Connect with us

Dom i Wnętrze

Jaki parasol ogrodowy wybrać do naszej przestrzeni wypoczynkowej?

Zadaniem parasola ogrodowego jest skuteczna ochrona użytkowników przed promieniowaniem UV. Nadmierna ekspozycja na słońce w szybkim czasie spowodować może poparzenia słoneczne, udary, odwodnienie. Obecność parasola ogrodowego sprawi także, że bez trudu odmienimy tę przestrzeń i nadamy jej bardziej nowoczesnego wyglądu. Co powinniśmy wiedzieć o parasolach ogrodowych i co mogą zaproponować nam producenci?

Nowoczesne parasole w ogrodach i na tarasach

Dzisiaj parasole ogrodowe znacząco różnią się od produktów oferowanych 10-20 lat temu. Nowoczesne konstrukcje odznaczają się przede wszystkim wykorzystaniem wysokiej klasy materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Stelaże parasoli ogrodowych wykonywane są z aluminium malowanego proszkowo. Aluminium jest nie tylko lekkie, ale także zabezpieczone przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Takie tworzywo jest wręcz idealne do ogrodu! Stelaże posiadają ruchome stopy – w przypadku parasoli ogrodowych to bardzo przydatna funkcja. Stopa pozwala na obrót parasola o 360 stopni bez konieczności ruszania konstrukcji z miejsca. O nowoczesnych tworzywach i rozwiązaniach poczytać można więcej na stronie parasol-ogrodowy.pl.

Zwróć uwagę na czaszę

Czasze nowoczesnych parasoli ogrodowych tworzone są z tkanin poliestrowych pokrytych poliuretanem. Poliester jest gęsto pleciony, przez co tkanina nie pruje się, nie strzępi i nie przeciera. Warstwa poliuretanu sprawia, że tkanina jest odporna na wodę i promieniowanie UV. Dzięki takim zabezpieczeniom czasza na długi czas zachowuje piękny kolor. Czasza wyposażona jest również w sprężyny naciągowe, których zadaniem jest amortyzowanie silniejszych podmuchów wiatru. Dzięki temu tkanina czaszy zawsze znajduje się w prawidłowej pozycji.

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Lampy muszą być

Lampy muszą być

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj dom bez oświetlenia. Światło sprawia, że możemy bez ograniczeń funkcjonować również wówczas, gdy nastanie zmrok. Obecnie lampy to jednak nie tylko funkcja praktyczna. Są bowiem tak ładne, że sprawdzają się też w charakterze ozdób. Dlatego dobrze jest wybrać lampę, która będzie współgrała z pomieszczeniem, w którym ma się znaleźć. Na szczęście producenci zapewniają swoim klientom naprawdę szeroki wybór. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak wybrać meble do małego pokoju?

Małe wnętrza nie są łatwe do urządzenia. Z pozoru takie zadanie wydawać by się mogło łatwe. Prawda jest jednak zupełnie inna. Im mniejsze pomieszczenie, tym większa trudność w rozplanowaniu wszystkich potrzebnych sprzętów. Jak rozsądnie wybierać meble do małego pokoju?

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Znajdź piękny parasol na taras

Kupno parasola ogrodowe na taras czy do ogrodu nie jest dzisiaj niczym nadzwyczajnym. Zmieniają się jednak powody, dla których chcemy posiadać taki produkt  strefie relaksu. Do niedawna głównym czynnikiem była oczywiście chęć odpoczynku w cieniu. Dzisiaj coraz więcej osób zdaje sobie sprawę ze szkodliwości promieniowania UV.

(więcej…)

Continue Reading

Trending