Connect with us

CIEKAWE

Szczyrk i okolice

Szczyrk to piękne miasto w Beskidzie Śląskim. Jest to również idealna baza wypadowa, by zwiedzić okoliczne miejscowości i góry, które rozciągają się w pobliżu. Noclegi Szczyrk to idealny punkt, z którego można wyruszać na codzienne wyprawy. Co warto zobaczyć w Szczyrku i okolicach?

Skrzyczne – obowiązkowo!

Będąc w Szczyrku nie można pominąć najwyższego szczytu Beskidu Śląskiego – Skrzyczne. Jest to obowiązkowe miejsce wyprawy dla wszystkich, którzy spędzają nocleg Szczyrk.

Na szczyt prowadzą dwa szlaki piesze, których pokonanie zajmie około 30 – 35 minut. Jest też możliwość wjazdu na szczyt kolejką linową.

Kolej linowa na Skrzyczne to jedna z największych atrakcji Szczyrku. Jest to nowoczesna, kolej, którą można wjechać z dolnej stacji w Szczyrku, poprzez Jaworzynę, aż na szczyt Skrzycznego. Przy odrobinie szczęścia można podziwiać panoramę Beskidów oraz przy bardzo dobrej pogodzie Tatry.

Na szczycie znajduje się 87 metrowa wieża RTV oraz schronisko PTTK, w którym można przenocować. Noclegi w górach to niezapomniane przeżycie. Widoki, klimat i ten niesamowity wschód słońca jest niezapomnianym przeżyciem. Noclegi w górach mają swój niezaprzeczalny urok, czar, który nie może równać się z żadnym innym miejscem. Rano można obserwować panoramę miasta, która nieśmiało wynurza się z nocnej mgły.

Jaskinia w Trzech Kopcach

Będąc w Szczyrku warto wybrać się do Brennej, gdzie można odwiedzić Grotę Klimczoka. Jest to typowa jaskinia osuwiskowa szczelinowa, która powstała w wyniku popękania i rozsunięcia się skał piaskowych budujących okoliczne góry.

Jaskinia w Trzech Kopcach ma postać labiryntu pośród kilkupoziomowych korytarzy i sal typu zwaliskowego o nietypowych nazwach jak: Sala Zbójców, Sala Ewy, Sala Przedpokój, Sala Kazików, Sala Końcowa, Wysoka Komora, Strych, Komnata Nietoperzy, czy Komnata Chrystusa.

Wejście do jaskini znajduje się niedaleko żółtego szlaku biegnącego z Klimczoka na Błatnią lub czerwonego szlaku turystycznego z Karkoszczonki na Klimczok. Nocleg Szczyrk dają możliwość świetnego dojazdu do tego miejsca i rozpoczęcia trasy.

Szczyrk to idealna baza wypadowa by poznać Beskid Ślaski. Noclegi Szczyrk dają możliwość zobaczenia wielu okolic w pobliżu i na pewno są idealną bazą, z której można wyruszać na wyprawy w nieznane. Podziwiać okoliczne góry, czy poznawać miasteczka, które znajdują się w pobliżu.

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Strony internetowe wykonane perfekcyjnie

Strony internetowe wykonane perfekcyjnie

Internet to obecnie ogromna siła. Jego rola jest naprawdę bardzo duża. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na posiadanie strony firmowej. Tworzenie stron internetowych nie jest jednak rzeczą prostą. Dlatego warto powierzyć to zadanie fachowcom. Obecnie znalezienie firmy świadczącej usługi w tym zakresie naprawdę nie jest trudne. Godna polecenia jest agencja Media Essence, która bez wątpienia wyróżnia się na rynku tego rodzaju usług. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Wino bezalkoholowe – Różowe

Wina bezalkoholowe w samym założeniu powinny różnić się od win alkoholowych jedynie przedrostkiem „bez”, lecz jak dobrze wiemy, alkohol w winie jest fundamentem zachowania odpowiedniej struktury, więc wszystko zależy od technik, które zastosuje producent wina, które mamy zamiar zakupić. Warto w takim razie patrzeć na doświadczenie producenta.
(więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Wiązania narciarskie atomic

Narciarstwo to jedno z najpopularniejszych zimowych hobby. Nic dziwnego, ponieważ dostarcza wielu wrażeń i satysfakcji. Jednakże, dla bezpiecznej i dobrej jazdy potrzebujemy odpowiedniego sprzętu. Można oczywiście go wypożyczyć, ale kupno i dopasowanie sprzętu do własnych możliwości okaże się z pewnością lepszym wyborem, szczególnie gdy spędzamy na stoku długie godziny.
(więcej…)

Continue Reading

Trending