Connect with us

Motoryzacja

Dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne

Nawet najlepszy kierowca może stać się ofiarą wypadku na drodze lub spowodować kolizję. Niesprzyjające warunki pogodowe, rozkojarzenie czy awaria samochodu mogą stać się przyczyną nieszczęśliwej sytuacji. Zminimalizować skutki nieprzewidzianych zdarzeń pomaga ubezpieczenie komunikacyjne. Coraz większa rzesza kierowców, kierując się troską o bezpieczeństwo swoje, pasażerów i innych uczestników ruchu, decyduje się na rozszerzenie podstawowego pakietu o polisy nieobowiązkowe. Jakie warianty proponują towarzystwa? Sprawdź!

Autocasco

Autocasco, czyli AC, jest najpopularniejszym, nieobowiązkowym ubezpieczeniem, na jaki decyduje się znaczna część kierowców (szczególnie właścicieli nowych, kosztownych wozów i niegarażowanych aut). Polisa chroni mienie przed konsekwencjami kradzieży, zniszczenia oraz uszkodzenia pojazdu na skutek nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Chuligan porysował maskę Twojego samochodu? Uczestniczyłeś w kolizji z udziałem dzikiego zwierzęcia? Twój samochód został skradziony? Nie musisz płacić za szkody z własnej kieszeni. Pokryciem strat zajmie się ubezpieczyciel.  Zakres działania polisy AC uzależniony jest od oferty danego towarzystwa i preferencji kierowcy.

Assistance

Polisa Assistance zapewnia kierowcy konkretną, techniczną i całodobową pomoc. Okaże się nieoceniona, kiedy samochód zepsuje się z daleka od miejsca zamieszkania albo nagle zabraknie w baku paliwa. Podstawowe pakiety Assistance często dołączone są do polisy OC, jednak ich zakres jest mocno okrojony.

NNW

NNW to ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie  jednorazowego odszkodowania dla siebie i pasażerów, którzy ucierpieli w wyniku wypadku samochodowego. Pieniądze umożliwiają w tym przypadku zakup leków czy rehabilitację. Więcej praktycznych informacji znajdziesz na stronie mfind.pl.

Continue Reading
Advertisement

Motoryzacja

Profesjonalny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych

Samochody ciężarowe są szczególną grupą pojazdów, na których spoczywa ogromna odpowiedzialność. Każdego dnia transportują one tony różnorodnego towaru z punktu A do punktu B. Mimo, że każdego dnia pomagają zarobić swoim właścicielom czasem same potrzebują pomocy. Stłuczki, usterki czy konieczność wymiany części to regularne sprawy, które zdarzają się podczas posiadania samochodu ciężarowego. Wtedy profesjonalny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych może być jedyną pomocą, która weźmie udział w naprawie auta. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Jak zabezpieczany jest ruch podczas prac drogowych?

Polska opleciona jest siecią dróg różnego typu – najczęściej wykorzystywane są drogi wojewódzkie, ale też autostrady czy drogi ekspresowe. By móc wygodnie i bezpiecznie się nimi poruszać, konieczne jest regularne kontrolowanie stanu nawierzchni. Na jakość asfaltu na polskich drogach wpływa wiele czynników jak np. warunki atmosferyczne. Dzięki planowanym remontom i naprawom możliwe jest zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Usługi mechaników samochodowych w Warszawie

Warszawa to duże miasto będące stolicą naszego kraju. Aktualnie dość ciężko jest wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie i życie na co dzień w tym mieście bez dostępu do samochodów. Dzięki pojazdom możliwe jest sprawne przemieszczanie się po tym dużym mieście, a także na dalszych trasach. Auta przydają się do użytku codziennego, na wyjazdy turystyczne, służbowe, itp. Istnieje też wiele pojazdów przeznaczonych do transportu większej ilości pasażerów czy też ładunków. Oczywiście błędy po stronie kierowców, wypadki drogowe czy też zwyczajne zużycie są czynnikami mogącymi doprowadzić do różnych usterek i awarii pojazdów. W takiej sytuacji konieczne jest skorzystanie z ofert mechaników świadczących różne usługi przedstawione poniżej. (więcej…)

Continue Reading

Trending

https://www.gama-sklep.com.pl/a/91-modne-kuchnie Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO Witryna do kuchni