Connect with us

CIEKAWE

Wesele zimą – tak czy nie?

Większość zakochanych planujących wstąpić w związek małżeński organizuje ślub późną wiosną lub latem. Część narzeczonych jednak sprzeniewierza się tradycji i datę swojego ślubu wyznaczają  na zimę. Czy warto przełamać schemat i powiedzieć sobie sakramentalne „tak” w grudniu czy styczniu?

Piękna ceremonia wśród białego puchu

Argumentem, dla którego spora rzesza narzeczonych decyduje się zorganizować ślub poza sezonem, jest oszczędność pieniędzy. Zimą sale weselne są mniej oblegane, co zazwyczaj pociąga za sobą znaczne obniżenie kosztów usług. W grudniu czy lutym łatwiej również o dobrą oprawę muzyczną.  Chcesz wziąć ślub nie w ciągu dwóch lat, a kilku miesięcy? W takim razie zrezygnuj z ceremonii latem na rzecz wesela zimą. Możesz mieć pewność, że na pewno znajdziesz piękną salę, która będzie dostępna znacznie wcześniej niż w przeciągu kilkunastu miesięcy.

Wymieniając zalety zimowych ślubów, nie sposób nie wspomnieć o niezwykle romantycznej atmosferze i ogromnym polu do popisu podczas dekorowania sali.

Zima? Niekoniecznie…

Decydując się na organizację ślubu poza sezonem, należy mieć również świadomość ograniczeń z tym związanych. Przede wszystkim, przejście z samochodu do kościoła i na salę weselną po mokrym, często pokrytym brudnym śniegiem czy wodą podłożu może poskutkować zniszczeniem sukienki i koniecznością spędzenia ceremonii i wesela w poplamionej kreacji. Konieczne będzie również dobranie do sukni i garnituru odpowiednich okryć wierzchnich, co w praktyce może okazać się niełatwym zadaniem. Pogoda zimą lubi płatać figle, dlatego należy mieć świadomość, że zamiast puszystego śniegu może nam w tym dniu towarzyszyć ulewny deszcz. Zimowa szaruga również nie nastraja pozytywnie, a zachodzące już około 16 godziny słońce może udaremnić planowaną sesję zdjęciową.

Więcej praktycznych informacji znajdziesz na stronie gdziewesele.pl.

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Jazda konna dla początkujących

Jazdy na koniu należy się nauczyć. Jej opanowanie wcale nie jest łatwe. Nie sztuką jest jeździć na koniu. Sztuką jest nawiązanie nici porozumienia ze zwierzęciem w taki sposób, aby to zechciało nas słuchać. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Jak podejść do kwestii rozwodu?

Spraw rozwodowych w Polsce jest coraz więcej – wynika to nie tylko z danych podawanych przez Główny Urząd Statystyczny, ale też przez samych prawników. Rozwody dotykają par zarówno z dłuższym stażem małżeńskim, jak i tych, które w związkach formalnych pozostają od kilku lat. Czy obecność adwokata podczas rozwodu jest konieczna? Jak znaleźć dobrego adwokata? (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Metoda akrylowa zdobienia paznokci – najważniejsze informacje

Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest techniką gwarantującą wysoką jakość i nienaganną estetykę manicure’u. Dzięki niej paznokcie stają się niesamowicie trwałe i zaczynają się odznaczać wysoką odpornością na złamania i inne uszkodzenia. Akryl nie niszczy przy tym płytki. Tym właśnie różni się od klasycznych tipsów.
(więcej…)

Continue Reading

Trending

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….