Connect with us

CIEKAWE

Wesele zimą – tak czy nie?

Większość zakochanych planujących wstąpić w związek małżeński organizuje ślub późną wiosną lub latem. Część narzeczonych jednak sprzeniewierza się tradycji i datę swojego ślubu wyznaczają  na zimę. Czy warto przełamać schemat i powiedzieć sobie sakramentalne „tak” w grudniu czy styczniu?

Piękna ceremonia wśród białego puchu

Argumentem, dla którego spora rzesza narzeczonych decyduje się zorganizować ślub poza sezonem, jest oszczędność pieniędzy. Zimą sale weselne są mniej oblegane, co zazwyczaj pociąga za sobą znaczne obniżenie kosztów usług. W grudniu czy lutym łatwiej również o dobrą oprawę muzyczną.  Chcesz wziąć ślub nie w ciągu dwóch lat, a kilku miesięcy? W takim razie zrezygnuj z ceremonii latem na rzecz wesela zimą. Możesz mieć pewność, że na pewno znajdziesz piękną salę, która będzie dostępna znacznie wcześniej niż w przeciągu kilkunastu miesięcy.

Wymieniając zalety zimowych ślubów, nie sposób nie wspomnieć o niezwykle romantycznej atmosferze i ogromnym polu do popisu podczas dekorowania sali.

Zima? Niekoniecznie…

Decydując się na organizację ślubu poza sezonem, należy mieć również świadomość ograniczeń z tym związanych. Przede wszystkim, przejście z samochodu do kościoła i na salę weselną po mokrym, często pokrytym brudnym śniegiem czy wodą podłożu może poskutkować zniszczeniem sukienki i koniecznością spędzenia ceremonii i wesela w poplamionej kreacji. Konieczne będzie również dobranie do sukni i garnituru odpowiednich okryć wierzchnich, co w praktyce może okazać się niełatwym zadaniem. Pogoda zimą lubi płatać figle, dlatego należy mieć świadomość, że zamiast puszystego śniegu może nam w tym dniu towarzyszyć ulewny deszcz. Zimowa szaruga również nie nastraja pozytywnie, a zachodzące już około 16 godziny słońce może udaremnić planowaną sesję zdjęciową.

Więcej praktycznych informacji znajdziesz na stronie gdziewesele.pl.

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Gdzie się możemy spotkać ze sprzęgłami jednokierunkowymi?

Gdzie się możemy spotkać ze sprzęgłami jednokierunkowymi?

Sprzęgła są mechanizmami, które wykorzystuje się po to, aby łączyć i rozłączać wały – zarówno bierny, jak i napędowy. Jednym z najbardziej typowych jest ich podział na rozwiązania standardowe oraz mniej typowe nazywane również specjalistycznymi. To właśnie do tej grupy zalicza się zarówno sprzęgła hydrokinetyczne, jak i jednokierunkowe. Rosnące zainteresowanie tymi ostatnimi zachęca do zwrócenia na nie szczególnej uwagi. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Zakup oryginalnego tuszu do drukarki

Absolutnym hitem ostatnich miesięcy jest urządzenie wielofunkcyjne HP 5075. Jest to drukarka, kopiarka i skaner w jednym, dlatego nada się idealnie dla studenta lub ucznia. Sprawdzi się też w małej firmie, ponieważ codziennie trzeba drukować masę dokumentów.
(więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Co przemawia za zakupem krzeseł obrotowych?

Co przemawia za zakupem krzeseł obrotowych?

Choć krzesła biurowe mają dość długą tradycję, z ich obrotowymi odpowiednikami nie mieliśmy do czynienia od samego początku. Gdy jednak pierwsze z nich pojawiły się na rynku, niemal natychmiast go podbiły. Dziś to właśnie krzesła obrotowe są uważane za najbardziej ergonomiczne. Zaleca się zresztą wprowadzanie ich nie tylko do biur, ale również do domów zwłaszcza, jeśli z krzeseł mają korzystać dzieci w wieku szkolnym. (więcej…)

Continue Reading

Trending

https://xann.pl/sitemap stoły do ogrodu rozkładane ogrodowe leżanki