Connect with us

Motoryzacja

Znajdź idealne ubezpieczenie samochodu

Własny samochód to olbrzymie ułatwienie, szczególnie dla osób niemieszkających w dużych miastach czy też osób, które cenią sobie możliwość szybkiego przemieszczania się z jednego punktu do drugiego. Posiadanie samochodu to jednak nie tylko przywileje, ale i obowiązki: poza corocznymi przeglądami technicznymi musimy również pamiętać o posiadaniu polisy OC. Czym jest ta polisa?

OC – polisa odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie samochodu to niezwykle ważne zagadnienie – wpływa ono nie tylko na nasz komfort, ale również na portfel. W przypadku polisy OC warto wiedzieć, że jest ona obowiązkowa dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych – samochodów, motocykli, ciągników, busów. Polisa OC pozwala na pokrycie szkód wyrządzonych na drodze przez nas – mogą być to zarówno szkody materialne, takie jak uszkodzenie innych samochodów, jak i szkody związane z leczeniem osób poszkodowanych w wypadkach. Jak wygląda kupno polisy OC? Wiele osób pyta, czy cena OC jest stała – otóż: nie. Cena polisy odpowiedzialności cywilnej zależy od wielu czynników, wśród których wymienić należy przede wszystkim nasz wiek i ilość lat jako kierowców, posiadane zniżki, wiek i markę samochodu. Ważne jest to, że polisa OC jest polisą roczną – po upłynięciu jej terminu koniecznie zwróćmy się do ubezpieczyciela po kolejną, najlepiej z zachowaniem ciągłości ubezpieczenia. Poruszanie się po drogach samochodami bez ważnej polisy OC jest nielegalne!

Inne polisy dla naszego pojazdu

Polisa OC nie jest jedyną formą ubezpieczenia, którą możemy wykupić. Na polskim rynku znajdziemy dodatkowe polisy, które pozwolą nam lepiej zadbać o nasz samochód oraz o nasz komfort w czasie dalszych podróży. AC jest ubezpieczeniem, które umożliwi nam refundowanie kosztów naprawy naszego samochodu czy też zwrot części kosztów po jego kradzieży. Assistance to polisa przydatna w drodze, w razie awarii naszego samochodu.

 

 

 

Continue Reading
Advertisement

Motoryzacja

Małe tablice rejestracyjne zamiast standardowych – co warto wiedzieć?

Każdy samochód poruszający się na drogach musi być odpowiednio oznakowany. Identyfikację pojazdu i jego właściciela umożliwiają tablice rejestracyjne. Większość mijanych samochodów wyposażona jest w klasyczne, prostokątne tablice. Jednak w niektórych przypadkach standardowe „blachy” zastępowane są znacznie mniejszymi tablicami mieszczącymi ograniczoną liczbę znaków. Czy każdy kierowca może wyrobić małe tablice rejestracyjne? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Przegląd zalet płyty poślizgowej

Przegląd zalet płyty poślizgowej

Płyta poślizgowa jest urządzeniem mechanicznym, którego kluczowe zadanie polega na destabilizacji toru jazdy pojazdu. Jest wykorzystywana do doskonalenia techniki jazdy i coraz częściej można ją spotkać w szkołach nauki jazdy, gdzie kandydaci na kierowców różnych kategorii są przygotowywani do egzaminu praktycznego. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Przygotowanie sali konferencyjnych na Bemowie

Przygotowanie sali konferencyjnych na Bemowie

Automobil Klub Polski, który funkcjonuje na warszawskim Bemowie to miejsce, gdzie można liczyć nie tylko na prowadzone na wysokim poziomie kursy na prawo jazdy, ale również świetne miejsce, w którym będzie można także liczyć na taką ofertę jak organizacja konferencji w Warszawie. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending

http://researchmarket24.com/rozwod-z-orzekaniem-o-winie-najwazniejsze-informacje/ http://ultimate-demi.org/znizki-oc-w-malzenstwie-sposob-na-tansze-oc/ https://datoura.org/okna-antywlamaniowe-co-warto-o-nich-wiedziec/