Connect with us

CIEKAWE

Dla kogo dedykowane jest ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne to temat podnoszony w placówkach oświatowych najczęściej wraz z rozpoczęciem roku szkolnego lub akademickiego. Ubezpieczenie takie nie jest obowiązkowe, jednak warto rozważyć jego kupno, by lepiej chronić zdrowie i życie dziecka. Dla kogo dedykowane jest takie ubezpieczenie? Ile kosztuje?

Czy ubezpieczenie szkolne dedykowane jest wyłącznie dla dzieci w wieku szkolnym?

Nie – ubezpieczenie szkolne to rodzaj polisy, którym można objąć dziecko tuż po urodzeniu, aż do 26 roku życia. Ubezpieczenie tego typu może być wykupione dla przedszkolaka, ale też studenta. Szeroka możliwość ubezpieczenia dziecka w różnym wieku to jeden z głównych atutów oferowanych ubezpieczeń szkolnych.

Co obejmuje ubezpieczenie szkolne?

Klasyczne ubezpieczenie szkolne to polisa na wypadek nieszczęśliwych wypadków. Obejmuje ono  zwrot kosztów leczenia po nieszczęśliwym wypadku ubezpieczonego dziecka, ale też zwrot kosztów w przypadku uszkodzenia okularów korekcyjnych, zwrot kosztów rehabilitacji, która konieczna była do powrotu do zdrowia po nieszczęśliwym wypadku. Ubezpieczenie szkolne może być rozszerzone na życzenie rodzica. Wśród opcji, które znajdą się w rozszerzonej polisie znaleźć można jednorazowe świadczenie na podstawie zaświadczenia lekarskiego z tytułu pogryzienia przez psa lub kota, ale też zwrot kosztów korepetycji, gdy ubezpieczone dziecko nie może uczestniczyć w lekcjach po nieszczęśliwym wypadku.

Na co zwracać uwagę podczas kupna ubezpieczenia szkolnego?

Różne firmy ubezpieczeniowe proponują ubezpieczenie szkolne w różnych wariantach. Przed kupnem konkretnej polisy warto dokładnie przestudiować konkretną ofertę i sprawdzić, jakie sumy proponuje ubezpieczyciel oraz jaki jest jego zakres odpowiedzialności.

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

​​Wygodny pokój dwuosobowy Wrocław na weekend!

Jeśli planujesz spędzić romantyczny weekend we Wrocławiu w towarzystwie bliskiej osoby, to pokój dwuosobowy Wrocław może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Miasto to pełne uroku i atrakcji, które można odkrywać we dwoje, tworząc niezapomniane wspomnienia. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Gdzie jechać na obóz?

Czas tak szybko leci, że człowiek niedawno co witał rok szkolny, a tu już za kilka dni przyjdzie się z nim oficjalnie pożegnać. Nadchodzi czas letniego wypoczynku. Urlop już od dawna jest zaplanowany. Każdy z wielką radością oczekuje na rodzinny wypoczynek. Dorośli mogą również pomyśleć o tym, aby dzieciom zaplanować obóz żeglarski 2023 lub też inny wyjazd zorganizowany. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Metoda nadzorowania wprowadzenia projektów na rynek

Metoda agile product delivery znana jest od początku XX wieku. Jednak dopiero od niedawna znalazła ona szersze zastosowanie. Na samym początku używana ona była jedynie w branży IT. Jednak potem więcej osób zaczęło korzystać z metody nadzorowania projektów, które zapewniają nie tylko ogromną dynamikę, ale także niosą ze sobą duży poziom ryzyka. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending

https://4sch.pl/odkryj-sekret-ekskluzywnych-mebli-loftowych/ zobacz wiecje https://infowiesci.com.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdego-salonu/