Connect with us

Dom i Wnętrze

Znajdź piękny parasol na taras

Kupno parasola ogrodowe na taras czy do ogrodu nie jest dzisiaj niczym nadzwyczajnym. Zmieniają się jednak powody, dla których chcemy posiadać taki produkt  strefie relaksu. Do niedawna głównym czynnikiem była oczywiście chęć odpoczynku w cieniu. Dzisiaj coraz więcej osób zdaje sobie sprawę ze szkodliwości promieniowania UV.

Jaki parasol ogrodowy wybrać?

Nowoczesne parasole ogrodowe w niczym nie przypominają parasoli oferowanych 10-15 lat temu. Współcześnie zmieniony został zarówno design, jak i materiały wykorzystane do tworzenia parasola. Dawniej stelaże tworzono z plastiku, który pod wpływem zmiennej auty pękał, był podatny na odkształcenia. Dzisiaj stosowane jest przede wszystkim lekkie, antykorozyjne aluminium, zabezpieczone przed działaniem wilgoci, pojawianiem się rdzy. Stelaż osadzany jest na ruchomej stopie, która pozwala na jego rotowanie wokół własnej osi.

Czasza, która chroni przed słońcem i deszczem

Elementem, który wzbudza wiele uwagi jest czasza parasola. Czasze mogą mieć bok o długości dochodzącej do 4 metrów! Tak duża powierzchnia pozwala na zacienienie dużego obszaru wypoczynkowego. Do tworzenia czasz wykorzystywane są tkaniny syntetyczne o właściwościach wodoodpornych – dzięki temu mogą tak samo skutecznie chronić przed silnym słońcem, jak i deszczem. Parasol boczny ogrodowy wyposażony jest również w sprężyny naciągowe, których zadaniem jest utrzymywanie odpowiedniej pozycji tkaniny.

Aby móc bezpiecznie osadzić parasol na tarasie czy w ogrodzie niezbędna będzie również podstawa. Do wkopania w ziemię najlepiej sprawdzą się podstawy z włókna szklanego, odpornego na uszkodzenia, wilgoć. Na tarasach warto zastosować podstawy z niewielkimi kółkami, które pozwolą na bezproblemowe przesuwanie parasola po gładkiej powierzchni.

Dom i Wnętrze

Luksusowy ogród – Twoja własna ostoja

Ogrody otaczające nowo powstałe domy są dopracowane w najmniejszych szczegółach. Wśród starannie dobranych elementów próżno szukać niefunkcjonalnych dodatków czy niewygodnych mebli. Dzięki wysokiej klasy wyposażeniu każda wizyta w ogrodzie może stać się kojącym doznaniem, które pozwoli Ci odprężyć się i znaleźć równowagę. Jakich mebli i dodatków nie może zabraknąć w urządzonym ze smakiem, ekskluzywnym ogrodzie? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Znajdź inspiracje na patio ogrodowe

Jak odpocząć we własnym domu? Relaks, niekoniecznie związany z dalekimi podróżami, możemy podarować sobie każdego dnia. Nasz dom powinien być miejscem, który kojarzy nam się z bezpieczeństwem i odprężeniem. Najlepszym miejscem na relaks blisko domu jest własny ogród lub taras. Jak zaaranżować taką przestrzeń?

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Lampy muszą być

Lampy muszą być

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj dom bez oświetlenia. Światło sprawia, że możemy bez ograniczeń funkcjonować również wówczas, gdy nastanie zmrok. Obecnie lampy to jednak nie tylko funkcja praktyczna. Są bowiem tak ładne, że sprawdzają się też w charakterze ozdób. Dlatego dobrze jest wybrać lampę, która będzie współgrała z pomieszczeniem, w którym ma się znaleźć. Na szczęście producenci zapewniają swoim klientom naprawdę szeroki wybór. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending