Connect with us

Dom i Wnętrze

Jaki parasol ogrodowy wybrać do naszej przestrzeni wypoczynkowej?

Zadaniem parasola ogrodowego jest skuteczna ochrona użytkowników przed promieniowaniem UV. Nadmierna ekspozycja na słońce w szybkim czasie spowodować może poparzenia słoneczne, udary, odwodnienie. Obecność parasola ogrodowego sprawi także, że bez trudu odmienimy tę przestrzeń i nadamy jej bardziej nowoczesnego wyglądu. Co powinniśmy wiedzieć o parasolach ogrodowych i co mogą zaproponować nam producenci?

Nowoczesne parasole w ogrodach i na tarasach

Dzisiaj parasole ogrodowe znacząco różnią się od produktów oferowanych 10-20 lat temu. Nowoczesne konstrukcje odznaczają się przede wszystkim wykorzystaniem wysokiej klasy materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Stelaże parasoli ogrodowych wykonywane są z aluminium malowanego proszkowo. Aluminium jest nie tylko lekkie, ale także zabezpieczone przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Takie tworzywo jest wręcz idealne do ogrodu! Stelaże posiadają ruchome stopy – w przypadku parasoli ogrodowych to bardzo przydatna funkcja. Stopa pozwala na obrót parasola o 360 stopni bez konieczności ruszania konstrukcji z miejsca. O nowoczesnych tworzywach i rozwiązaniach poczytać można więcej na stronie parasol-ogrodowy.pl.

Zwróć uwagę na czaszę

Czasze nowoczesnych parasoli ogrodowych tworzone są z tkanin poliestrowych pokrytych poliuretanem. Poliester jest gęsto pleciony, przez co tkanina nie pruje się, nie strzępi i nie przeciera. Warstwa poliuretanu sprawia, że tkanina jest odporna na wodę i promieniowanie UV. Dzięki takim zabezpieczeniom czasza na długi czas zachowuje piękny kolor. Czasza wyposażona jest również w sprężyny naciągowe, których zadaniem jest amortyzowanie silniejszych podmuchów wiatru. Dzięki temu tkanina czaszy zawsze znajduje się w prawidłowej pozycji.

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Dlaczego warto zdecydować się na projektowanie wnętrz?

Praca projektanta wnętrz cieszy się obecnie coraz większą popularnością, a osoba mająca duże doświadczenie w tym zawodzie, jest w stanie zarobić niemałe pieniądze. Oczywiście, tylko najlepsi mają szansę na atrakcyjne zlecenia. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Tanie domy całoroczne pomysłem na życiowe gniazdko

Uwicie życiowego gniazdka jest celem każdego z nas. Należałoby więc się zastanowić, w jaki sposób można najszybciej stać się właścicielem własnego gniazdka. Dobrym pomysłem są tanie domy całoroczne. Istnieje wiele możliwości, by stać się właścicielem takiego domku, który będzie naszą oazą spokoju i świątynią wyciszenia. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Biały taras – stylowy czy kłopotliwy?

W katalogach prezentujących najmodniejsze kompozycje ogrodowe od jakiegoś czasu pojawiają się aranżacje utrzymane w białych tonacjach. Jeszcze jakiś czas temu tylko nieliczni śmiałkowie odważyliby się uczynić właśnie biel głównym motywem kolorystycznym w ogrodzie. Dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej! Czy biały ogród może być funkcjonalny? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending