Connect with us

Dom i Wnętrze

Doświadczony adwokat – czy okaże się pomocny w sprawie rozwodowej?

 

Decydując się na złożenie papierów rozwodowych warto odpowiednio przygotować się do samej rozprawy oraz tego, jak może ona wyglądać. W zależności od stopnia skomplikowania sprawy może okazać się, że pomocny może być adwokat. Specjaliści od spraw rodzinnych zaproponują nam swoją pomoc, doświadczenie i wiedzę na sali sądowej.

Dlaczego pomoc adwokata może okazać się niezbędna?

Współcześnie szacuje się, że nawet co trzecie małżeństwo kończy się rozwodem – powody rozwodów to „różnice nie do pogodzenia” ale również niewierność małżeńska, przemoc w rodzinie. W przypadku, kiedy małżonkowie nie doczekali się potomstwa i nie zgromadzili wiele wspólnego majątku lub też mają rozdzielność majątkową sprawa nie jest skomplikowana i może zamknąć się nawet w 2 rozprawach. Kiedy jednak małżonkowie posiadają dzieci i majątku może okazać się, że sprawa rozwodowa się przedłuży, szczególnie, kiedy nie będzie pomiędzy małżonkami chęci do porozumienia. Kiedy chcemy zawalczyć o równy podział majątku czy alimenty warto pomyśleć o adwokacie. Nie tylko będzie on reprezentował nas w sądzie, ale też składał w naszym imieniu wnioski, bronił naszego dobrego imienia i chronił nas przed podejmowaniem kroków, które mogą negatywnie wpłynąć na nasza sytuację prawną. Więcej o roli adwokata przeczytasz na stronie adwokat-katowice.info.pl.

Współpraca małżonków mile widziana

Okazuje się, że możliwe jest przyspieszenie sprawy rozwodowej, jednak zależy to od dobrej woli samych małżonków. Mogą oni, wspólnie z adwokatem, umówić się na spotkanie z mediatorem w obecności którego spiszą oni niezbędne oświadczenia dotyczące majątku, decyzje związane z opieką nad małoletnimi dziećmi. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia kwestie rozwodowe i odciąża sąd, a dodatkowo świadczy o dobrej woli małżonków, aby rozstać się w zgodzie.

 

 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Jak zaprojektować praktyczną kuchnię?

Kuchnia to przestrzeń, która ma umożliwiać wygodne gotowanie i przygotowywanie posiłków. Jej zaaranżowanie jest kluczowe dla komfortu użytkowników. Dzisiaj jednak zwraca się też uwagę na estetykę i wygląd. Jak zaaranżować kuchnię, by była miejscem przyjaznym użytkownikom i pięknym w odbiorze? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Kuchnie tworzone na indywidualne zamówienie

Wykreowanie niebanalnej i funkcjonalnej kuchni jeszcze nigdy nie było tak proste. Dzięki meblom tworzonym na zamówienie można stworzyć miejsce, w którym gotowanie przychodzi z łatwością. Meble tworzone na wymiar wybierane są przez coraz większą ilość Polaków! Co warto o nich wiedzieć?

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jakie meble ogrodowe okażą się strzałem w dziesiątkę?

Funkcjonalne meble ogrodowe to podstawa w aranżacji przestrzeni przydomowej. Szeroki wybór kompletów sprawia, że możliwe jest wybranie kolekcji idealnie wpisującej się w dane oczekiwania. Nowoczesne meble ogrodowe mogą również wzbogacać dane aranżacje przestrzeni i wpływać na jej odbiór. Jakie meble cieszą się dzisiaj największym zainteresowaniem? (więcej…)

Continue Reading

Trending

zobacz o podstawy do znaków drogowych zobacz wiecje zobacz wiecje