Connect with us

CIEKAWE

Producenci skrzyń i palet z plastiku

Magazynowanie i transport produktów żywnościowych muszą odbywać się według ściśle określonych procedur, z zachowaniem odpowiedniej higieny i sposobu przechowywania tych produktów. Aby zakład produkcyjny lub hurtownia mogły spełniać te wymogi, niezbędna jest współpraca z producentem skrzyń i palet, które pozwolą na zachowanie właściwych standardów produkcji wyrobów żywnościowych.

Palety z plastiku

Dawniej do transportowania zbiorczego produktów żywnościowych stosowało się wyłącznie palety drewniane. Te jednak obecnie zostały całkowicie wyparte w branży spożywczej ze względu na trudność utrzymania ich w należytej czystości i stanie higienicznym. Palety z plastiku służą do układania na nich pudeł z towarem lub butelek i są bardzo uniwersalne. Można na nie załadować butelki o różnej pojemności, skrzynki z butelkami szklanymi, ale również kartonowe czy plastikowe pudła o różnych gabarytach i ciężarze. Wyróżnia się palety lekkie i ciężkie. Wśród palet lekkich można znaleźć palety H1 wykonane według europejskich standardów. Są one wykorzystywane głównie w branży mięsnej, ale sprawdzają się także w innych branżach spożywczych. Paleta H1 Schoeller Allibert wykonana jest z materiału jednoczęściowego w postaci monobloku. Jest odporna na działanie wysokich temperatur, a także wygodna w czyszczeniu. Jako paleta lekka, może być stosowana do transportu artykułów spożywczych, a także do ich składowania na półkach w magazynie.

Rodzaje palet plastikowych

Palety z plastiku charakteryzują się różnym sposobem wykonania oraz różnym przeznaczeniem. Lekkie palety z możliwością gniazdowania są nie tylko wygodne przy składowaniu towarów, ale również przy ich składaniu w większej ilości w jednym miejscu, ponieważ zajmują objętościowo mniej miejsca po złożeniu. Ze względu na obciążenie palet z plastiku wyróżnia się te o udźwigu do 500 kg, do 800 kg i powyżej 1000 kg. Istnieją również specjalne palety ciężkie higieniczne, które charakteryzują się idealnie gładką, łatwą do czyszczenia powierzchnią oraz wykonaniem ze specjalnych tworzyw nietoksycznych. Są również specjalne palety eksportowe charakteryzujące się niską ceną i jednorazowością – służą do eksportu towarów i nie wracają już do podmiotu eksportującego. Z kolei palet z plastiku wielokrotnego użytku używa się głównie w magazynach i hurtowniach do składowania towaru na półkach.

Skrzynie plastikowe przeznaczone są do składowania mniejszych ilości towarów przeznaczonych bezpośrednio na eksport do sklepów czy restauracji. Podobnie jak palety plastikowe, również mają różne przeznaczenie i charakter.

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Hotel Windsor w Jachrance – raj dla ceniących luksus

Luksusowy hotel Windsor w Jachrance mieści się nad urokliwym zalewem Zegrzyńskim. Zaledwie 30 minut jazdy z Warszawy wystarczy, aby znaleźć się w zupełnie innym świecie. Jest to największy kompleks konferencyjny w okolicy, zapewniający doskonałe warunki do realizacji nawet najtrudniejszych projektów. Obiekt zachwyca nie tylko pałacową architekturą, ale również jakością obsługi i przepięknym otoczeniem. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Odzież używana a Anglii – sposób na tanie i ciekawe zakupy

Od kilku lat na rynku sprzedaży ubrań coraz wyższą pozycję zdobywają sklepy z używaną odzieżą, które jak grzyby po deszczu wyrastają w każdej małej i większej miejscowości. Tego typu punkty handlowe oferują ubrania, które są nie tylko tanie, ale także często oryginalne.
(więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Idealna suknia ślubna

Ślub to bez wątpienia jedna z najważniejszych chwil w życiu każdego człowieka. Młoda para pragnie w tym dniu prezentować się najlepiej jak to tylko możliwe. Kobiety od dziecka snują wizje swojego idealnego ślubu oraz przepięknej sukni, jaką w tym niezapomnianym momencie założą. Aby marzenia te mogły się spełnić, naprzeciw kobiecym pragnieniom wychodzą salony, gdzie znajdują się wyjątkowe i bardzo ładne suknie ślubne, wśród których każda pani znajdzie coś idealnego dla siebie.
(więcej…)

Continue Reading

Trending