Connect with us

CIEKAWE

Jak podejść do kwestii rozwodu?

Spraw rozwodowych w Polsce jest coraz więcej – wynika to nie tylko z danych podawanych przez Główny Urząd Statystyczny, ale też przez samych prawników. Rozwody dotykają par zarówno z dłuższym stażem małżeńskim, jak i tych, które w związkach formalnych pozostają od kilku lat. Czy obecność adwokata podczas rozwodu jest konieczna? Jak znaleźć dobrego adwokata?

Rozwód w obecności adwokata

Wiele osób zastanawia się, czy konieczne jest zatrudnianie adwokata do własnej sprawy rozwodowej. Zdania są podzielone – jeśli sprawa nie jest skomplikowana a małżonkowie są w stanie dojść do porozumienia w najważniejszych kwestiach może okazać się, że obecność adwokata nie jest konieczna. Kiedy jednak małżonkowie rozstają się w gniewie i nie mogą dojść do porozumienia obecność adwokata może okazać się kluczowa. W wielu przypadkach małżonkowie walczą nie tylko o prawo do opieki nad dziećmi, ale również o majątek. Dzięki pomocy adwokata dowiemy się, jakie są nasze prawa oraz jak skuteczniej walczyć o to, na czym nam zależy. O zaletach zatrudnienia adwokata przeczytamy na stronie http://adwokat-katowice.info.pl/rozwody-separacje/.

Jak zatrudnić adwokata?

Chcąc zatrudnić adwokata warto znaleźć profesjonalistę specjalizującego się w prawie rodzinnym. początkowo będzie on chciał poznać naszą sytuację – zadaniem adwokata jest bezstronna ocena oraz określenie, jakie kroki prawne możemy podjąć, aby uzyskać oczekiwane rezultaty. Jeśli zdecydujemy się na współpracę możemy mieć pewność, że adwokat będzie działał w naszym imieniu i będzie dbał o nasze interesy. Adwokat może wskazać nam rozwiązania, które okażą się przydatne, ale także odwieźć nas od kroków, które mogą znacząco pogorszyć naszą sytuację prawną. Adwokat reprezentuje nas w sądzie, może w naszym imieniu składać wnioski i skargi.

 

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Jazda konna dla początkujących

Jazdy na koniu należy się nauczyć. Jej opanowanie wcale nie jest łatwe. Nie sztuką jest jeździć na koniu. Sztuką jest nawiązanie nici porozumienia ze zwierzęciem w taki sposób, aby to zechciało nas słuchać. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Metoda akrylowa zdobienia paznokci – najważniejsze informacje

Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest techniką gwarantującą wysoką jakość i nienaganną estetykę manicure’u. Dzięki niej paznokcie stają się niesamowicie trwałe i zaczynają się odznaczać wysoką odpornością na złamania i inne uszkodzenia. Akryl nie niszczy przy tym płytki. Tym właśnie różni się od klasycznych tipsów.
(więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Bokserki na walentynki – Pomysł na prezent

Niedługo lubiane, szczególnie przez pary, święto. Mowa tu o Walentynkach. Artykuł kierujemy do Pań, które chcą zrobić trafiony prezent swojemu ukochanemu na tę niepowtarzalną okazję. Bokserki na walentynki to bez wątpienia świetny pomysł, aby obdarować ukochaną przez nas osobę. (więcej…)

Continue Reading

Trending

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….