Connect with us

CIEKAWE

Gdzie się możemy spotkać ze sprzęgłami jednokierunkowymi?

Gdzie się możemy spotkać ze sprzęgłami jednokierunkowymi?

Sprzęgła są mechanizmami, które wykorzystuje się po to, aby łączyć i rozłączać wały – zarówno bierny, jak i napędowy. Jednym z najbardziej typowych jest ich podział na rozwiązania standardowe oraz mniej typowe nazywane również specjalistycznymi. To właśnie do tej grupy zalicza się zarówno sprzęgła hydrokinetyczne, jak i jednokierunkowe. Rosnące zainteresowanie tymi ostatnimi zachęca do zwrócenia na nie szczególnej uwagi.

Sprzęgła jednokierunkowe charakteryzują się tym, że są w stanie przenosić moment obrotowy w jedną stronę pozwalając następnie na jego swobodny powrót w stronę przeciwną. Zasada ich działania nie należy do skomplikowanych, one same zaś znane są z szerokiego spektrum zastosowań. Przeważnie montuje się je w elementach odpowiedzialnych za zabezpieczenie maszyn, choć pojawiają się też wszędzie tam, gdzie konieczne jest przeniesienie napędu. Nie mają sobie równych, gdy pojawia się konieczność tego, aby ruch posuwisto-zwrotny zmienić na obrotowy. Można spotkać je także w wielu pojazdach mechanicznych.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą rownież na sprzęgła hydrokinetyczne na stronie moj.com.pl.

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Zakup oryginalnego tuszu do drukarki

Absolutnym hitem ostatnich miesięcy jest urządzenie wielofunkcyjne HP 5075. Jest to drukarka, kopiarka i skaner w jednym, dlatego nada się idealnie dla studenta lub ucznia. Sprawdzi się też w małej firmie, ponieważ codziennie trzeba drukować masę dokumentów.
(więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Co przemawia za zakupem krzeseł obrotowych?

Co przemawia za zakupem krzeseł obrotowych?

Choć krzesła biurowe mają dość długą tradycję, z ich obrotowymi odpowiednikami nie mieliśmy do czynienia od samego początku. Gdy jednak pierwsze z nich pojawiły się na rynku, niemal natychmiast go podbiły. Dziś to właśnie krzesła obrotowe są uważane za najbardziej ergonomiczne. Zaleca się zresztą wprowadzanie ich nie tylko do biur, ale również do domów zwłaszcza, jeśli z krzeseł mają korzystać dzieci w wieku szkolnym. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Pomoc prawna w zasięgu ręki!

Pomoc doświadczonego adwokata jest nie do przecenienia – mówią osoby, które korzystały z porad prawnych czy pomocy adwokata na sali sądowej. Gdzie szukać adwokata? W jakich kwestiach może nam pomóc? Czy pomoc adwokata jest płatna? (więcej…)

Continue Reading

Trending

https://xann.pl/sitemap http://ngenuity.org/slodko-i-zdrowo-czy-to-mozliwe/ https://adamama.org/czy-gotowanie-moze-stac-sie-pasja/