Connect with us

Zdrowie i Uroda

Nietypowy prezent

W ciągu roku kalendarzowo mamy mnóstwo okazji, żeby obdarować bliskie nam osoby wyjątkowym prezentem. Co wybrać? Kurs spadochronowy a może najnowszy elektroniczny gadżet?

Prezent idealnie dopasowany

Podarunek musi sprawiać przyjemność przede wszystkim osobie, którą chcemy obdarować dlatego kurs spadochronowy będzie idealnym prezentem dla każdego miłośnika sportów ekstremalnych. Zanim zdecydujemy się na zakup kursu spadochronowego dowiedzmy się przede wszystkim czy osoba, której chcemy sprawić przyjemność nie cierpi przypadkiem na lęk wysokości czy przestrzeni. W innym przypadku możemy jej zafundować traumę na całe życie zamiast pięknych wspomnień, a tego przecież byśmy nie chcieli. Jeżeli nasz solenizant nie lubi latać możemy zamienić kurs spadochronowy na jazdę sportowym samochodem czy na wypad na strzelnicę

Kondycja i zdrowie

Niestety sporty ekstremalne nie są rozrywką dla każdego… Zanim zdecydujemy się na taki wypad sprawdźmy czy żaden z uczestników niemedycznych przeciwwskazań do takich szalonych wypraw. W innym przypadku zamiast przyjemności może czekać nas nieprzyjemna wizyta w szpitalu, a w ekstremalnych przypadkach nawet śmierć. A nie takie ekstremalne przeżycia czeka większość z nas…

Jak zorganizować takie wydarzenie? Jak zapisać się na kurs?

Jeszcze kilka lat temu skoki ze spadochronem czy nurkowanie były sportami zarezerwowanymi dla bardzo nielicznej grupy. Jednak z roku na rok tanieją kursy, jak i sprzęt. A zatem sporty ekstremalne dostępne są dla szerszej grupy miłośników mocnych wrażeń, za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Pamiętajmy, jednak że tanio nie zawsze znaczy dobrze. decydując się na uprawianie takich dyscyplin sportu stawiamy na szali nie tylko nasze zdrowie, ale i życie. Dlatego nie warto oszczędzać na sprzęcie czy wyszkoleniu. To właśnie one są gwarantami naszego bezpieczeństwa.

Dlatego, zanim zapiszemy się na kurs podstawowy sprawdzimy szkołę i samego instruktora. Jakimi opiniami cieszą się wśród byłych już kursantów. Czy posiadają wszelkie niezbędne zezwolenia. Nie bójmy się zadawania pytań. Tutaj chodzi o nasze bezpieczeństwo i to my na kursie mamy czuć się bezpiecznie i komfortowo. A instruktor i szkoła mają obowiązek nam to zapewnić.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – poznaj przeciwwskazania

Depilacja laserowa - poznaj przeciwwskazania

Depilacja laserowa to jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów, z jakimi mamy obecnie do czynienia. Jego znakiem rozpoznawczym jest dokładność i trwałość efektu. Wiele osób decyduje się jednak na jego wykonanie również dlatego, że pozwala na usunięcie włosków także z tych miejsc, w których skóra jest szczególnie wrażliwa. Warto jednak pamiętać, że choć jest to zabieg bardzo atrakcyjny, nie każdy może pozwolić sobie na jego wykonanie. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Gdzie zrobić Nifty

Gdzie zrobić Nifty

Badania genetyczne są u nas wykonywane coraz częściej. Coraz więcej kobiet chce wiedzieć, czy z ich maluchem jest wszystko w porządku. Na szczęście dzisiaj dostępne są również w pełni bezpieczne badania genetyczne, których wykonanie jest bardzo proste. Do takich zalicza się między innymi test Nifty, który charakteryzuje się bardzo wysokim prawdopodobieństwem uzyskanych wyników. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

USG 4D i jego specyfika

USG 4D i jego specyfika

USG trójwymiarowe w czasie rzeczywistym znane też jako USG 4D to badanie pozwalające na obserwowanie płodu, jego ułożenia oraz reakcji w konkretnym momencie. Dzięki temu na ekranie komputera można oglądać już nie zdjęcia, ale film pokazujący, jaka jest aktywność płodu w trakcie wykonywania badania. Wykonuje się je przede wszystkim po to, aby przyspieszyć diagnozę wad wrodzonych oraz niektórych chorób genetycznych. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending