Connect with us

Zdrowie i Uroda

Kremy pod oczy dla różnych grup wiekowych

Kremy po oczy należy zawsze wybierać pod kątem działania na poszczególne problemy skórne (np. na cienie pod oczami, opuchliznę czy na zmarszczki). Każda grupa wiekowa charakteryzuje się innymi potrzebami, dlatego też kremy pod oczy dedykowane są osobom w różnym wieku. Umiejętnie dobrany krem doskonale podział na problemy skóry pod oczami. Wszystkie informacje dotyczące działania danego kosmetyku znajdziemy na jego etykiecie, dlatego zawsze przed zakupem dokładnie je przeczytajmy. To źródło informacji, które są niezbędne do tego, by zakup był udany.

Skóra w różnym wieku potrzebuje różnych składników odżywczych, które poprawią jej strukturę lub zapobiegną/opóźnią zachodzące w niej zmiany. Dlatego tak ważne jest dobieranie odpowiedniego kremu pod oczy w zależności od wieku.

Najlepsze kremy pod oczy dla osób 30+

Choć profilaktycznie kremy pod oczy powinny być używane najlepiej już po 20. roku życia, to osoby po 30. muszą już obowiązkowo posiadać ten kosmetyk w swojej kosmetyczce. 30. urodziny to dobry moment na rozpoczęcie stosowania przeciwzmarszczkowego kremu pod oczy. W tym wieku, kremy pod oczy mają za zadanie opóźnienie momentu, w którym pojawią się tzw. kurze łapki (drobne zmarszczki) na skórze wokół oczu. Kremy dedykowane tej grupie wiekowej powinny działać rozkurczającą i odprężająco na skórę, co automatycznie spowoduje zmniejszenie widoczności zmarszczek mimicznych. Zmarszczki mimiczne szczególnie widoczne są u tych osób, które mają mocną mimikę twarzy.

W kremach pod oczy dedykowanych po 30. szukajmy takich składników jak kwas hialuronowy, wykazujący działanie nawilżające czy koenzym Q10, odpowiedzialny za poprawę jędrności skóry. Warto też wybrać krem posiadający filtry UV i retinol (odpowiada za pobudzenie naskórka do intensywnej regeneracji).

Kremy pod oczy dla osób 40+

W kremach pod oczy dla osób po 40. szukajmy składników, które umożliwiają regenerację skóry. Tu najlepiej sprawdzi się witamina C, retinol, fitohormony czy kwas liponowy. Zaleca się też wybór dwóch rodzajów kremu: na dzień i na noc. Kremy pod oczy na dzień wykazują właściwości ochronne i nawilżające. Zwykle też mają lżejszą konsystencję. Krem na noc mają właściwości regeneracyjne, odżywcze. Ich konsystencja tez jest gęstsza, bardziej bogata.

Jaki krem po 50. roku życia?

Zdecydowanie po 50. roku życia powinniśmy wybierać kremy pod oczy z różnorodnymi substancjami przeciwzmarszczkowymi, które dodatkowo będą silnie ujędrniać skórę. Najlepiej sprawdza się kosmetyki zawierające np. ceramidy.

Krem pod oczy kupisz na kosmetykizameryki.pl

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Przygotuj się do lata i usuń brodawki i pieprzyki

Ludzie uwielbiają przygotować się do wiosny i lata – przechodzą na dietę odchudzającą i szlifują swoją formę. Kupują nowe ubrania i buty, zaczynają zdrowo się odżywiać i pić więcej wody. Warto pamiętać jednak o tym, że przygotowania do wiosny i lata powinny zawierać w sobie również działania zmierzające nie tylko do poprawy wyglądu, ale też poprawiające zdrowie i bezpieczeństwo. Należą do nich na przykład badania pieprzyków i brodawek na ciele.
(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Jak zyskać szczupłą sylwetkę?

Szczupłe ciało jest zdecydowanie bardzo atrakcyjne, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Każdy może je mieć, trzeba tylko wiedzieć, jak to osiągnąć. Na szczęście możliwości jest sporo.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Jak skutecznie walczyć z alergią na nikiel?

Alergia na nikiel jest jednym z najczęstszych problemów, z którymi osoby chore zgłaszają się do dermatologów. Nie jest ona niebezpieczna dla zdrowia, jednak znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie, wpływa na nasze samopoczucie i może znacząco obniżać poczucie naszej wartości. Z drugiej strony nikiel otacza nas zewsząd – jego obecność w codziennym życiu jest nie do wyeliminowania. Czy możliwe jest życie z alergią na nikiel? (więcej…)

Continue Reading

Trending