Connect with us

Motoryzacja

Ile trzeba mieć lat, żeby zdać prawo jazdy?

Ile trzeba mieć lat, żeby zdać prawo jazdy?

Prawo jazdy to marzenie każdego nastolatka. Daje ono wolność i swobodę, powala na samodzielne dojazdy do szkoły, czy na spotkania ze znajomymi. Ile trzeba mieć lat, żeby móc rozpocząć kurs na prawo jazdy?

Każda szkoła prawa jazdy w Warszawie podlega pod te same, krajowe przepisy.

Kiedy można zacząć kurs na prawo jazdy w AutomobilKlubu Polski?

W szkole nauki jazdy AutomobilKlubu Polski można przystąpić trzy miesiące przed osiągnięciem wieku wymaganego do wzięcia w państwowym egzaminie na prawo jazdy. Jeśli kurs ukończymy szybko, to do egzaminu można przystąpić na miesiąc przed urodzinami, ale dokument zostanie wydany dopiero po osiągnięciu przez nas wymaganego wieku.

Wymagany minimalny wiek do kierowania wynosi:

kat. A1 – 16 lat kat. A2, B, B+E – 18 lat kat. A o ile osoba od dwóch lat posiada kat. A2 – 20 lat kat. C, C+E – 21 lat kat. A o ile osoba nie posiadała kat. A2 przez co najmniej 2 lata i dla kat. D – 24 lata. Jak widać wiek, w którym można zapisać się na kurs, zależy od tego, jakie prawo jazdy chcemy otrzymać.

Continue Reading
Advertisement

Motoryzacja

Auta dostawcze na wynajem

Auta dostawcze na wynajem

Wypożyczalnia Ducato to miejsce, gdzie oferowany jest wynajem dostawczych samochodów, oferta dopasowywana jest do indywidualnych potrzeb klientów, którzy będą chcieli zdecydować się na wynajem samochodów w naszej firmie. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Przygotowania do prawa jazdy

Przygotowania do prawa jazdy

Jeśli ktoś chce zrobić prawo jazdy to bez wątpienia znajdzie dla siebie wiele propozycji, ponieważ w kraju funkcjonuje wiele różnych szkół jazdy. Wśród nich są oczywiście liczne szkoły jazdy działające pod hasłem prawo jazdy Warszawa i tam organizujące szkolenia. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Mały, miejski Hyundai – poznaj i10!

Coraz częściej w miastach nie ma odpowiednich warunków do jazdy samochodem. A z pewnością do prowadzenia samochodu o dużych rozmiarach, charakteryzującego się wysokim spalaniem paliwa. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending