Connect with us

Motoryzacja

Znajdź idealne ubezpieczenie samochodu

Własny samochód to olbrzymie ułatwienie, szczególnie dla osób niemieszkających w dużych miastach czy też osób, które cenią sobie możliwość szybkiego przemieszczania się z jednego punktu do drugiego. Posiadanie samochodu to jednak nie tylko przywileje, ale i obowiązki: poza corocznymi przeglądami technicznymi musimy również pamiętać o posiadaniu polisy OC. Czym jest ta polisa?

OC – polisa odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie samochodu to niezwykle ważne zagadnienie – wpływa ono nie tylko na nasz komfort, ale również na portfel. W przypadku polisy OC warto wiedzieć, że jest ona obowiązkowa dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych – samochodów, motocykli, ciągników, busów. Polisa OC pozwala na pokrycie szkód wyrządzonych na drodze przez nas – mogą być to zarówno szkody materialne, takie jak uszkodzenie innych samochodów, jak i szkody związane z leczeniem osób poszkodowanych w wypadkach. Jak wygląda kupno polisy OC? Wiele osób pyta, czy cena OC jest stała – otóż: nie. Cena polisy odpowiedzialności cywilnej zależy od wielu czynników, wśród których wymienić należy przede wszystkim nasz wiek i ilość lat jako kierowców, posiadane zniżki, wiek i markę samochodu. Ważne jest to, że polisa OC jest polisą roczną – po upłynięciu jej terminu koniecznie zwróćmy się do ubezpieczyciela po kolejną, najlepiej z zachowaniem ciągłości ubezpieczenia. Poruszanie się po drogach samochodami bez ważnej polisy OC jest nielegalne!

Inne polisy dla naszego pojazdu

Polisa OC nie jest jedyną formą ubezpieczenia, którą możemy wykupić. Na polskim rynku znajdziemy dodatkowe polisy, które pozwolą nam lepiej zadbać o nasz samochód oraz o nasz komfort w czasie dalszych podróży. AC jest ubezpieczeniem, które umożliwi nam refundowanie kosztów naprawy naszego samochodu czy też zwrot części kosztów po jego kradzieży. Assistance to polisa przydatna w drodze, w razie awarii naszego samochodu.

 

 

 

Continue Reading
Advertisement

Motoryzacja

Sala wykładowa do wynajęcia

Sala wykładowa do wynajęcia

Przy wyborze sali konferencyjnej bądź na wykłady co będzie najważniejsze dla nas i uczestników z niej korzystających? Na pewno dużym plusem będzie odpowiednia lokalizacja, aby dojazd nie zajmował dużo czasu i nie sprawiał problemu. Ważne też będą warunki takie jak przestrzeń i technologia. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Znaczenie czasu dla powodzenia podczas nauki jazdy

Znaczenie czasu dla powodzenia podczas nauki jazdy

Płynna i pewna jazda samochodem to cenna umiejętność przydająca się bez względu na to, w jakim jesteśmy wieku i jakie są nasze zainteresowania zawodowe. To także umiejętność którą, wbrew obawom wyrażanym przez dziesiątki osób, można opanować wyjątkowo szybko. Na co powinniśmy zatem zwrócić uwagę chcąc czuć się pewnie jako kierowcy? Nie ulega wątpliwości, że pomoże nam w tym dobra szkoła prawa jazdy w Warszawie, czas więc zadać sobie pytanie o to, jak ją znaleźć.

(więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne

Nawet najlepszy kierowca może stać się ofiarą wypadku na drodze lub spowodować kolizję. Niesprzyjające warunki pogodowe, rozkojarzenie czy awaria samochodu mogą stać się przyczyną nieszczęśliwej sytuacji. Zminimalizować skutki nieprzewidzianych zdarzeń pomaga ubezpieczenie komunikacyjne. Coraz większa rzesza kierowców, kierując się troską o bezpieczeństwo swoje, pasażerów i innych uczestników ruchu, decyduje się na rozszerzenie podstawowego pakietu o polisy nieobowiązkowe. Jakie warianty proponują towarzystwa? Sprawdź!

(więcej…)

Continue Reading

Trending

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….