Connect with us

CIEKAWE

Szczyrk i okolice

Szczyrk to piękne miasto w Beskidzie Śląskim. Jest to również idealna baza wypadowa, by zwiedzić okoliczne miejscowości i góry, które rozciągają się w pobliżu. Noclegi Szczyrk to idealny punkt, z którego można wyruszać na codzienne wyprawy. Co warto zobaczyć w Szczyrku i okolicach?

Skrzyczne – obowiązkowo!

Będąc w Szczyrku nie można pominąć najwyższego szczytu Beskidu Śląskiego – Skrzyczne. Jest to obowiązkowe miejsce wyprawy dla wszystkich, którzy spędzają nocleg Szczyrk.

Na szczyt prowadzą dwa szlaki piesze, których pokonanie zajmie około 30 – 35 minut. Jest też możliwość wjazdu na szczyt kolejką linową.

Kolej linowa na Skrzyczne to jedna z największych atrakcji Szczyrku. Jest to nowoczesna, kolej, którą można wjechać z dolnej stacji w Szczyrku, poprzez Jaworzynę, aż na szczyt Skrzycznego. Przy odrobinie szczęścia można podziwiać panoramę Beskidów oraz przy bardzo dobrej pogodzie Tatry.

Na szczycie znajduje się 87 metrowa wieża RTV oraz schronisko PTTK, w którym można przenocować. Noclegi w górach to niezapomniane przeżycie. Widoki, klimat i ten niesamowity wschód słońca jest niezapomnianym przeżyciem. Noclegi w górach mają swój niezaprzeczalny urok, czar, który nie może równać się z żadnym innym miejscem. Rano można obserwować panoramę miasta, która nieśmiało wynurza się z nocnej mgły.

Jaskinia w Trzech Kopcach

Będąc w Szczyrku warto wybrać się do Brennej, gdzie można odwiedzić Grotę Klimczoka. Jest to typowa jaskinia osuwiskowa szczelinowa, która powstała w wyniku popękania i rozsunięcia się skał piaskowych budujących okoliczne góry.

Jaskinia w Trzech Kopcach ma postać labiryntu pośród kilkupoziomowych korytarzy i sal typu zwaliskowego o nietypowych nazwach jak: Sala Zbójców, Sala Ewy, Sala Przedpokój, Sala Kazików, Sala Końcowa, Wysoka Komora, Strych, Komnata Nietoperzy, czy Komnata Chrystusa.

Wejście do jaskini znajduje się niedaleko żółtego szlaku biegnącego z Klimczoka na Błatnią lub czerwonego szlaku turystycznego z Karkoszczonki na Klimczok. Nocleg Szczyrk dają możliwość świetnego dojazdu do tego miejsca i rozpoczęcia trasy.

Szczyrk to idealna baza wypadowa by poznać Beskid Ślaski. Noclegi Szczyrk dają możliwość zobaczenia wielu okolic w pobliżu i na pewno są idealną bazą, z której można wyruszać na wyprawy w nieznane. Podziwiać okoliczne góry, czy poznawać miasteczka, które znajdują się w pobliżu.

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Wygoda i bezpieczeństwo systemów centralnego ogrzewania

Wygoda i bezpieczeństwo systemów centralnego ogrzewania

Kotły co na paliwo stałe są na dzisiaj całkiem ekologiczny, wygodnym i co bardzo istotne, przystępnym ekonomicznie rozwiązaniem problemu uzyskiwania ciepła dla potrzeb domu czy każdego innego budynku użytkowego, w jakim mają działać ludzie. Pewnym problemem zawsze pozostaje kwestia bezpieczeństwa i czystości takich systemów i chociaż nowoczesne kotły co są bardzo bezpieczne, a ich czystość nie jest realnym problemem, warto się zastanowić nad zapewnieniem sobie, rodzinie oraz współpracownikom maksimum bezpieczeństwa oraz odpowiedni poziom wygody. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Czym grozi brak troski o dobry materac?

Czym grozi brak troski o dobry materac?

Kiedy należy wymienić materac? Choć eksperci uważają, że już po kilku latach użytkowania warto zastanowić się nad jego zmianą, analizując poczynania naszych rodaków trudno nie odnieść wrażenia, że nie wszyscy przywiązują do tego zalecenia aż tak dużą wagę. Wcale nie brakuje osób, które potrafią spać na jednym materacu po kilkanaście lat. Jak zatem wytłumaczyć ten fenomen? (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Wózki spacerowe dla dzieci – o czym pamiętać podczas kupna?

Wygodny wózek spacerowy to spore ułatwienie dla rodzica – lekka konstrukcja, zwrotność oraz możliwość składania to tylko niektóre z licznych zalet jednych z najpopularniejszych modeli wózków. Spacerówki cieszą się dużą popularnością również ze względu na ich zwrotność. Decydując się na kupno takiego modelu wózka powinniśmy uwzględnić szereg aspektów, aby zapewnić dziecku i sobie najwygodniejszą opcję.

(więcej…)

Continue Reading

Trending