Connect with us

CIEKAWE

Producenci skrzyń i palet z plastiku

Magazynowanie i transport produktów żywnościowych muszą odbywać się według ściśle określonych procedur, z zachowaniem odpowiedniej higieny i sposobu przechowywania tych produktów. Aby zakład produkcyjny lub hurtownia mogły spełniać te wymogi, niezbędna jest współpraca z producentem skrzyń i palet, które pozwolą na zachowanie właściwych standardów produkcji wyrobów żywnościowych.

Palety z plastiku

Dawniej do transportowania zbiorczego produktów żywnościowych stosowało się wyłącznie palety drewniane. Te jednak obecnie zostały całkowicie wyparte w branży spożywczej ze względu na trudność utrzymania ich w należytej czystości i stanie higienicznym. Palety z plastiku służą do układania na nich pudeł z towarem lub butelek i są bardzo uniwersalne. Można na nie załadować butelki o różnej pojemności, skrzynki z butelkami szklanymi, ale również kartonowe czy plastikowe pudła o różnych gabarytach i ciężarze. Wyróżnia się palety lekkie i ciężkie. Wśród palet lekkich można znaleźć palety H1 wykonane według europejskich standardów. Są one wykorzystywane głównie w branży mięsnej, ale sprawdzają się także w innych branżach spożywczych. Paleta H1 Schoeller Allibert wykonana jest z materiału jednoczęściowego w postaci monobloku. Jest odporna na działanie wysokich temperatur, a także wygodna w czyszczeniu. Jako paleta lekka, może być stosowana do transportu artykułów spożywczych, a także do ich składowania na półkach w magazynie.

Rodzaje palet plastikowych

Palety z plastiku charakteryzują się różnym sposobem wykonania oraz różnym przeznaczeniem. Lekkie palety z możliwością gniazdowania są nie tylko wygodne przy składowaniu towarów, ale również przy ich składaniu w większej ilości w jednym miejscu, ponieważ zajmują objętościowo mniej miejsca po złożeniu. Ze względu na obciążenie palet z plastiku wyróżnia się te o udźwigu do 500 kg, do 800 kg i powyżej 1000 kg. Istnieją również specjalne palety ciężkie higieniczne, które charakteryzują się idealnie gładką, łatwą do czyszczenia powierzchnią oraz wykonaniem ze specjalnych tworzyw nietoksycznych. Są również specjalne palety eksportowe charakteryzujące się niską ceną i jednorazowością – służą do eksportu towarów i nie wracają już do podmiotu eksportującego. Z kolei palet z plastiku wielokrotnego użytku używa się głównie w magazynach i hurtowniach do składowania towaru na półkach.

Skrzynie plastikowe przeznaczone są do składowania mniejszych ilości towarów przeznaczonych bezpośrednio na eksport do sklepów czy restauracji. Podobnie jak palety plastikowe, również mają różne przeznaczenie i charakter.

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Buty rowerowe spd – główne zalety

Każdy profesjonalny kolarz może śmiało przyznać, że to buty rowerowe spd w dużej mierze pozwalają mu osiągać lepsze wyniki. Dobrze skomponowany strój potrafi rzeczywiście ułatwić sportowe życie. Jakie są zatem główne zalety korzystania z tego profesjonalnego typu obuwia?
(więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Meble restauracyjne – co wybrać?

Wiosna to czas, w którym managerowie restauracji przygotowują się do sezonu letniego. W lokalach, w których możliwe jest zaaranżowanie ogrodu letniego to szczególnie ważny czas. Przed managerami stoi trudne zadanie znalezienia odpowiednich mebli i dodatków, które nie tylko zapewnią gościom wygodę, ale także swoim wyglądem będą zachęcać do wizyty właśnie w tej konkretnej restauracji czy kawiarni. Jakie meble wybrać? (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Zastosowanie profesjonalnych maszyn gastronomicznych w produkcji mięsa mielonego

Mimo, że można obecnie zauważyć spadek spożycia mięsa, to nadal w Polsce jedna osoba zjada go średnio około 74 kg rocznie. Dużym zainteresowaniem cieszy się mięso mielone, które chętnie jest przerabiane na kotlety, dodawane do sosów lub robione są z niego wędliny. Duży popyt na mielone nie przekłada się jednak na używanie domowych maszynek do mięsa. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending