Connect with us

CIEKAWE

Menu na urodziny dziecka.

Przyjęcie urodzinowe to radosny czas dla dziecka. Chętnie zaprasza swoich kolegów i koleżanki na to wydarzenie. Dla rodziców to moment przygotowań, pomysłów jak dobrze zorganizować imprezę. Jednym z zagadnień, któremu warto poświęcić więcej czasu, jest menu.

Alergie i nietolerancje pokarmowe

Przed przygotowywaniem jadłospisu na urodziny dziecka warto zaczerpnąć informacji o alergiach uczestników imprezy. Rodzice zwykle wcześniej o tym mówią. Dzięki temu wiemy co przygotować dla kogoś, kto ma uczulenie na dany składnik. Taka wiadomość jest niezwykle istotna, chcemy przecież by każdy, dobrze się czuł oraz miał co zjeść.

Obecnie produkty dla alergików możemy dostać w każdym większym sklepie. Jeżeli będziemy mieli problem, warto udać się sklepów z żywnością ekologiczną. Poza zakupami otrzymamy także odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące danej nietolerancji pokarmowej.

Jaki rodzaj potraw przygotować?

Urodziny dziecka to czas, kiedy pociechy mają pozwolenie na jedzenie łakoci. Nie powinniśmy jednak na tym poprzestawać. Słodycze to przekąska, którą nie możemy zastępować innych posiłków dlatego, jeżeli planujemy podać obiad, to nie stawiamy słodkości od razu na stole. Zaczekajmy raczej z tym do czasu zjedzenia pierwszego posiłku.

Obiad powinien składać się z klasycznych rzeczy, które lubią maluchy. Najpopularniejsze są nuggetsy z kurczaka bądź indyka. Jeśli urodziny dziecka mają trwać krótko, a my przewidujemy same przekąski, wtedy warto zaserwować pełne witamin koreczki owocowe, małe kolorowe kanapki, mini pizze, domowe lody oraz galaretki. Malutkie babeczki czy ciasteczka także będą chętnie jedzone przez uczestników przyjęcia. Odpowiednia dekoracja zachęci dzieci do konsumpcji.

Napoje na przyjęciu.

Na urodzinach dziecka zdarzają się napoje gazowane i mocno słodzone. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Lepiej podać takie, które są zdrowe, ale i smaczne. Wybór jest naprawdę duży. Możemy przygotować wody smakowe, dodając do nich miętę, wybrane owoce sezonowe lub egzotyczne. Będzie i zdrowo, i kolorowo. Dobrym pomysłem jest także herbata czy koktajle. Podajmy je w kubkach z bajkowym motywem, udekorowane owocami.

Przygotowywanie potraw i napojów na urodziny dziecka to duże wyzwanie. Poza smakiem liczy się wygląd oraz sposób podania. Musimy zadbać o to, by nasze menu było smaczne, zdrowe i pełne kolorów. Warto nadać przekąskom bajkowe nazwy np. koktajl księżniczki, przekąska podróżnika, szaszłyk bohatera. To sprawi, że będą się one wydawały jeszcze atrakcyjniejsze i chętniej zjadane.

Artykuł przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Strony internetowe wykonane perfekcyjnie

Strony internetowe wykonane perfekcyjnie

Internet to obecnie ogromna siła. Jego rola jest naprawdę bardzo duża. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na posiadanie strony firmowej. Tworzenie stron internetowych nie jest jednak rzeczą prostą. Dlatego warto powierzyć to zadanie fachowcom. Obecnie znalezienie firmy świadczącej usługi w tym zakresie naprawdę nie jest trudne. Godna polecenia jest agencja Media Essence, która bez wątpienia wyróżnia się na rynku tego rodzaju usług. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Szczyrk i okolice

Szczyrk to piękne miasto w Beskidzie Śląskim. Jest to również idealna baza wypadowa, by zwiedzić okoliczne miejscowości i góry, które rozciągają się w pobliżu. Noclegi Szczyrk to idealny punkt, z którego można wyruszać na codzienne wyprawy. Co warto zobaczyć w Szczyrku i okolicach?
(więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Wino bezalkoholowe – Różowe

Wina bezalkoholowe w samym założeniu powinny różnić się od win alkoholowych jedynie przedrostkiem „bez”, lecz jak dobrze wiemy, alkohol w winie jest fundamentem zachowania odpowiedniej struktury, więc wszystko zależy od technik, które zastosuje producent wina, które mamy zamiar zakupić. Warto w takim razie patrzeć na doświadczenie producenta.
(więcej…)

Continue Reading

Trending