Connect with us

CIEKAWE

Renowacja budynków z cegły

Renowacja budynków z cegły to obecni popularny zabieg w zakresie współczesnego designu i architektury wnętrz. Cegła jest popularnym materiałem, stosowanym na zewnątrz i wewnątrz w wystroju. Często decydujemy się na jej odnowienie, zwłaszcza w przypadku starszych budowli, gdzie zachowała się w dobrym stanie…

Renowacja budynków z elementami z cegły

Odnowienie budynku, które posiadają cegłę wymaga wiedzy i specjalistycznych narzędzi. Dzięki temu możliwe jest np. usunięcie warstw tynku, by dotrzeć do pierwotnej warstwy – ceglanej. Czasami elementy np. ceglanej elewacji wymagają znacznie większego nakładu czasu i finansów, ponieważ konieczne okazuje się wymienienie części cegieł, lub np. nowe fugowanie. Jest to czasochłonne zajęcie, ale można je wykonać samodzielnie, oszczędzając pieniądze.

Popularnością cieszą się ceglane elewacje, które efektywnie prezentują się na zewnątrz. Renowacja budynków z takimi elementami bywa opłacalna, kiedy materiał, mimo upływu czasu, jest w dobrym stanie. Sprawne oko fachowca może to szybko ocenić.

Odnowienie np. elementów ceglanych na elewacji wiąże się, w pierwszej kolejności z koniecznością usunięcia zabrudzeń, często z wielu lat. To efekt osadzania się kurzu, pyłu i zabrudzeń, co jest szczególnie widoczne w miastach i okolicach silnie zurbanizowanych.

Etapy procesu renowacji w przypadku budynków z cegły

Renowacja wiąże się, jak wspomniano wyżej, z potrzebą odświeżenia, czyli, w pierwszej kolejności, usunięcia zabrudzeń. Cegłę na zewnątrz najlepiej myć ciepłą wodą, z dodatkiem specjalnego środka czyszczącego. Można do tego użyć myjki ciśnieniowej, kiedy spoina między cegłami nie kruszy się.

W sytuacji, kiedy nie jesteśmy w stanie samodzielnie usunąć zabrudzeń – warto wezwać ekipę, która zajmuje się piaskowaniem. Innym zabiegiem jest hydropiaskowanie, które jest mniej skuteczne, ale też mniej inwazyjne i nie niszczy naturalnej struktury cegły.

W dalszej kolejności konieczne jest np. odnowienie fug lub spoin pomiędzy cegłami. Wówczas renowacja budynków jest prosta, nie wymaga fachowej pomocy specjalistów. Może się, jednak zdarzyć, że spoiny są w znacznym stopniu zniszczone, co powoduje, że trzeba je usunąć, a szpary oczyścić i nałożyć nową zaprawę do fugowania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Polskimi Pracowniami Konserwacji Zabytków

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Strony internetowe wykonane perfekcyjnie

Strony internetowe wykonane perfekcyjnie

Internet to obecnie ogromna siła. Jego rola jest naprawdę bardzo duża. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na posiadanie strony firmowej. Tworzenie stron internetowych nie jest jednak rzeczą prostą. Dlatego warto powierzyć to zadanie fachowcom. Obecnie znalezienie firmy świadczącej usługi w tym zakresie naprawdę nie jest trudne. Godna polecenia jest agencja Media Essence, która bez wątpienia wyróżnia się na rynku tego rodzaju usług. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Szczyrk i okolice

Szczyrk to piękne miasto w Beskidzie Śląskim. Jest to również idealna baza wypadowa, by zwiedzić okoliczne miejscowości i góry, które rozciągają się w pobliżu. Noclegi Szczyrk to idealny punkt, z którego można wyruszać na codzienne wyprawy. Co warto zobaczyć w Szczyrku i okolicach?
(więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Wino bezalkoholowe – Różowe

Wina bezalkoholowe w samym założeniu powinny różnić się od win alkoholowych jedynie przedrostkiem „bez”, lecz jak dobrze wiemy, alkohol w winie jest fundamentem zachowania odpowiedniej struktury, więc wszystko zależy od technik, które zastosuje producent wina, które mamy zamiar zakupić. Warto w takim razie patrzeć na doświadczenie producenta.
(więcej…)

Continue Reading

Trending