Connect with us

Dom i Wnętrze

Jak zaaranżować wąską kuchnię?

Wąskie pomieszczenia kuchenne to zazwyczaj domena mieszkań blokowych. Kuchnie takie dają ograniczone możliwości aranżacji i dekoracji. Na szczęście producenci mebli proponują nam dzisiaj wiele interesujących rozwiązań, które pozwolą na ciekawe urządzenie również wąskich pomieszczeń. Jaki komplet meblowy wybrać? Jakie rozwiązania okażą się strzałem w dziesiątkę?

Nowoczesne i klasyczne meble kuchenne

Jakie meble kuchenne wybrać do wąskiej kuchni? Wśród rekomendowanych przez projektantów mebli zestawów wymienia się kolekcje inspirowane nowoczesnym stylem. Minimalistyczny design to przede wszystkim gładkie powierzchnie, systemy bez uchwytowe. Gładkie i lśniące laminaty doskonale nadają się do wąskich pomieszczeń – pozwolą one na odbijanie światła, przez co całe pomieszczenie stanie się optycznie większe.

Chcąc wykorzystać klasyczne meble kuchenne stawiajmy na kolekcje, w których znajdziemy przeszklenia. Dzięki witrynom kuchnia stanie się wizualnie przestronniejsza i bardziej przyjemna dla oka. Dodatkowo szafki z witrynami pozwolą na eksponować ciekawe zestawy talerzy czy filiżanek. Niezwykle istotne w wąskich kuchniach jest zadbanie o odpowiednie oświetlenie. Dobrym pomysłem jest również stworzenie wąskich półek, które pozwolą na przechowywanie książek kucharskich, filiżanek, kubków.

Funkcjonalne meble kuchenne

Decydując się na konkretny komplet meblowy zwracajmy uwagę na ilość jego elementów oraz to, czy w zestawie znajdziemy szafki narożne oraz szafki cargo. Szafki narożne pozwolą jeszcze lepiej wykorzystać przestrzeń na ścianach czy przy podłodze, a szafki typu cargo dadzą możliwość wykorzystania nawet najmniejszej przestrzeni pomiędzy meblami a ścianą. W tych ostatnich bez trudu umieścimy butelki z wodą, jak również przyprawy czy inne, niewielkie przedmioty.

 

 

Dom i Wnętrze

Doświadczony adwokat – czy okaże się pomocny w sprawie rozwodowej?

 

Decydując się na złożenie papierów rozwodowych warto odpowiednio przygotować się do samej rozprawy oraz tego, jak może ona wyglądać. W zależności od stopnia skomplikowania sprawy może okazać się, że pomocny może być adwokat. Specjaliści od spraw rodzinnych zaproponują nam swoją pomoc, doświadczenie i wiedzę na sali sądowej. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Okna balkonowe przesuwne i inne do domu

Nie łatwo jest wybrać okna balkonowe przesuwne i inne do domu. W szczególności, jeżeli spojrzymy na ofertę, jaka jest dostępna na rynku. Co należy wziąć pod uwagę, jeżeli będziemy oglądać stolarkę okienną? Jakie rodzaje okien w obecnych czasach dostępne są na rynku? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak zaprojektować kuchnię w bloku?

Małe, ale własne. Posiadanie własnego, nawet małego mieszkania na osiedlu może sprawić nieskrywaną radość. Podejdźmy w odpowiedni sposób do aranżacji całej, dostępnej powierzchni. Jak zaprojektować kuchnię w małym mieszkaniu? Oto kilka cennych podpowiedzi. (więcej…)

Continue Reading

Trending

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….