Connect with us

Dom i Wnętrze

Jak wykorzystać kosze rattanowe w przestrzeni wypoczynkowej?

Szukając inspiracji na ciekawą aranżację przestrzeni wypoczynkowej blisko domu coraz częściej sięgamy po klasyczne rozwiązania podawane nam w nowoczesnej wersji. Jednym z elementów tego typu są kosze rattanowe i meble rattanowe, które znowu pojawiają się w naszych ogrodach i na tarasach. Czy rattan sprawdzi się jako materiał ogrodowy? Dlaczego warto postawić na to tworzywo?

Kosze rattanowe: funkcjonalne i estetyczne

Początkowo pomysł na wykorzystanie elementów takich jak kosze rattanowe wynikał z potrzeby zorganizowania przestrzeni. Dodatkowe pojemniki na koce, pledy czy poduszki pozwoliłyby lepiej zarządzać przestrzenią i dbać o jej estetykę. Okazało się jednak, że rattan idealnie wpisuje się w modę na naturalne otoczenie i świetnie sprawdza się właśnie w przydomowych strefach relaksu. Kosze rattanowe to propozycja nie tylko na wygodne przechowywanie, ale też na podnoszenie estetyki miejsca wypoczynkowego.

Meble i dodatki rattanowe – jak o nie dbać?

Wybór rattanu to świetna opcja w przypadku miejsc, gdzie pragniemy zachować klasyczny klimat. Dzisiaj producenci oferują nam meble i dodatki rattanowe wykonane zgodnie z najnowszymi trendami. Elementy te sprawią, że miejsce wypoczynkowe stanie się znacznie przyjemniejsze, a my sami będziemy z przyjemnością spędzać czas na świeżym powietrzu.

Jak chronić meble rattanowe? Chcąc zachować piękny wygląd mebli rattanowych pamiętajmy o tym, aby chronić je przed wilgocią. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie pokrowców ogrodowych na meble – są one tworzone z tkanin poliestrowych, których gęsty splot zatrzymuje brud. Dodatkowo tkanina pozwala na swobodną wymianę powietrza, przez co na powierzchni mebla nie kondensuje się wilgocić. Dzięki regularnemu stosowaniu pokrowców ogrodowych kosze rattanowe i meble na długo zachowają wspaniały wygląd i formę.

 

 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Doświadczony adwokat – czy okaże się pomocny w sprawie rozwodowej?

 

Decydując się na złożenie papierów rozwodowych warto odpowiednio przygotować się do samej rozprawy oraz tego, jak może ona wyglądać. W zależności od stopnia skomplikowania sprawy może okazać się, że pomocny może być adwokat. Specjaliści od spraw rodzinnych zaproponują nam swoją pomoc, doświadczenie i wiedzę na sali sądowej. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Okna balkonowe przesuwne i inne do domu

Nie łatwo jest wybrać okna balkonowe przesuwne i inne do domu. W szczególności, jeżeli spojrzymy na ofertę, jaka jest dostępna na rynku. Co należy wziąć pod uwagę, jeżeli będziemy oglądać stolarkę okienną? Jakie rodzaje okien w obecnych czasach dostępne są na rynku? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak zaprojektować kuchnię w bloku?

Małe, ale własne. Posiadanie własnego, nawet małego mieszkania na osiedlu może sprawić nieskrywaną radość. Podejdźmy w odpowiedni sposób do aranżacji całej, dostępnej powierzchni. Jak zaprojektować kuchnię w małym mieszkaniu? Oto kilka cennych podpowiedzi. (więcej…)

Continue Reading

Trending

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….