Connect with us

Dom i Wnętrze

Jak wybrać dobre materace do spania?

Obserwując rynek na pewno zauważymy, że do wyboru mamy najróżniejsze łóżka do swojej sypialni. Jak pośród tylu wspaniałych modeli wybrać najbardziej idealne, wygodne łóżko, które wpasuje się do wnętrz naszej sypialni? A jak wybrać dobre materace do spania, które zapewnią nam komfortowy sen?

Łóżko i materac, czyli wybieramy dobre materace do spania

Jeżeli tylko mamy taką możliwość to samą ramę łóżka warto wybrać osobno i tak samo dobre materace do spania. Dzięki temu zapewnimy sobie naprawdę dobre warunki w sypialni do odpoczynku. W sklepach znaleźć można materace z pianki termoelastycznej, materace kieszeniowe, bonellowe. Zanim zdecydujemy się na zakup jakiegokolwiek z nich do swojego łóżka warto je wypróbować. Profesjonalne salony meblowe dają taką możliwość swoim klientom. Warto sprawdzić, gdzie w naszej okolicy znaleźć można takie sklepy z materacami do sypialni.

Rodzaj materaca

Dobre materace do spania podzielone są w pierwszej kolejności według twardości oraz ciężkości naszego ciała. H1, H2, H3, H4 – oto 4 podstawowe oznaczenia twardości materaca. Poczynając od numeru pierwszego mamy najbardziej miękki materac. H4 to materac najbardziej twardy. Warto przeczytać dokładnie jaki materac przeznaczony jest dla osób o poszczególnej wadze, aby móc powiedzieć, że jest on naprawdę wygodny. Nie zapominajcie jednak o tym, że liczy się przede wszystkim osobiste wypróbowanie materaca, który ma na stałe zagościć w naszej sypialni. Dzięki temu nikt nie będzie budził się z bólami pleców po nocy.

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Lampy muszą być

Lampy muszą być

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj dom bez oświetlenia. Światło sprawia, że możemy bez ograniczeń funkcjonować również wówczas, gdy nastanie zmrok. Obecnie lampy to jednak nie tylko funkcja praktyczna. Są bowiem tak ładne, że sprawdzają się też w charakterze ozdób. Dlatego dobrze jest wybrać lampę, która będzie współgrała z pomieszczeniem, w którym ma się znaleźć. Na szczęście producenci zapewniają swoim klientom naprawdę szeroki wybór. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak wybrać meble do małego pokoju?

Małe wnętrza nie są łatwe do urządzenia. Z pozoru takie zadanie wydawać by się mogło łatwe. Prawda jest jednak zupełnie inna. Im mniejsze pomieszczenie, tym większa trudność w rozplanowaniu wszystkich potrzebnych sprzętów. Jak rozsądnie wybierać meble do małego pokoju?

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Znajdź piękny parasol na taras

Kupno parasola ogrodowe na taras czy do ogrodu nie jest dzisiaj niczym nadzwyczajnym. Zmieniają się jednak powody, dla których chcemy posiadać taki produkt  strefie relaksu. Do niedawna głównym czynnikiem była oczywiście chęć odpoczynku w cieniu. Dzisiaj coraz więcej osób zdaje sobie sprawę ze szkodliwości promieniowania UV.

(więcej…)

Continue Reading

Trending