Connect with us

Motoryzacja

Ile trzeba mieć lat, żeby zdać prawo jazdy?

Ile trzeba mieć lat, żeby zdać prawo jazdy?

Prawo jazdy to marzenie każdego nastolatka. Daje ono wolność i swobodę, powala na samodzielne dojazdy do szkoły, czy na spotkania ze znajomymi. Ile trzeba mieć lat, żeby móc rozpocząć kurs na prawo jazdy?

Każda szkoła prawa jazdy w Warszawie podlega pod te same, krajowe przepisy.

Kiedy można zacząć kurs na prawo jazdy w AutomobilKlubu Polski?

W szkole nauki jazdy AutomobilKlubu Polski można przystąpić trzy miesiące przed osiągnięciem wieku wymaganego do wzięcia w państwowym egzaminie na prawo jazdy. Jeśli kurs ukończymy szybko, to do egzaminu można przystąpić na miesiąc przed urodzinami, ale dokument zostanie wydany dopiero po osiągnięciu przez nas wymaganego wieku.

Wymagany minimalny wiek do kierowania wynosi:

kat. A1 – 16 lat kat. A2, B, B+E – 18 lat kat. A o ile osoba od dwóch lat posiada kat. A2 – 20 lat kat. C, C+E – 21 lat kat. A o ile osoba nie posiadała kat. A2 przez co najmniej 2 lata i dla kat. D – 24 lata. Jak widać wiek, w którym można zapisać się na kurs, zależy od tego, jakie prawo jazdy chcemy otrzymać.

Continue Reading
Advertisement

Motoryzacja

Co przemawia za egzaminem na prawo jazdy w stolicy?

Co przemawia za egzaminem na prawo jazdy w stolicy?

O poruszaniu się samochodem po Warszawie powiedziano wiele. Co przy tym szczególnie ważne, niemal nikt, kto ma na swoim koncie te doświadczenie, nie potrafi oprzeć się narzekaniu. Korki i zamknięte ulice to najmniejszy problem. Kierowca musi zmagać się też z remontami, słabszymi umiejętnościami innych uczestników ruchu drogowego, a niekiedy również z warunkami atmosferycznymi, które nie są jego sojusznikiem. Można więc zakładać, że egzamin w stolicy nie będzie cieszył się dużą popularnością. Tymczasem szkoła prawa jazdy w Warszawie okazuje się podmiotem cieszącym się naprawdę dużą popularnością. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Blaski i cienie egzaminu na prawo jazdy w Warszawie

Blaski i cienie egzaminu na prawo jazdy w Warszawie

Osoby, które zastanawiają się nad zdawaniem egzaminu na prawo jazdy w Warszawie, mają świadomość tego, że decyzja ta ma zarówno swoje dobre, jak i złe strony. Jazda po warszawskich ulicach jest skomplikowana nawet w przypadku kierowców mających już spore doświadczenie, pierwszy wyjazd poza plac manewrowy może więc podnieść ciśnienie nawet najspokojniejszemu kursantowi. Z drugiej strony jednak, trudno też nie przyznać racji instruktorom, którzy lubią powtarzać, że Warszawa to najlepsze miasto dla tych osób, które chcą poznawać zasady ruchu drogowego. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Dlaczego warto dbać o opony?

Blaski i cienie egzaminu na prawo jazdy w Warszawie

Na wulkanizację opon składają się usługi, w ramach których dokonywane są naprawy określonych elementów ogumienia samochodu. Zadbanie o dobrą kondycję opon jest bardzo ważne. Łącza one pojazd z podłożem, a ich sprawność wpływa na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy.
(więcej…)

Continue Reading

Trending