Connect with us

Zdrowie i Uroda

Jak sprawnie operować kolorem?

Dawniej zestawem plażowym należało się zająć raz do roku, kiedy pogoda sprzyjała wczesno-letnim wypadom nad pobliski zbiornik wodny i ruszał wreszcie sezon wyjazdów urlopowych. Obecnie czas wypoczynku nie jest przypisany jedynie do najcieplejszej pory roku. Oferty biur podróży są aktualne cały rok i można coś z niej wybrać, chcąc spędzić choćby weekend nad ciepłym egzotycznym morzem.

Moda na plażę jest wielobarwna, jednak wybierając kostiumy kąpielowe należy się kierować rozsądnymi regułami odkrytymi kiedyś przez plastyków.

Trzy podstawowe zasady składania zestawów kolorystycznych

Chcąc osiągnąć przyjemny dla oka efekt wizualny trzeba zastosować jeden z trzech sposobów na kompozycję kolorystyczną.

Wybór kolorów monochromatycznych. Koło kolorów składa się z wielu koncentrycznie ułożonych kręgów, podzielonych promieniście na poszczególne barwy. W pierwszej wersji wybieramy kolor podstawowy i do niego dodajemy sąsiadujące na kolejnych kręgach.

Wersja kolorów pokrewnych

Pozwala złożyć zestaw kolorystyczny, poruszając się po jednym z okręgów i dobierając kolory z lewej lub prawej strony barwy podstawowej.

Barwy dopełniające

Tworzą kontrastowe połączenia. W klasycznej odmianie do każdego podstawowego dobiera się kolor uzupełniający znajdujący się po przeciwnej stronie palety barw.

Kolory modelujące

Kostiumy kąpielowe w odpowiednim kolorze mogą zapewnić możliwość retuszowania mankamentów figury. Tak samo zresztą, jak uwypuklić to, co wartościowe.Pierwszą rzeczą, która należy wiedzieć, to typ figury. Właściwe rozpoznanie będzie dobrym początkiem na drodze do sukcesu. Niektóre kolory nadają się do podkreślenia i uwypuklenia, a inne spłaszczają i ukrywają. Trzeba poznać te zależności, by móc je stosować z powodzeniem.

Do oprawy niewielkich rozmiarów biustów zatem stosuje się barwy intensywne i jasne. Soczysty odcień żółci lub świetlista pomarańcza zadziała jak szkło powiększające.Odwrotnie, dla wyszczuplenia i skrycia obfitszych krągłości tradycyjnie nadaje się czerń. Jednak inne ciemne kolory, jak granat, grafit lub soczysty brąz zadziałają podobnie.

Na klasykę zawsze jest odpowiednia pora

Kostium kąpielowy potrzebuje jak każdy ubiór dodatków. Elementy uzupełniające, jak brakujące puzzle układanki tworzą niepowtarzalną aurę stroju. Torba na plażę, nieodłączne okulary przeciwsłoneczne lub muślinowy szal. Detale pasujące do kompozycji i niezwykle funkcjonalne.

Nie należy bać się eksperymentów i dodawać własne pomysły. Lato to pora luzu i wytchnienia.

Tylko kostiumy kąpielowe dla Pań o szczupłej sylwetce mogą prezentować się w dowolnym stylu i kolorze. Tylko pozazdrościć!

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Dior perfumy damskie – kto je kupuje

Dior to marka kojarząca się z luksusem, a produkty są gustowne i ekskluzywne. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Akryl – sposób na trwały manicure

Zadbane i piękne dłonie to atrybut kobiecości. Kobiety chcą mieć również piękne i efektowne paznokcie. W tym celu najlepiej udać się do profesjonalnego salonu stylizacji paznokci i zdecydować się na jedną z metod stylizacji. Jedną z popularniejszych jest wykorzystanie akrylu.
(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Sklep z bielizną – Gdzie udać się po idealny prezent dla partnerki?

Co prawda, Walentynki są już za nami, ale romantyczne prezenty są modne przez cały rok. Dlatego, jeżeli szukasz upominku dla swojej partnerki na urodziny lub z innej okazji powinieneś z pewnością postawić na coś zmysłowego, co sprawi, że poczuje się naprawdę wyjątkowo. Jeżeli brakuje Ci pomysłu na idealny prezent, zapoznaj się z poniższym tekstem!
(więcej…)

Continue Reading

Trending

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….