Connect with us

Dom i Wnętrze

Znajdź piękny parasol na taras

Kupno parasola ogrodowe na taras czy do ogrodu nie jest dzisiaj niczym nadzwyczajnym. Zmieniają się jednak powody, dla których chcemy posiadać taki produkt  strefie relaksu. Do niedawna głównym czynnikiem była oczywiście chęć odpoczynku w cieniu. Dzisiaj coraz więcej osób zdaje sobie sprawę ze szkodliwości promieniowania UV.

Jaki parasol ogrodowy wybrać?

Nowoczesne parasole ogrodowe w niczym nie przypominają parasoli oferowanych 10-15 lat temu. Współcześnie zmieniony został zarówno design, jak i materiały wykorzystane do tworzenia parasola. Dawniej stelaże tworzono z plastiku, który pod wpływem zmiennej auty pękał, był podatny na odkształcenia. Dzisiaj stosowane jest przede wszystkim lekkie, antykorozyjne aluminium, zabezpieczone przed działaniem wilgoci, pojawianiem się rdzy. Stelaż osadzany jest na ruchomej stopie, która pozwala na jego rotowanie wokół własnej osi.

Czasza, która chroni przed słońcem i deszczem

Elementem, który wzbudza wiele uwagi jest czasza parasola. Czasze mogą mieć bok o długości dochodzącej do 4 metrów! Tak duża powierzchnia pozwala na zacienienie dużego obszaru wypoczynkowego. Do tworzenia czasz wykorzystywane są tkaniny syntetyczne o właściwościach wodoodpornych – dzięki temu mogą tak samo skutecznie chronić przed silnym słońcem, jak i deszczem. Parasol boczny ogrodowy wyposażony jest również w sprężyny naciągowe, których zadaniem jest utrzymywanie odpowiedniej pozycji tkaniny.

Aby móc bezpiecznie osadzić parasol na tarasie czy w ogrodzie niezbędna będzie również podstawa. Do wkopania w ziemię najlepiej sprawdzą się podstawy z włókna szklanego, odpornego na uszkodzenia, wilgoć. Na tarasach warto zastosować podstawy z niewielkimi kółkami, które pozwolą na bezproblemowe przesuwanie parasola po gładkiej powierzchni.

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Jak wybrać dobre materace do spania?

Obserwując rynek na pewno zauważymy, że do wyboru mamy najróżniejsze łóżka do swojej sypialni. Jak pośród tylu wspaniałych modeli wybrać najbardziej idealne, wygodne łóżko, które wpasuje się do wnętrz naszej sypialni? A jak wybrać dobre materace do spania, które zapewnią nam komfortowy sen?

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Relaks blisko domu – zorganizuj przestrzeń ogrodu

Jak sprawić, aby nasz ogród stał się miejscem wypoczynku dla wszystkich domowników? Okazuje się, że nie jest to trudne. Wybierając odpowiadające nam meble ogrodowe oraz liczne dodatki bez trudu zaaranżujemy miejsce do relaksu, z którego będziemy korzystać, kiedy przyjdzie nam na to ochota.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesne trendy i możliwości – czyli domy szkieletowe

Na pewno nie jedna osoba miała okazję słyszeć już co nieco na temat domów szkieletowych. Warto się nimi zainteresować, ponieważ domy szkieletowe to nowości na rynku, która cieszy się sławą już kilka lat i coraz więcej osób decyduje się na tą formę budowy własnego domu, bo w końcu zrozumiano, jak wygląda cała konstrukcja domu.

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending