Connect with us

Dom i Wnętrze

Jaki parasol ogrodowy wybrać do naszej przestrzeni wypoczynkowej?

Zadaniem parasola ogrodowego jest skuteczna ochrona użytkowników przed promieniowaniem UV. Nadmierna ekspozycja na słońce w szybkim czasie spowodować może poparzenia słoneczne, udary, odwodnienie. Obecność parasola ogrodowego sprawi także, że bez trudu odmienimy tę przestrzeń i nadamy jej bardziej nowoczesnego wyglądu. Co powinniśmy wiedzieć o parasolach ogrodowych i co mogą zaproponować nam producenci?

Nowoczesne parasole w ogrodach i na tarasach

Dzisiaj parasole ogrodowe znacząco różnią się od produktów oferowanych 10-20 lat temu. Nowoczesne konstrukcje odznaczają się przede wszystkim wykorzystaniem wysokiej klasy materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Stelaże parasoli ogrodowych wykonywane są z aluminium malowanego proszkowo. Aluminium jest nie tylko lekkie, ale także zabezpieczone przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Takie tworzywo jest wręcz idealne do ogrodu! Stelaże posiadają ruchome stopy – w przypadku parasoli ogrodowych to bardzo przydatna funkcja. Stopa pozwala na obrót parasola o 360 stopni bez konieczności ruszania konstrukcji z miejsca. O nowoczesnych tworzywach i rozwiązaniach poczytać można więcej na stronie parasol-ogrodowy.pl.

Zwróć uwagę na czaszę

Czasze nowoczesnych parasoli ogrodowych tworzone są z tkanin poliestrowych pokrytych poliuretanem. Poliester jest gęsto pleciony, przez co tkanina nie pruje się, nie strzępi i nie przeciera. Warstwa poliuretanu sprawia, że tkanina jest odporna na wodę i promieniowanie UV. Dzięki takim zabezpieczeniom czasza na długi czas zachowuje piękny kolor. Czasza wyposażona jest również w sprężyny naciągowe, których zadaniem jest amortyzowanie silniejszych podmuchów wiatru. Dzięki temu tkanina czaszy zawsze znajduje się w prawidłowej pozycji.

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Czy kuchnie są łatwe w aranżacji?

Wybór odpowiedniej kuchni może być stresujący i może przysparzać wiele problemów, dlatego warto znaleźć jakiś odpowiedni sposób na aranżację swojej kuchni. Warto sprawdzać sobie różne inspiracje i przykładowe projekty, aby chociaż odrobinę się zainspirować. Kuchnie to bardzo wymagające pomieszczenia, dlatego warto znaleźć najlepsze rozwiązania, a my o nich porozmawiamy w tym artykule. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Praca i zwrot podatku z Danii

Praca za granicą dla wielu osób jest czasami jedynym rozwiązaniem i sposobem na lepsze życie. Czasami niestety jednak może to przysporzyć wiele kłopotu i załatwiania, jeśli chodzi o zwrot podatków lub wszelkiego rodzaju świadczenia. W tym artykule zostanie poruszony taki temat, jak zwrot podatku z Danii, ponieważ właśnie tam wiele osób decyduje się wyjechać za pracą. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Domy z prefabrykatów betonowych

Budując dom, warto rozważyć różne opcje techniczne oraz rodzaje materiałów, które będą używane podczas budowy. W ostatnim czasie, ogromną popularnością cieszą się bowiem domy budowane z prefabrykatów z betonów. Ogromną zaletą tego materiału jest fakt, że prefabrykaty z betonu pozwalają na wybudowanie domu do stanu surowego w zaledwie kilka dni.
(więcej…)

Continue Reading

Trending