Connect with us

CIEKAWE

Metale rzadkie w skupie złomu

Obecnie skup metali może być całkiem niezłym interesem. Do niedawna na skup chodziło się głównie po to, aby oddać puszki, a całe grono ludzi niemających innego zajęcia, znosiło tam co popadnie, aby dostać marny grosz. Obecnie jednak sytuacja ulega zmianie.

Dlaczego „złomiarstwo” jest coraz bardziej opłacalne?

Zajęcie potocznie nazywane „złomiarstwem” staje się coraz bardziej dochodowe. Dzieje się tak z trzech powodów.

1) Odzysk surowców jest koniecznością
Unia Europejska wymusza na wszystkich członkach spełnianie odpowiednich norm, dotyczących odzysków surowców wtórnych. Metale się do wtórnego odzysku doskonale nadają, dlatego największy nacisk jest kładziony właśnie na nie.

2) Odzysk jest bardziej opłacalny niż wydobycie
Proces powstania metalu w takiej formie, w jakiej my go znamy jest czasochłonny oraz kosztowny. Kosztuje wydobycie rudy, jej wstępne oczyszczenie, wytop oraz późniejsza rafinacja. Jeśli mamy odpowiedni złom, możemy zmniejszyć koszty od 50-70%.

3) Rzadkie metale są cenne i coraz bardziej wykorzystywane
Współczesna technika oraz elektronika coraz częściej wykorzystują rzadkie metale, których w wyniku tego cena wzrasta. Pozyskanie ich ze złomu jest kuszące, a w wielu przypadkach koniecznością.

Rosnące ceny surowców

Wystarczy sprawdzić sobie, ile kosztują niektóre metale na giełdach surowców: nikiel cena 12 USD/kg lub bizmut cena 6 USD/kg, aby przekonać się, że surowcach tych drzemie potężny potencjał finansowy. Dotyczy to zarobku zarówno dla zbierających, jak i dla tych, którzy zajmują się skupem i pośrednictwem w handlu.

Oczywiście bizmut cena, którego wynosi ok. 18 zł/kg oraz nikiel cena, którego wynosi 36 zł/kg są tylko przykładami. Skupy zajmują się obecnie gromadzeniem różnych metali… i nie tylko.

Co opłaca się oddać do skupu?

Najbardziej opłacalne są metale szlachetne oraz rzadkie. Dla handlarzy niezwykle wartościowy jest uszlachetniany złom stalowy oraz niektóre elementy elektroniki, takie jak procesory oraz układy scalone. Jeśli chlelibyśmy zarobić na sprzedaży złomu o raz elektro-złomu powinniśmy wiedzieć, jakie surowce gdzie możemy znaleźć. Dla przykładu wiele metali rzadkich znajduje się w materiale, który raczej mało kto kojarzy ze złomem, a mianowicie w elementach elektronicznych.

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Praktyczne akcesoria narciarskie które mogą przydać się na stoku

Sporty zimowe cieszą się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też na rynku znaleźć można wiele rzetelnych firm, które oferują wysokiej jakości akcesoria narciarskie. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom i poradom dowiedzą się Państwo na które akcesoria warto postawić i na co zwrócić uwagę.
(więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Jazda konna dla początkujących

Jazdy na koniu należy się nauczyć. Jej opanowanie wcale nie jest łatwe. Nie sztuką jest jeździć na koniu. Sztuką jest nawiązanie nici porozumienia ze zwierzęciem w taki sposób, aby to zechciało nas słuchać. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Jak podejść do kwestii rozwodu?

Spraw rozwodowych w Polsce jest coraz więcej – wynika to nie tylko z danych podawanych przez Główny Urząd Statystyczny, ale też przez samych prawników. Rozwody dotykają par zarówno z dłuższym stażem małżeńskim, jak i tych, które w związkach formalnych pozostają od kilku lat. Czy obecność adwokata podczas rozwodu jest konieczna? Jak znaleźć dobrego adwokata? (więcej…)

Continue Reading

Trending