Connect with us

Dom i Wnętrze

Relaks blisko domu – zorganizuj przestrzeń ogrodu

Jak sprawić, aby nasz ogród stał się miejscem wypoczynku dla wszystkich domowników? Okazuje się, że nie jest to trudne. Wybierając odpowiadające nam meble ogrodowe oraz liczne dodatki bez trudu zaaranżujemy miejsce do relaksu, z którego będziemy korzystać, kiedy przyjdzie nam na to ochota.

Na co zwracać uwagę podczas kupowania mebli ogrodowych?

Decydując się na zestaw wypoczynkowy ogrodowy przede wszystkim powinniśmy mieć na uwadze trwałość mebli. Obecnie producenci oferują nam kolekcje oparte na stelażach wykonanych antykorozyjnego aluminium lub też twardego drewna eukaliptusowego. Oba rozwiązania są niezwykle odporne na wilgoć, odkształcenia, uszkodzenia mechaniczne. Dla wygody użytkowników na kompletach wypoczynkowych ułożono wygodne poduszki i siedziska, których wnętrze wypełnia elastyczna pianka.

Jakie elementy do ogrodu wybrać? Możliwości jest sporo. Szukając wytchnienia od pracy wybierzmy komplet wypoczynkowy z sofą narożną. Na niewielkich powierzchnia sprawdzą się stoliki na balkony i kilka krzeseł (np. z rotangu) – takie miejsce sprzyjać będzie delektowaniu się popołudniową kawą.

Schroń się przed słońcem!

Jak chronić się przed słońcem podczas upalnych, letnich dni? Opcji jest kilka: wśród najbardziej rekomendowanych wymienia się nowoczesne parasole ogrodowe oraz pergole. Parasole proponowane przez najlepszych producentów posiadają kilka punktów regulacji, co sprawia, że bez trudu dopasujemy kąt padania cienia do naszych potrzeb. Druga opcja to pergole – są to aluminiowe konstrukcje, które wieńczą dachy z tkanin trójwarstwowych czy też z aluminiowych listew. Dachy pergoli możemy składać lub rozkładać, decydując tym samym jak wiele światła słonecznego wpada pod pergolę. To wygodne rozwiązanie, które uchroni nas przed silnym słońcem, jak i niespodziewanym deszczem!

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Znajdź piękny parasol na taras

Kupno parasola ogrodowe na taras czy do ogrodu nie jest dzisiaj niczym nadzwyczajnym. Zmieniają się jednak powody, dla których chcemy posiadać taki produkt  strefie relaksu. Do niedawna głównym czynnikiem była oczywiście chęć odpoczynku w cieniu. Dzisiaj coraz więcej osób zdaje sobie sprawę ze szkodliwości promieniowania UV.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak wybrać dobre materace do spania?

Obserwując rynek na pewno zauważymy, że do wyboru mamy najróżniejsze łóżka do swojej sypialni. Jak pośród tylu wspaniałych modeli wybrać najbardziej idealne, wygodne łóżko, które wpasuje się do wnętrz naszej sypialni? A jak wybrać dobre materace do spania, które zapewnią nam komfortowy sen?

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesne trendy i możliwości – czyli domy szkieletowe

Na pewno nie jedna osoba miała okazję słyszeć już co nieco na temat domów szkieletowych. Warto się nimi zainteresować, ponieważ domy szkieletowe to nowości na rynku, która cieszy się sławą już kilka lat i coraz więcej osób decyduje się na tą formę budowy własnego domu, bo w końcu zrozumiano, jak wygląda cała konstrukcja domu.

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending