Connect with us

Motoryzacja

Ile trzeba mieć lat, żeby zdać prawo jazdy?

Ile trzeba mieć lat, żeby zdać prawo jazdy?

Prawo jazdy to marzenie każdego nastolatka. Daje ono wolność i swobodę, powala na samodzielne dojazdy do szkoły, czy na spotkania ze znajomymi. Ile trzeba mieć lat, żeby móc rozpocząć kurs na prawo jazdy?

Każda szkoła prawa jazdy w Warszawie podlega pod te same, krajowe przepisy.

Kiedy można zacząć kurs na prawo jazdy w AutomobilKlubu Polski?

W szkole nauki jazdy AutomobilKlubu Polski można przystąpić trzy miesiące przed osiągnięciem wieku wymaganego do wzięcia w państwowym egzaminie na prawo jazdy. Jeśli kurs ukończymy szybko, to do egzaminu można przystąpić na miesiąc przed urodzinami, ale dokument zostanie wydany dopiero po osiągnięciu przez nas wymaganego wieku.

Wymagany minimalny wiek do kierowania wynosi:

kat. A1 – 16 lat kat. A2, B, B+E – 18 lat kat. A o ile osoba od dwóch lat posiada kat. A2 – 20 lat kat. C, C+E – 21 lat kat. A o ile osoba nie posiadała kat. A2 przez co najmniej 2 lata i dla kat. D – 24 lata. Jak widać wiek, w którym można zapisać się na kurs, zależy od tego, jakie prawo jazdy chcemy otrzymać.

Continue Reading
Advertisement

Motoryzacja

Znajdź idealne ubezpieczenie samochodu

Własny samochód to olbrzymie ułatwienie, szczególnie dla osób niemieszkających w dużych miastach czy też osób, które cenią sobie możliwość szybkiego przemieszczania się z jednego punktu do drugiego. Posiadanie samochodu to jednak nie tylko przywileje, ale i obowiązki: poza corocznymi przeglądami technicznymi musimy również pamiętać o posiadaniu polisy OC. Czym jest ta polisa? (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Sala wykładowa do wynajęcia

Sala wykładowa do wynajęcia

Przy wyborze sali konferencyjnej bądź na wykłady co będzie najważniejsze dla nas i uczestników z niej korzystających? Na pewno dużym plusem będzie odpowiednia lokalizacja, aby dojazd nie zajmował dużo czasu i nie sprawiał problemu. Ważne też będą warunki takie jak przestrzeń i technologia. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Znaczenie czasu dla powodzenia podczas nauki jazdy

Znaczenie czasu dla powodzenia podczas nauki jazdy

Płynna i pewna jazda samochodem to cenna umiejętność przydająca się bez względu na to, w jakim jesteśmy wieku i jakie są nasze zainteresowania zawodowe. To także umiejętność którą, wbrew obawom wyrażanym przez dziesiątki osób, można opanować wyjątkowo szybko. Na co powinniśmy zatem zwrócić uwagę chcąc czuć się pewnie jako kierowcy? Nie ulega wątpliwości, że pomoże nam w tym dobra szkoła prawa jazdy w Warszawie, czas więc zadać sobie pytanie o to, jak ją znaleźć.

(więcej…)

Continue Reading

Trending

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….