Connect with us

Zdrowie i Uroda

Piękno ukryte w nowoczesnej medycynie!

Czas nie jest łaskawy dla naszej skóry: wraz z wiekiem pojawiają się pierwsze zmarszczki, nasza skóra odwadnia się, szarzeje, jest coraz bardziej podatna na uszkodzenia. Czy możliwe jest zahamowanie tych zmian? Czy oferowane w drogeriach kosmetyki faktycznie są w stanie odmłodzić naszą skórę?

Poznaj tajemnice kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej

Reklamy kremów i olejków obiecują nam, że produkty te odejmą naszej skórze lat i sprawią, że znowu stanie się ona naprężona i elastyczna. Niestety, kosmetyki działają powierzchniowo, nie są w stanie dotrzeć do głębszych warstw skóry, także ich działanie jest niewielkie.

Skuteczną metodą walki ze zmarszczkami jest zastosowanie kwasu hialuronowego – substancja ta naturalnie występuje w naszej skórze, odpowiadając za jej nawilżenie. Wraz z wiekiem jej ilość maleje, a nasza skóra staje się odwodniona. Zastosowanie naturalnego kwasu hialuronowego podczas zabiegów medycyny estetycznej pozwala na uzupełnienie tego składnika, przywrócenie skórze jędrności oraz na spłycenie zmarszczek! Efekty działania kwasu widoczne są od razu po zabiegu i utrzymują się ok. 9-12 miesięcy.
Toksyna botulinowa znana jest w medycynie od lat – w przypadku medycyny estetycznej stosowana jest przy wygładzaniu zmarszczek. Działanie botoksu polega na upośledzaniu przewodzenia impulsów nerwowych pomiędzy włóknami mięśniowymi. Efektem tego jest rozluźnienie konkretnych mięśni twarzy, wygładzenie zmarszczek. Efekty działania botoksu widać po kilku dniach, a efekt utrzymuje się kilka miesięcy.

Czy zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne?

– Zdecydowanie tak – mówi dr Karolina Kuśnierz, właścicielka kliniki medycyny estetycznej oraz strony karolinakusnierz.pl. Każdy zabieg poprzedzony jest dokładnym wywiadem lekarskim, podczas którego lekarz pyta o przebyte choroby, stan zdrowia, przeciwwskazania. Dopiero po pozytywnym przejściu takiego wywiadu możliwe jest omówienie szczegółów zabiegu.

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Jak skutecznie walczyć z alergią na nikiel?

Alergia na nikiel jest jednym z najczęstszych problemów, z którymi osoby chore zgłaszają się do dermatologów. Nie jest ona niebezpieczna dla zdrowia, jednak znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie, wpływa na nasze samopoczucie i może znacząco obniżać poczucie naszej wartości. Z drugiej strony nikiel otacza nas zewsząd – jego obecność w codziennym życiu jest nie do wyeliminowania. Czy możliwe jest życie z alergią na nikiel? (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Naturalne planowanie ciąży – co musisz wiedzieć

Wokół metod naturalnego planowania rodziny przez dekady narosły dziesiątki mitów, dyskredytujących ich jakość i znaczenie. Tymczasem kolejne badania prowadzone na ten temat wyraźnie wskazują bardzo wysoką skuteczność tych metod zarówno w wypadku stosowania ich antykoncepcyjnie, jak i przy okazji planowania rodziny. Mają też bardzo duże znaczenie prozdrowotne dla kobiety. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

A ty jak tłumaczysz sobie to, że nie biegasz?

Pewnie mówisz sobie, że nie masz czasu? Albo zdrowia? Albo sprzętu? A może twierdzisz, że nie masz kondycji i nie dasz rady? Jeśli któraś z tych wymówek pojawia się w twojej głowie, czytaj dalej. Być może zmienisz zdanie. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending