Connect with us

Dom i Wnętrze

Relaks blisko domu – zorganizuj przestrzeń ogrodu

Jak sprawić, aby nasz ogród stał się miejscem wypoczynku dla wszystkich domowników? Okazuje się, że nie jest to trudne. Wybierając odpowiadające nam meble ogrodowe oraz liczne dodatki bez trudu zaaranżujemy miejsce do relaksu, z którego będziemy korzystać, kiedy przyjdzie nam na to ochota.

Na co zwracać uwagę podczas kupowania mebli ogrodowych?

Decydując się na zestaw wypoczynkowy ogrodowy przede wszystkim powinniśmy mieć na uwadze trwałość mebli. Obecnie producenci oferują nam kolekcje oparte na stelażach wykonanych antykorozyjnego aluminium lub też twardego drewna eukaliptusowego. Oba rozwiązania są niezwykle odporne na wilgoć, odkształcenia, uszkodzenia mechaniczne. Dla wygody użytkowników na kompletach wypoczynkowych ułożono wygodne poduszki i siedziska, których wnętrze wypełnia elastyczna pianka.

Jakie elementy do ogrodu wybrać? Możliwości jest sporo. Szukając wytchnienia od pracy wybierzmy komplet wypoczynkowy z sofą narożną. Na niewielkich powierzchnia sprawdzą się stoliki na balkony i kilka krzeseł (np. z rotangu) – takie miejsce sprzyjać będzie delektowaniu się popołudniową kawą.

Schroń się przed słońcem!

Jak chronić się przed słońcem podczas upalnych, letnich dni? Opcji jest kilka: wśród najbardziej rekomendowanych wymienia się nowoczesne parasole ogrodowe oraz pergole. Parasole proponowane przez najlepszych producentów posiadają kilka punktów regulacji, co sprawia, że bez trudu dopasujemy kąt padania cienia do naszych potrzeb. Druga opcja to pergole – są to aluminiowe konstrukcje, które wieńczą dachy z tkanin trójwarstwowych czy też z aluminiowych listew. Dachy pergoli możemy składać lub rozkładać, decydując tym samym jak wiele światła słonecznego wpada pod pergolę. To wygodne rozwiązanie, które uchroni nas przed silnym słońcem, jak i niespodziewanym deszczem!

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Luksusowy ogród – Twoja własna ostoja

Ogrody otaczające nowo powstałe domy są dopracowane w najmniejszych szczegółach. Wśród starannie dobranych elementów próżno szukać niefunkcjonalnych dodatków czy niewygodnych mebli. Dzięki wysokiej klasy wyposażeniu każda wizyta w ogrodzie może stać się kojącym doznaniem, które pozwoli Ci odprężyć się i znaleźć równowagę. Jakich mebli i dodatków nie może zabraknąć w urządzonym ze smakiem, ekskluzywnym ogrodzie? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Znajdź inspiracje na patio ogrodowe

Jak odpocząć we własnym domu? Relaks, niekoniecznie związany z dalekimi podróżami, możemy podarować sobie każdego dnia. Nasz dom powinien być miejscem, który kojarzy nam się z bezpieczeństwem i odprężeniem. Najlepszym miejscem na relaks blisko domu jest własny ogród lub taras. Jak zaaranżować taką przestrzeń?

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Lampy muszą być

Lampy muszą być

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj dom bez oświetlenia. Światło sprawia, że możemy bez ograniczeń funkcjonować również wówczas, gdy nastanie zmrok. Obecnie lampy to jednak nie tylko funkcja praktyczna. Są bowiem tak ładne, że sprawdzają się też w charakterze ozdób. Dlatego dobrze jest wybrać lampę, która będzie współgrała z pomieszczeniem, w którym ma się znaleźć. Na szczęście producenci zapewniają swoim klientom naprawdę szeroki wybór. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending