Connect with us

Dom i Wnętrze

Jak wybrać meble do małego pokoju?

Małe wnętrza nie są łatwe do urządzenia. Z pozoru takie zadanie wydawać by się mogło łatwe. Prawda jest jednak zupełnie inna. Im mniejsze pomieszczenie, tym większa trudność w rozplanowaniu wszystkich potrzebnych sprzętów. Jak rozsądnie wybierać meble do małego pokoju?

Niech nastanie jasność, czyli meble do małego pokoju

Przede wszystkim wybierając meble do małego pokoju stawiajmy na jasne kolory. Można do nich dobrać ciemne dodatki, ale w minimalnej ilości. Jasne kolory, jak chociażby biały, miętowy spowodują, że całe pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie większego. Dodatkowo duża ilość światła zewnętrznego sprawi, że całe pomieszczenie będzie wyglądało cieplej. Warto więc zwrócić uwagę na meble w takiej kolorystyce jasnej, ciepłej, dzięki czemu cały pokój będzie wydawał się również o wiele przyjemniejszy.

Lekkość i wdzięk

Kupując meble do małego pokoju zwracajmy również uwagę na ich wagę. Architekci wnętrz doradzają meble lekkie. Mogą one być nawet ażurowe i plastikowe cieszące się w ostatnich czasach ogromnym powodzeniem. Ich jakość wykonania jest naprawdę wysoka i nie musimy się obawiać, że za pół roku będziemy zmuszeni do wymiany mebli na nowe. Można również zainwestować również w przezroczyste meble ze szkła, które odpowiednio wykonane będa na pewno elegancko prezentowało się w małych wnętrzach naszych salonów i sypialni. Jeżeli chcemy postawić na kolory naturalne – drewn,o warto wybrać chłodne odcienie dające bardzo ciekawy efekt w małych, domowych wnętrzach. 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Lampy muszą być

Lampy muszą być

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj dom bez oświetlenia. Światło sprawia, że możemy bez ograniczeń funkcjonować również wówczas, gdy nastanie zmrok. Obecnie lampy to jednak nie tylko funkcja praktyczna. Są bowiem tak ładne, że sprawdzają się też w charakterze ozdób. Dlatego dobrze jest wybrać lampę, która będzie współgrała z pomieszczeniem, w którym ma się znaleźć. Na szczęście producenci zapewniają swoim klientom naprawdę szeroki wybór. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Znajdź piękny parasol na taras

Kupno parasola ogrodowe na taras czy do ogrodu nie jest dzisiaj niczym nadzwyczajnym. Zmieniają się jednak powody, dla których chcemy posiadać taki produkt  strefie relaksu. Do niedawna głównym czynnikiem była oczywiście chęć odpoczynku w cieniu. Dzisiaj coraz więcej osób zdaje sobie sprawę ze szkodliwości promieniowania UV.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak wybrać dobre materace do spania?

Obserwując rynek na pewno zauważymy, że do wyboru mamy najróżniejsze łóżka do swojej sypialni. Jak pośród tylu wspaniałych modeli wybrać najbardziej idealne, wygodne łóżko, które wpasuje się do wnętrz naszej sypialni? A jak wybrać dobre materace do spania, które zapewnią nam komfortowy sen?

(więcej…)

Continue Reading

Trending