Connect with us

Dom i Wnętrze

Jaki parasol ogrodowy wybrać do naszej przestrzeni wypoczynkowej?

Zadaniem parasola ogrodowego jest skuteczna ochrona użytkowników przed promieniowaniem UV. Nadmierna ekspozycja na słońce w szybkim czasie spowodować może poparzenia słoneczne, udary, odwodnienie. Obecność parasola ogrodowego sprawi także, że bez trudu odmienimy tę przestrzeń i nadamy jej bardziej nowoczesnego wyglądu. Co powinniśmy wiedzieć o parasolach ogrodowych i co mogą zaproponować nam producenci?

Nowoczesne parasole w ogrodach i na tarasach

Dzisiaj parasole ogrodowe znacząco różnią się od produktów oferowanych 10-20 lat temu. Nowoczesne konstrukcje odznaczają się przede wszystkim wykorzystaniem wysokiej klasy materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Stelaże parasoli ogrodowych wykonywane są z aluminium malowanego proszkowo. Aluminium jest nie tylko lekkie, ale także zabezpieczone przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Takie tworzywo jest wręcz idealne do ogrodu! Stelaże posiadają ruchome stopy – w przypadku parasoli ogrodowych to bardzo przydatna funkcja. Stopa pozwala na obrót parasola o 360 stopni bez konieczności ruszania konstrukcji z miejsca. O nowoczesnych tworzywach i rozwiązaniach poczytać można więcej na stronie parasol-ogrodowy.pl.

Zwróć uwagę na czaszę

Czasze nowoczesnych parasoli ogrodowych tworzone są z tkanin poliestrowych pokrytych poliuretanem. Poliester jest gęsto pleciony, przez co tkanina nie pruje się, nie strzępi i nie przeciera. Warstwa poliuretanu sprawia, że tkanina jest odporna na wodę i promieniowanie UV. Dzięki takim zabezpieczeniom czasza na długi czas zachowuje piękny kolor. Czasza wyposażona jest również w sprężyny naciągowe, których zadaniem jest amortyzowanie silniejszych podmuchów wiatru. Dzięki temu tkanina czaszy zawsze znajduje się w prawidłowej pozycji.

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Jakie drzwi balkonowe przesuwne wybrać?

W wielu nowoczesnych projektach pojawia się na zewnątrz balkon lub taras, który pozwala na to, aby spędzić czas wspólnie z rodziną na świeżym powietrzy, kiedy tylko jest okazja i kiedy tylko pojawiają się ciepłe dni. Wyjście na taki taras musi zostać odpowiednio zaprojektowane, więc trzeba wybrać najlepsze drzwi balkonowe przesuwne.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Dlaczego warto wybrać patelnię żeliwną?

Planując zakup patelni, warto przemyśleć zakup tej żeliwnej. Patelnie żeliwne są nie tylko wyjątkowo trwałe, ale także znacznie ułatwiają przygotowanie idealnie dosmażonych dań. Nie bez powodu są najchętniej wybierane przez profesjonalnych kucharzy. Jakie są zalety żeliwnej patelni i gdzie ją kupić?
(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Schroń się przed słońcem w cieniu parasola

Zaaranżowanie przestrzeni wypoczynkowej w naszym ogrodzie czy na tarasie nie sprawi żadnego problemu – wystarczy wybrać odpowiednie meble outdoorowe i dodatki. Taka przestrzeń może nam służyć na wiele sposobów: możemy tam pić kawę, wypoczywać, relaksować się z książką w dłoni, ale także podawać posiłki, pracować, spotykać się w gronie znajomych. Najważniejsze jest to, aby zapewnić sobie komfort i wygodę. Jakie elementy wybrać do naszej przestrzeni wypoczynkowej? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending