.

Współpraca małżonków mile widziana

Okazuje się, że możliwe jest przyspieszenie sprawy rozwodowej, jednak zależy to od dobrej woli samych małżonków. Mogą oni, wspólnie z adwokatem, umówić się na spotkanie z mediatorem w obecności którego spiszą oni niezbędne oświadczenia dotyczące majątku, decyzje związane z opieką nad małoletnimi dziećmi. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia kwestie rozwodowe i odciąża sąd, a dodatkowo świadczy o dobrej woli małżonków, aby rozstać się w zgodzie.

 

 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Okna balkonowe przesuwne i inne do domu

Nie łatwo jest wybrać okna balkonowe przesuwne i inne do domu. W szczególności, jeżeli spojrzymy na ofertę, jaka jest dostępna na rynku. Co należy wziąć pod uwagę, jeżeli będziemy oglądać stolarkę okienną? Jakie rodzaje okien w obecnych czasach dostępne są na rynku? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak zaprojektować kuchnię w bloku?

Małe, ale własne. Posiadanie własnego, nawet małego mieszkania na osiedlu może sprawić nieskrywaną radość. Podejdźmy w odpowiedni sposób do aranżacji całej, dostępnej powierzchni. Jak zaprojektować kuchnię w małym mieszkaniu? Oto kilka cennych podpowiedzi. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak pielęgnować palmę konopną?

 

Trachycarpus fortunei, czyli palma konopna to niewątpliwie piękna ozdoba każdego domu. Palmy przywodzą na myśl wspomnienie lata i ciepłych wakacji.
(więcej…)

Continue Reading

Trending

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….