Connect with us

Dom i Wnętrze

Doświadczony adwokat – czy okaże się pomocny w sprawie rozwodowej?

 

Decydując się na złożenie papierów rozwodowych warto odpowiednio przygotować się do samej rozprawy oraz tego, jak może ona wyglądać. W zależności od stopnia skomplikowania sprawy może okazać się, że pomocny może być adwokat. Specjaliści od spraw rodzinnych zaproponują nam swoją pomoc, doświadczenie i wiedzę na sali sądowej.

Dlaczego pomoc adwokata może okazać się niezbędna?

Współcześnie szacuje się, że nawet co trzecie małżeństwo kończy się rozwodem – powody rozwodów to „różnice nie do pogodzenia” ale również niewierność małżeńska, przemoc w rodzinie. W przypadku, kiedy małżonkowie nie doczekali się potomstwa i nie zgromadzili wiele wspólnego majątku lub też mają rozdzielność majątkową sprawa nie jest skomplikowana i może zamknąć się nawet w 2 rozprawach. Kiedy jednak małżonkowie posiadają dzieci i majątku może okazać się, że sprawa rozwodowa się przedłuży, szczególnie, kiedy nie będzie pomiędzy małżonkami chęci do porozumienia. Kiedy chcemy zawalczyć o równy podział majątku czy alimenty warto pomyśleć o adwokacie. Nie tylko będzie on reprezentował nas w sądzie, ale też składał w naszym imieniu wnioski, bronił naszego dobrego imienia i chronił nas przed podejmowaniem kroków, które mogą negatywnie wpłynąć na nasza sytuację prawną. Więcej o roli adwokata przeczytasz na stronie adwokat-katowice.info.pl.

Współpraca małżonków mile widziana

Okazuje się, że możliwe jest przyspieszenie sprawy rozwodowej, jednak zależy to od dobrej woli samych małżonków. Mogą oni, wspólnie z adwokatem, umówić się na spotkanie z mediatorem w obecności którego spiszą oni niezbędne oświadczenia dotyczące majątku, decyzje związane z opieką nad małoletnimi dziećmi. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia kwestie rozwodowe i odciąża sąd, a dodatkowo świadczy o dobrej woli małżonków, aby rozstać się w zgodzie.

 

 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Jakich błędów unikać wybierając kafle?

Jakich błędów unikać wybierając kafle?

Bez względu na to, czy o zakupie kafelków myślimy w kontekście odwiedzenia sklepu internetowego, czy stacjonarnego, powinniśmy unikać kilku błędów. Które z nich są popełniane najczęściej, a tym samym powinny być w szczególny sposób brane pod uwagę? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Czy warto kupić drzwi balkonowe przesuwne?

Nowy dom oferuje wiele nowych możliwości. To również budynek, który od inwestora wymaga podjęcia wielu nowych decyzji. M.in. tych odnoszących się do drzwi, jakie będą wychodzić na taras. Warto poddać analizie drzwi balkonowe przesuwne. Czy warto je faktycznie zakupić dla siebie?  (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Zabudowa altany przed wiatrem – co wykorzystać?

Funkcjonalna zabudowa altany przed wiatrem to element, który warto przemyśleć przed rozpoczęciem sezonu ogrodowego czy tarasowego. Wykorzystanie altany jest dzisiaj powszechne – rozwiązanie to ma wiele zalet i znacząco podnosi estetykę otoczenia. Jakie rozwiązania w przypadku altany wykorzystać, aby odpoczywać wygodniej? (więcej…)

Continue Reading

Trending

balkonowe koce https://xann.pl/sitemap leżanki balkonowe