Connect with us

Dom i Wnętrze

Ciepły montaż okien – korzystne rozwiązanie dla przyszłości

Ciepły montaż okien to nowoczesne rozwiązanie, które wypiera tradycyjne metody, jakie stosowane były do niedawna. Tzn. – dzisiaj klient sam może wybrać to, jak dokładnie zostanie zamontowana nowo zakupiona stolarka okienna.

Warstwa po warstwie, czyli ciepły montaż okien

Decydując się na takie rozwiązanie, na myśli ma się warstwowy montaż okien. Metoda, która w znaczny sposób różni się od tego, co do tej pory stosowały ekipy budowlane. Do tej pory, podczas zwykłego montaż okien, stosowana była tylko pianka poliuretanowa. Co więcej, dzięki temu okna mogły zostać zamontowane w szybki i tani sposób.

Ciepły montaż okien wymaga trochę “zabawy”, ale będzie można sobie z tym bez trudu poradzić, jeżeli ekipa posiada odpowiednią wiedzę. W tym przypadku również użytkowana jest pianka PUR, ale stosuje się dwa dodatkowe zabezpieczenia. Pierwsze – to taśma użytkowana od wewnątrz. Tak naprawdę jest to folia paroszczelna. Drugie zabezpieczenie – wodoodporna taśma paroprzepuszczalna, która stosowana jest od zewnątrz. Jak więc widać, pianka zabezpieczona jest z każdej strony.

Solidny montaż z dobrą wytrzymałością

Nie ma się więc co dziwić temu, że dzięki temu okna są nie tylko lepiej osadzone w ścianie. Są one również w stanie zachować na dłużej swoje właściwości – co też wyjdzie z korzyścią na przyszłość. 

Może i taki montaż jest droższy, ale warto zastanowić się, ile można też zyskać dzięki temu w przyszłości. Mowa tutaj chociażby o dłuższym utrzymaniu ciepła w domu, jak również braku wilgotności, która mogłaby przenikać do środka każdego pomieszczenia. 

 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Ścianki na taras – nowoczesne pergole przy domu

Nowoczesne pergole widać coraz częściej w polskich ogrodach i na tarasach. Ścianki na taras cenione są przede wszystkim za trwałość, ale też niebanalny wygląd. Czy pergola wpłynie na jakość odpoczynku? Jak zmieni się odbiór tarasu po postawieniu pergoli? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Smaczne przetwory domowe

Lato i wczesna jesień to idealna pora na to, aby stworzyć domowe przetwory. Będą one nie tylko wspomnieniem lata w czasie zimy, ale też pozwolą na uzupełnienie niedoborów witamin i mikroelementów w czasie chłodniejszych dni. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Filtry wody do dzbanków Dafi

 

Filtry wody do dzbanków Dafi są jednymi z popularniejszych filtrów dostępnych na całym rynku. To światowa marka, która dokłada największych starań aby wszystkie jej produkty były perfekcyjne w każdym calu. Dafi namawia do korzystania z dobroci, która płynie z picia wody kranowej. To ekologia, oszczędność pieniędzy i wygoda dostępności wysokiej jakości wody pitnej przez 24 godziny na dobę. (więcej…)

Continue Reading

Trending

Komoda łazienkowa https://abuya.pl/ile-kosztuje-ubezpieczenie-oc/ http://ntumobile.org/brak-zgody-rodzica-na-szczepienie-dziecka-i-co-dalej/