Connect with us

CIEKAWE

Prefabrykowane ściany betonowe – główne zalety i wady

Prefabrykaty znów wracają do łask. Popularne za czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, a później zapominane – dziś na nowo wkraczają na salony. Popularność prefabrykowanych ścian betonowych teraz pomału znowu rośnie. A co na nią najmocniej wpłynęło i czy te elementy rzeczywiście są dobrą alternatywą dla zwykłych ścian?

Główne zalety

Najistotniejszą cechą w przypadku prefabrykatów jest ich zdolność do przyspieszania procesów budowy. Dzięki nim obiekty budowlane powstają znacznie szybciej niż przy wykorzystaniu standardowych materiałów, a mogą to być obiekty o bardzo zróżnicowanym przeznaczeniu. Prefabrykaty skracają czas trwania wszelkich prac. Jest to ich najważniejsza zaleta.

Druga zaleta tyczy się możliwości dopasowania elementów do wszelkich założeń zawartych w planach. Prefabrykowane ściany betonowe są produkowane zgodnie z wytycznymi zawartymi w projekcie, tak więc nie ma więc takiej możliwości, by nie dopasowały się do budynku. Oczywiście istnieją również ich gotowe modele, ale one są znacznie rzadziej wykorzystywane.

Główne wady

Nie obyłoby się bez wad. Mimo iż branża budowlana oraz jej przedstawiciele wiele zawdzięczają współczesnym prefabrykatom, mają one kilka drobnych minusów. Wymagający jest chociażby ich transport. Jako że prefabrykaty są elementami o niestandardowych wymiarach i wysokiej wadze, muszą być przewożone specjalistycznymi pojazdami, przez co koszty ich transportu wyraźnie wzrastają.

Druga wada tyczy się już samego montażu. Aby prawidłowo wykorzystać prefabrykowane ściany betonowe podczas stawiania nowego obiektu, należy skorzystać z właściwego sprzętu ciężkiego, który to umożliwi. A nie każdy nim dysponuje. Jest to zatem pewne utrudnienie.

Rodzaje zastosowań

Ogólnie rzecz biorąc takie prefabrykaty są jednak doskonałymi, bardzo nowoczesnymi alternatywami dla ścian budowanych w tradycyjny sposób. Mają one kilka wyraźnych zalet, które wpływają na ich rosnącą popularność. Prefabrykaty są też elementami o mnogiej ilości zróżnicowanych zastosowań. Nie jest wcale powiedziane, że można z nich tworzyć wyłącznie standardowe domy jednorodzinne bądź wielorodzinne.

Dużo więcej ciekawych zastosowań dla tego typu elementów można znaleźć w różnych gałęziach przemysłu. Prefabrykowane ściany betonowe służą bowiem do tworzenia wielu obiektów przemysłowych. Można z nich też wykonywać obiekty rolnicze i obiekty sportowe, a nawet sklepy czy całe galerie handlowe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny.

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Jazda konna dla początkujących

Jazdy na koniu należy się nauczyć. Jej opanowanie wcale nie jest łatwe. Nie sztuką jest jeździć na koniu. Sztuką jest nawiązanie nici porozumienia ze zwierzęciem w taki sposób, aby to zechciało nas słuchać. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Jak podejść do kwestii rozwodu?

Spraw rozwodowych w Polsce jest coraz więcej – wynika to nie tylko z danych podawanych przez Główny Urząd Statystyczny, ale też przez samych prawników. Rozwody dotykają par zarówno z dłuższym stażem małżeńskim, jak i tych, które w związkach formalnych pozostają od kilku lat. Czy obecność adwokata podczas rozwodu jest konieczna? Jak znaleźć dobrego adwokata? (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Metoda akrylowa zdobienia paznokci – najważniejsze informacje

Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest techniką gwarantującą wysoką jakość i nienaganną estetykę manicure’u. Dzięki niej paznokcie stają się niesamowicie trwałe i zaczynają się odznaczać wysoką odpornością na złamania i inne uszkodzenia. Akryl nie niszczy przy tym płytki. Tym właśnie różni się od klasycznych tipsów.
(więcej…)

Continue Reading

Trending

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….