Connect with us

Zdrowie i Uroda

Piękno ukryte w nowoczesnej medycynie!

Czas nie jest łaskawy dla naszej skóry: wraz z wiekiem pojawiają się pierwsze zmarszczki, nasza skóra odwadnia się, szarzeje, jest coraz bardziej podatna na uszkodzenia. Czy możliwe jest zahamowanie tych zmian? Czy oferowane w drogeriach kosmetyki faktycznie są w stanie odmłodzić naszą skórę?

Poznaj tajemnice kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej

Reklamy kremów i olejków obiecują nam, że produkty te odejmą naszej skórze lat i sprawią, że znowu stanie się ona naprężona i elastyczna. Niestety, kosmetyki działają powierzchniowo, nie są w stanie dotrzeć do głębszych warstw skóry, także ich działanie jest niewielkie.

Skuteczną metodą walki ze zmarszczkami jest zastosowanie kwasu hialuronowego – substancja ta naturalnie występuje w naszej skórze, odpowiadając za jej nawilżenie. Wraz z wiekiem jej ilość maleje, a nasza skóra staje się odwodniona. Zastosowanie naturalnego kwasu hialuronowego podczas zabiegów medycyny estetycznej pozwala na uzupełnienie tego składnika, przywrócenie skórze jędrności oraz na spłycenie zmarszczek! Efekty działania kwasu widoczne są od razu po zabiegu i utrzymują się ok. 9-12 miesięcy.
Toksyna botulinowa znana jest w medycynie od lat – w przypadku medycyny estetycznej stosowana jest przy wygładzaniu zmarszczek. Działanie botoksu polega na upośledzaniu przewodzenia impulsów nerwowych pomiędzy włóknami mięśniowymi. Efektem tego jest rozluźnienie konkretnych mięśni twarzy, wygładzenie zmarszczek. Efekty działania botoksu widać po kilku dniach, a efekt utrzymuje się kilka miesięcy.

Czy zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne?

– Zdecydowanie tak – mówi dr Karolina Kuśnierz, właścicielka kliniki medycyny estetycznej oraz strony karolinakusnierz.pl. Każdy zabieg poprzedzony jest dokładnym wywiadem lekarskim, podczas którego lekarz pyta o przebyte choroby, stan zdrowia, przeciwwskazania. Dopiero po pozytywnym przejściu takiego wywiadu możliwe jest omówienie szczegółów zabiegu.

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Przygotuj się do lata i usuń brodawki i pieprzyki

Ludzie uwielbiają przygotować się do wiosny i lata – przechodzą na dietę odchudzającą i szlifują swoją formę. Kupują nowe ubrania i buty, zaczynają zdrowo się odżywiać i pić więcej wody. Warto pamiętać jednak o tym, że przygotowania do wiosny i lata powinny zawierać w sobie również działania zmierzające nie tylko do poprawy wyglądu, ale też poprawiające zdrowie i bezpieczeństwo. Należą do nich na przykład badania pieprzyków i brodawek na ciele.
(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Jak zyskać szczupłą sylwetkę?

Szczupłe ciało jest zdecydowanie bardzo atrakcyjne, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Każdy może je mieć, trzeba tylko wiedzieć, jak to osiągnąć. Na szczęście możliwości jest sporo.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Kremy pod oczy dla różnych grup wiekowych

Kremy po oczy należy zawsze wybierać pod kątem działania na poszczególne problemy skórne (np. na cienie pod oczami, opuchliznę czy na zmarszczki). Każda grupa wiekowa charakteryzuje się innymi potrzebami, dlatego też kremy pod oczy dedykowane są osobom w różnym wieku. Umiejętnie dobrany krem doskonale podział na problemy skóry pod oczami. Wszystkie informacje dotyczące działania danego kosmetyku znajdziemy na jego etykiecie, dlatego zawsze przed zakupem dokładnie je przeczytajmy. To źródło informacji, które są niezbędne do tego, by zakup był udany. (więcej…)

Continue Reading

Trending