Connect with us

CIEKAWE

Jazda konna dla początkujących

Jazdy na koniu należy się nauczyć. Jej opanowanie wcale nie jest łatwe. Nie sztuką jest jeździć na koniu. Sztuką jest nawiązanie nici porozumienia ze zwierzęciem w taki sposób, aby to zechciało nas słuchać.

Krok po kroku 

Żadna osoba nie może być pewna tego, że wsiądzie na konia po raz pierwszy i od razu pogalopuje przed siebie z wiatrem we włosach, pewna swego. Spełnienie takich marzeń należy zostawić na później, kiedy jazda konna zostanie całkowicie opanowania. Pierwsze lekcje to te, kiedy koń prowadzony jest z jeźdźcem na lonży. To od tego zaczyna się jazda na koniu, aby krok po kroku, na kolejnych lekcjach przechodzić do bardziej skomplikowanych ćwiczeń. Pamiętajmy o tym, że ważna jest nie tylko praktyka, ale również i teoria, która pomoże lepiej zrozumieć też zachowania konia.

HKM czaprak i inne akcesoria dla konia 

To właśnie podczas teorii będzie można dowiedzieć się, że niezbędne będą akcesoria dla konia, jak również dla jeźdźca. Takie coś, jak HKM czaprak, siodło, a nawet małe zgrzebło są bardzo ważne, jeżeli chce się zadbać o zdrowie konia oraz komfort jazdy. Toczek służy człowiekowi i ma za zadanie utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa. To dzięki niemu, w razie ewentualnych upadków na głowę, skończy się jedynie na kilku siniakach. Bryczesy, czyli specjalnie spodnie, mają za zadanie ochraniać nasze nogi przed otarciami od siodła. Jeżeli ktoś będzie chciał jazdę konną uprawiać wyczynowo będzie musiał zainwestować w inne akcesoria do jazdy konnej, które są koniecznością. 

 

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Jak podejść do kwestii rozwodu?

Spraw rozwodowych w Polsce jest coraz więcej – wynika to nie tylko z danych podawanych przez Główny Urząd Statystyczny, ale też przez samych prawników. Rozwody dotykają par zarówno z dłuższym stażem małżeńskim, jak i tych, które w związkach formalnych pozostają od kilku lat. Czy obecność adwokata podczas rozwodu jest konieczna? Jak znaleźć dobrego adwokata? (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Metoda akrylowa zdobienia paznokci – najważniejsze informacje

Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest techniką gwarantującą wysoką jakość i nienaganną estetykę manicure’u. Dzięki niej paznokcie stają się niesamowicie trwałe i zaczynają się odznaczać wysoką odpornością na złamania i inne uszkodzenia. Akryl nie niszczy przy tym płytki. Tym właśnie różni się od klasycznych tipsów.
(więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Bokserki na walentynki – Pomysł na prezent

Niedługo lubiane, szczególnie przez pary, święto. Mowa tu o Walentynkach. Artykuł kierujemy do Pań, które chcą zrobić trafiony prezent swojemu ukochanemu na tę niepowtarzalną okazję. Bokserki na walentynki to bez wątpienia świetny pomysł, aby obdarować ukochaną przez nas osobę. (więcej…)

Continue Reading

Trending

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….