Connect with us

Motoryzacja

Dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne

Nawet najlepszy kierowca może stać się ofiarą wypadku na drodze lub spowodować kolizję. Niesprzyjające warunki pogodowe, rozkojarzenie czy awaria samochodu mogą stać się przyczyną nieszczęśliwej sytuacji. Zminimalizować skutki nieprzewidzianych zdarzeń pomaga ubezpieczenie komunikacyjne. Coraz większa rzesza kierowców, kierując się troską o bezpieczeństwo swoje, pasażerów i innych uczestników ruchu, decyduje się na rozszerzenie podstawowego pakietu o polisy nieobowiązkowe. Jakie warianty proponują towarzystwa? Sprawdź!

Autocasco

Autocasco, czyli AC, jest najpopularniejszym, nieobowiązkowym ubezpieczeniem, na jaki decyduje się znaczna część kierowców (szczególnie właścicieli nowych, kosztownych wozów i niegarażowanych aut). Polisa chroni mienie przed konsekwencjami kradzieży, zniszczenia oraz uszkodzenia pojazdu na skutek nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Chuligan porysował maskę Twojego samochodu? Uczestniczyłeś w kolizji z udziałem dzikiego zwierzęcia? Twój samochód został skradziony? Nie musisz płacić za szkody z własnej kieszeni. Pokryciem strat zajmie się ubezpieczyciel.  Zakres działania polisy AC uzależniony jest od oferty danego towarzystwa i preferencji kierowcy.

Assistance

Polisa Assistance zapewnia kierowcy konkretną, techniczną i całodobową pomoc. Okaże się nieoceniona, kiedy samochód zepsuje się z daleka od miejsca zamieszkania albo nagle zabraknie w baku paliwa. Podstawowe pakiety Assistance często dołączone są do polisy OC, jednak ich zakres jest mocno okrojony.

NNW

NNW to ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie  jednorazowego odszkodowania dla siebie i pasażerów, którzy ucierpieli w wyniku wypadku samochodowego. Pieniądze umożliwiają w tym przypadku zakup leków czy rehabilitację. Więcej praktycznych informacji znajdziesz na stronie mfind.pl.

Continue Reading
Advertisement

Motoryzacja

Katalog części używanych do samochodów ciężarowych – jak znaleźć najepsze części?

Każdy właściciel samochodu ciężarowego wie, że utrzymanie takiego pojazdu w dobrej kondycji wymaga regularnej konserwacji oraz wymiany części zużytych lub uszkodzonych. Jednakże zakup nowych części może być kosztowny, zwłaszcza gdy wymiana dotyczy droższych elementów. W takich sytuacjach warto rozważyć zakup części używanych. Jak jednak znaleźć odpowiednie części dla swojego samochodu ciężarowego? Oto kilka wskazówek. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Popularne pojazdy dostawcze na wynajem

W biznesie przewozowym bardzo ważnym elementem są samochody ciężarowe, które budują całą firmę. Bez nich transport drogowy określonego towaru nie mógłby być możliwy. W niektórych sytuacjach firmy potrzebują dodatkowych samochodów do pracy ,,na cito” bądź chcą je pozyskać bez ogromnego wkładu finansowego. Wtedy oferta wynajmu pojazdów staje się dla nich bardzo interesująca. Przykładowo tradycyjne samochody dostawcze z plandeką do wynajęcia można znaleźć w większości firm zajmujących się tego typu usługami.

(więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Profesjonalny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych

Samochody ciężarowe są szczególną grupą pojazdów, na których spoczywa ogromna odpowiedzialność. Każdego dnia transportują one tony różnorodnego towaru z punktu A do punktu B. Mimo, że każdego dnia pomagają zarobić swoim właścicielom czasem same potrzebują pomocy. Stłuczki, usterki czy konieczność wymiany części to regularne sprawy, które zdarzają się podczas posiadania samochodu ciężarowego. Wtedy profesjonalny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych może być jedyną pomocą, która weźmie udział w naprawie auta. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending

https://dziennikelblaski.pl/1053513 live url https://autobezpieczniki.pl/wplyw-historii-ubezpieczeniowej-na-przyszle-skladki-co-warto-wiedziec/