Connect with us

CIEKAWE

Komfort i zalety posiadania własnej sauny fińskiej

Urządzenia w domu pomagające utrzymać dobre zdrowie zaczynają być nie tylko coraz bardziej modne, ale i dostępne. Coraz częściej można spotkać na przykład fotele do masażu, czy też urządzenia wspomagające ćwiczenia w domowych warunkach. Nic więc dziwnego, że sauna fińska do domu jest wybierana, jako kolejne rozwiązanie poprawiające samopoczucie i zdrowie.

Jakie warunki panują w saunie fińskiej?

We wspomnianej saunie panują warunki o wyższej temperaturze niż w tradycyjnej tzw. suchej, gdyż temperatura w niej wynosi od 80 – 120 stopni Celsjusza. Natomiast w saunie suchej jest to 60 – 110 stopni Celsjusza. Przegrzewanie organizmu wpływa bardzo pozytywnie na cale ciało i jego zdrowie. Należy pamiętać, że w saunie powinno się przebywać nago, bez ubrania. Stąd sauna fińska do domu może być dobrą inwestycją, dzięki której poczujemy się w tak gorącym pomieszczeniu komfortowo. Dlaczego brak ubrania jest taki ważny? Gorąca temperatura stwarza możliwości przylegania kostiumu, bądź ręczników do ciała, przez które mogą przenikać włókna z pokrycia, jakie mamy na sobie do organizmu.

Jak się zachować po pobycie w saunie fińskiej?

Pobyt w saunie można określić, jako zabieg, dzięki któremu nasz organizm opuszczają związki dla niego szkodliwe. To również, dlatego ciało powinno zostać schłodzone i oczyszczone na przykład pod prysznicem z tego, co opuściło naszą skórę oraz organizm. Ponadto schłodzenie ciała po jego rozgrzaniu działa korzystnie na metabolizm, uruchamia jego procesy termoregulacyjne, poprawia odporność i hartuje cale ciało.

Jakie zalety posiada sauna fińska?

Każdy zdrowotny zabieg wpływa pozytywnie na organizm. To od nas zależy, jaką metodę wybierzemy. Z pewnością zaprowadzi nas do niej własna intuicja, zalecenia lekarza lub wyniki badań. Na co konkretnie stosuje się zabiegi w saunie fińskiej? Z pewnością będą one korzystne przy zaburzeniach krążenia i niedokrwistości, a także przy bólach mięśni, czy też bólach reumatycznych. Nie można zapomnieć również o odchudzających korzyściach wynikających z opisywanych zabiegów. Sauna fińska do domu to świetny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów, gdyż zabiegi w niej przyspieszają przemianę materii, dzięki czemu możemy zwiększyć efektywność ćwiczeń.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Wygoda i bezpieczeństwo systemów centralnego ogrzewania

Wygoda i bezpieczeństwo systemów centralnego ogrzewania

Kotły co na paliwo stałe są na dzisiaj całkiem ekologiczny, wygodnym i co bardzo istotne, przystępnym ekonomicznie rozwiązaniem problemu uzyskiwania ciepła dla potrzeb domu czy każdego innego budynku użytkowego, w jakim mają działać ludzie. Pewnym problemem zawsze pozostaje kwestia bezpieczeństwa i czystości takich systemów i chociaż nowoczesne kotły co są bardzo bezpieczne, a ich czystość nie jest realnym problemem, warto się zastanowić nad zapewnieniem sobie, rodzinie oraz współpracownikom maksimum bezpieczeństwa oraz odpowiedni poziom wygody. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Czym grozi brak troski o dobry materac?

Czym grozi brak troski o dobry materac?

Kiedy należy wymienić materac? Choć eksperci uważają, że już po kilku latach użytkowania warto zastanowić się nad jego zmianą, analizując poczynania naszych rodaków trudno nie odnieść wrażenia, że nie wszyscy przywiązują do tego zalecenia aż tak dużą wagę. Wcale nie brakuje osób, które potrafią spać na jednym materacu po kilkanaście lat. Jak zatem wytłumaczyć ten fenomen? (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Wózki spacerowe dla dzieci – o czym pamiętać podczas kupna?

Wygodny wózek spacerowy to spore ułatwienie dla rodzica – lekka konstrukcja, zwrotność oraz możliwość składania to tylko niektóre z licznych zalet jednych z najpopularniejszych modeli wózków. Spacerówki cieszą się dużą popularnością również ze względu na ich zwrotność. Decydując się na kupno takiego modelu wózka powinniśmy uwzględnić szereg aspektów, aby zapewnić dziecku i sobie najwygodniejszą opcję.

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending