Connect with us

CIEKAWE

Gdzie się możemy spotkać ze sprzęgłami jednokierunkowymi?

Gdzie się możemy spotkać ze sprzęgłami jednokierunkowymi?

Sprzęgła są mechanizmami, które wykorzystuje się po to, aby łączyć i rozłączać wały – zarówno bierny, jak i napędowy. Jednym z najbardziej typowych jest ich podział na rozwiązania standardowe oraz mniej typowe nazywane również specjalistycznymi. To właśnie do tej grupy zalicza się zarówno sprzęgła hydrokinetyczne, jak i jednokierunkowe. Rosnące zainteresowanie tymi ostatnimi zachęca do zwrócenia na nie szczególnej uwagi.

Sprzęgła jednokierunkowe charakteryzują się tym, że są w stanie przenosić moment obrotowy w jedną stronę pozwalając następnie na jego swobodny powrót w stronę przeciwną. Zasada ich działania nie należy do skomplikowanych, one same zaś znane są z szerokiego spektrum zastosowań. Przeważnie montuje się je w elementach odpowiedzialnych za zabezpieczenie maszyn, choć pojawiają się też wszędzie tam, gdzie konieczne jest przeniesienie napędu. Nie mają sobie równych, gdy pojawia się konieczność tego, aby ruch posuwisto-zwrotny zmienić na obrotowy. Można spotkać je także w wielu pojazdach mechanicznych.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą rownież na sprzęgła hydrokinetyczne na stronie moj.com.pl.

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Metoda nadzorowania wprowadzenia projektów na rynek

Metoda agile product delivery znana jest od początku XX wieku. Jednak dopiero od niedawna znalazła ona szersze zastosowanie. Na samym początku używana ona była jedynie w branży IT. Jednak potem więcej osób zaczęło korzystać z metody nadzorowania projektów, które zapewniają nie tylko ogromną dynamikę, ale także niosą ze sobą duży poziom ryzyka. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Dla kogo dedykowane jest ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne to temat podnoszony w placówkach oświatowych najczęściej wraz z rozpoczęciem roku szkolnego lub akademickiego. Ubezpieczenie takie nie jest obowiązkowe, jednak warto rozważyć jego kupno, by lepiej chronić zdrowie i życie dziecka. Dla kogo dedykowane jest takie ubezpieczenie? Ile kosztuje? (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Jakie wymagania stawia norma IFS?

Ciężko czasem przestawić się na coś nowego. Wiele osób przyznaje, że stagnacja jest czymś wygodnym i komfortowym. Jednak czasem trzeba wyjść sobie samemu naprzeciwko, jeżeli zmiany mają oznaczać coś dobrego. Tak może być dla firm, jakie mają do czynienia (w sposób pośredni lub bezpośredni) z produkcją żywności. To właśnie takie organizacje mogą postarać się o certyfikat IFS. (więcej…)

Continue Reading

Trending

https://www.gama-sklep.com.pl/a/332-kuchnie-retro-aranzacje https://3dwnetrza.pl/funkcjonalne-oswietlenie-do-przedpokoju/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/58-kolory-do-salonu