Connect with us

CIEKAWE

Komfort i zalety posiadania własnej sauny fińskiej

Urządzenia w domu pomagające utrzymać dobre zdrowie zaczynają być nie tylko coraz bardziej modne, ale i dostępne. Coraz częściej można spotkać na przykład fotele do masażu, czy też urządzenia wspomagające ćwiczenia w domowych warunkach. Nic więc dziwnego, że sauna fińska do domu jest wybierana, jako kolejne rozwiązanie poprawiające samopoczucie i zdrowie.

Jakie warunki panują w saunie fińskiej?

We wspomnianej saunie panują warunki o wyższej temperaturze niż w tradycyjnej tzw. suchej, gdyż temperatura w niej wynosi od 80 – 120 stopni Celsjusza. Natomiast w saunie suchej jest to 60 – 110 stopni Celsjusza. Przegrzewanie organizmu wpływa bardzo pozytywnie na cale ciało i jego zdrowie. Należy pamiętać, że w saunie powinno się przebywać nago, bez ubrania. Stąd sauna fińska do domu może być dobrą inwestycją, dzięki której poczujemy się w tak gorącym pomieszczeniu komfortowo. Dlaczego brak ubrania jest taki ważny? Gorąca temperatura stwarza możliwości przylegania kostiumu, bądź ręczników do ciała, przez które mogą przenikać włókna z pokrycia, jakie mamy na sobie do organizmu.

Jak się zachować po pobycie w saunie fińskiej?

Pobyt w saunie można określić, jako zabieg, dzięki któremu nasz organizm opuszczają związki dla niego szkodliwe. To również, dlatego ciało powinno zostać schłodzone i oczyszczone na przykład pod prysznicem z tego, co opuściło naszą skórę oraz organizm. Ponadto schłodzenie ciała po jego rozgrzaniu działa korzystnie na metabolizm, uruchamia jego procesy termoregulacyjne, poprawia odporność i hartuje cale ciało.

Jakie zalety posiada sauna fińska?

Każdy zdrowotny zabieg wpływa pozytywnie na organizm. To od nas zależy, jaką metodę wybierzemy. Z pewnością zaprowadzi nas do niej własna intuicja, zalecenia lekarza lub wyniki badań. Na co konkretnie stosuje się zabiegi w saunie fińskiej? Z pewnością będą one korzystne przy zaburzeniach krążenia i niedokrwistości, a także przy bólach mięśni, czy też bólach reumatycznych. Nie można zapomnieć również o odchudzających korzyściach wynikających z opisywanych zabiegów. Sauna fińska do domu to świetny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów, gdyż zabiegi w niej przyspieszają przemianę materii, dzięki czemu możemy zwiększyć efektywność ćwiczeń.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Doskonały wybór nalewek

Doskonały wybór nalewek

Owocowe nalewki to można powiedzieć nasz krajowy specjał jeśli chodzi o alkohole. W Polsce bardzo popularne jest samodzielne przygotowywanie nalewek w zaciszu własnego domu. nie powinno więc być zaskoczenia, że również pojawiają się na rynku firmy, które korzystając z tradycji starają się wprowadzać swoje nalewki do sprzedaży. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Inspiracje na kuchnię pełną innowacji

Czy kuchnia może być miejsce, w którym będziemy przebywać z przyjemnością? Zdecydowanie tak – konieczne jest jednak dobranie odpowiedniego wyposażenia i mebli. O ile wystrój kuchni możemy zmieniać co jakiś czas, o tyle w przypadku wyposażenia stawiajmy na trwałe i solidne rozwiązania, które będą cieszyć nas wiele lat. Tak jest w przypadku nowoczesnych garnków – jakie wybrać?

(więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Jak wynająć salę szkoleniową i tego nie żałować?

Jak wynająć salę szkoleniową i tego nie żałować?

Nikogo nie trzeba dziś przekonywać o tym, że organizacja spotkania branżowego, szkolenia lub innej imprezy firmowej w Warszawie podnosi prestiż firmy. Stolica to przecież nie tylko największe polskie miasto, ale również bardzo istotny ośrodek gospodarczy. Każdy, kto choć raz przygotowywał takie spotkanie wie jednak z pewnością, że wynajem sal szkoleniowych w Warszawie stanowi ogromne wyzwanie. Co zatem zrobić, aby mu sprostać? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending