Connect with us

Dom i Wnętrze

Ciepły montaż okien – korzystne rozwiązanie dla przyszłości

Ciepły montaż okien to nowoczesne rozwiązanie, które wypiera tradycyjne metody, jakie stosowane były do niedawna. Tzn. – dzisiaj klient sam może wybrać to, jak dokładnie zostanie zamontowana nowo zakupiona stolarka okienna.

Warstwa po warstwie, czyli ciepły montaż okien

Decydując się na takie rozwiązanie, na myśli ma się warstwowy montaż okien. Metoda, która w znaczny sposób różni się od tego, co do tej pory stosowały ekipy budowlane. Do tej pory, podczas zwykłego montaż okien, stosowana była tylko pianka poliuretanowa. Co więcej, dzięki temu okna mogły zostać zamontowane w szybki i tani sposób.

Ciepły montaż okien wymaga trochę “zabawy”, ale będzie można sobie z tym bez trudu poradzić, jeżeli ekipa posiada odpowiednią wiedzę. W tym przypadku również użytkowana jest pianka PUR, ale stosuje się dwa dodatkowe zabezpieczenia. Pierwsze – to taśma użytkowana od wewnątrz. Tak naprawdę jest to folia paroszczelna. Drugie zabezpieczenie – wodoodporna taśma paroprzepuszczalna, która stosowana jest od zewnątrz. Jak więc widać, pianka zabezpieczona jest z każdej strony.

Solidny montaż z dobrą wytrzymałością

Nie ma się więc co dziwić temu, że dzięki temu okna są nie tylko lepiej osadzone w ścianie. Są one również w stanie zachować na dłużej swoje właściwości – co też wyjdzie z korzyścią na przyszłość. 

Może i taki montaż jest droższy, ale warto zastanowić się, ile można też zyskać dzięki temu w przyszłości. Mowa tutaj chociażby o dłuższym utrzymaniu ciepła w domu, jak również braku wilgotności, która mogłaby przenikać do środka każdego pomieszczenia. 

 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Stwórz swoje miejsce wypoczynku z meblami balkonowymi

Stwórz swoje miejsce wypoczynku z meblami balkonowymi

Zgiełk miasta, codzienny pośpiech i brak przestrzeni do oddychania. W takich realiach zaczynamy doceniać każdy kącik spokoju, jaki możemy sobie zagwarantować. Jednym z takich miejsc może stać się balkon – pod warunkiem, że wyposażymy go w odpowiednie meble balkonowe.

Mała przestrzeń, duże możliwości

Choć wielu z nas dysponuje niewielką przestrzenią balkonową, to z odpowiednimi meblami można stworzyć prawdziwe małe królestwo relaksu. Ważne jest, aby wybierać meble dopasowane do wielkości i kształtu balkonu oraz naszych indywidualnych potrzeb.

Trwałość przede wszystkim

Wybierając meble balkonowe, warto zwrócić uwagę na materiały, z których są wykonane. Powinny być one odporne na działanie czynników atmosferycznych, a jednocześnie łatwe w utrzymaniu czystości. W końcu balkon to miejsce, gdzie chcemy się relaksować, a nie spędzać czas na ciągłym czyszczeniu.

Inspiracje na wyciągnięcie ręki

Jeżeli nie wiesz, jakie meble wybrać, odwiedź gardenspace.pl. To miejsce, gdzie znajdziesz szeroki wybór różnorodnych mebli balkonowych, które wpasują się w każdą estetykę i styl życia.

Pamiętaj, że balkon to nie tylko dodatkowa przestrzeń w Twoim mieszkaniu, ale także miejsce, które może stać się Twoją oazą spokoju w sercu miasta. Warto więc zadbać o to, by był on jak najbardziej funkcjonalny i przytulny.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak zaprojektować praktyczną kuchnię?

Kuchnia to przestrzeń, która ma umożliwiać wygodne gotowanie i przygotowywanie posiłków. Jej zaaranżowanie jest kluczowe dla komfortu użytkowników. Dzisiaj jednak zwraca się też uwagę na estetykę i wygląd. Jak zaaranżować kuchnię, by była miejscem przyjaznym użytkownikom i pięknym w odbiorze? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Kuchnie tworzone na indywidualne zamówienie

Wykreowanie niebanalnej i funkcjonalnej kuchni jeszcze nigdy nie było tak proste. Dzięki meblom tworzonym na zamówienie można stworzyć miejsce, w którym gotowanie przychodzi z łatwością. Meble tworzone na wymiar wybierane są przez coraz większą ilość Polaków! Co warto o nich wiedzieć?

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending

zobacz wiecje zobacz wiecje zobacz wiecje