Connect with us

CIEKAWE

Jak podejść do kwestii rozwodu?

Spraw rozwodowych w Polsce jest coraz więcej – wynika to nie tylko z danych podawanych przez Główny Urząd Statystyczny, ale też przez samych prawników. Rozwody dotykają par zarówno z dłuższym stażem małżeńskim, jak i tych, które w związkach formalnych pozostają od kilku lat. Czy obecność adwokata podczas rozwodu jest konieczna? Jak znaleźć dobrego adwokata?

Rozwód w obecności adwokata

Wiele osób zastanawia się, czy konieczne jest zatrudnianie adwokata do własnej sprawy rozwodowej. Zdania są podzielone – jeśli sprawa nie jest skomplikowana a małżonkowie są w stanie dojść do porozumienia w najważniejszych kwestiach może okazać się, że obecność adwokata nie jest konieczna. Kiedy jednak małżonkowie rozstają się w gniewie i nie mogą dojść do porozumienia obecność adwokata może okazać się kluczowa. W wielu przypadkach małżonkowie walczą nie tylko o prawo do opieki nad dziećmi, ale również o majątek. Dzięki pomocy adwokata dowiemy się, jakie są nasze prawa oraz jak skuteczniej walczyć o to, na czym nam zależy. O zaletach zatrudnienia adwokata przeczytamy na stronie http://adwokat-katowice.info.pl/rozwody-separacje/.

Jak zatrudnić adwokata?

Chcąc zatrudnić adwokata warto znaleźć profesjonalistę specjalizującego się w prawie rodzinnym. początkowo będzie on chciał poznać naszą sytuację – zadaniem adwokata jest bezstronna ocena oraz określenie, jakie kroki prawne możemy podjąć, aby uzyskać oczekiwane rezultaty. Jeśli zdecydujemy się na współpracę możemy mieć pewność, że adwokat będzie działał w naszym imieniu i będzie dbał o nasze interesy. Adwokat może wskazać nam rozwiązania, które okażą się przydatne, ale także odwieźć nas od kroków, które mogą znacząco pogorszyć naszą sytuację prawną. Adwokat reprezentuje nas w sądzie, może w naszym imieniu składać wnioski i skargi.

 

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Gdzie się możemy spotkać ze sprzęgłami jednokierunkowymi?

Gdzie się możemy spotkać ze sprzęgłami jednokierunkowymi?

Sprzęgła są mechanizmami, które wykorzystuje się po to, aby łączyć i rozłączać wały – zarówno bierny, jak i napędowy. Jednym z najbardziej typowych jest ich podział na rozwiązania standardowe oraz mniej typowe nazywane również specjalistycznymi. To właśnie do tej grupy zalicza się zarówno sprzęgła hydrokinetyczne, jak i jednokierunkowe. Rosnące zainteresowanie tymi ostatnimi zachęca do zwrócenia na nie szczególnej uwagi. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Zakup oryginalnego tuszu do drukarki

Absolutnym hitem ostatnich miesięcy jest urządzenie wielofunkcyjne HP 5075. Jest to drukarka, kopiarka i skaner w jednym, dlatego nada się idealnie dla studenta lub ucznia. Sprawdzi się też w małej firmie, ponieważ codziennie trzeba drukować masę dokumentów.
(więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Co przemawia za zakupem krzeseł obrotowych?

Co przemawia za zakupem krzeseł obrotowych?

Choć krzesła biurowe mają dość długą tradycję, z ich obrotowymi odpowiednikami nie mieliśmy do czynienia od samego początku. Gdy jednak pierwsze z nich pojawiły się na rynku, niemal natychmiast go podbiły. Dziś to właśnie krzesła obrotowe są uważane za najbardziej ergonomiczne. Zaleca się zresztą wprowadzanie ich nie tylko do biur, ale również do domów zwłaszcza, jeśli z krzeseł mają korzystać dzieci w wieku szkolnym. (więcej…)

Continue Reading

Trending

https://xann.pl/sitemap tarasowa leżanka koc do ogrodu