Connect with us

Motoryzacja

Ile trzeba mieć lat, żeby zdać prawo jazdy?

Ile trzeba mieć lat, żeby zdać prawo jazdy?

Prawo jazdy to marzenie każdego nastolatka. Daje ono wolność i swobodę, powala na samodzielne dojazdy do szkoły, czy na spotkania ze znajomymi. Ile trzeba mieć lat, żeby móc rozpocząć kurs na prawo jazdy?

Każda szkoła prawa jazdy w Warszawie podlega pod te same, krajowe przepisy.

Kiedy można zacząć kurs na prawo jazdy w AutomobilKlubu Polski?

W szkole nauki jazdy AutomobilKlubu Polski można przystąpić trzy miesiące przed osiągnięciem wieku wymaganego do wzięcia w państwowym egzaminie na prawo jazdy. Jeśli kurs ukończymy szybko, to do egzaminu można przystąpić na miesiąc przed urodzinami, ale dokument zostanie wydany dopiero po osiągnięciu przez nas wymaganego wieku.

Wymagany minimalny wiek do kierowania wynosi:

kat. A1 – 16 lat kat. A2, B, B+E – 18 lat kat. A o ile osoba od dwóch lat posiada kat. A2 – 20 lat kat. C, C+E – 21 lat kat. A o ile osoba nie posiadała kat. A2 przez co najmniej 2 lata i dla kat. D – 24 lata. Jak widać wiek, w którym można zapisać się na kurs, zależy od tego, jakie prawo jazdy chcemy otrzymać.

Continue Reading
Advertisement

Motoryzacja

Katalog części używanych do samochodów ciężarowych – jak znaleźć najepsze części?

Każdy właściciel samochodu ciężarowego wie, że utrzymanie takiego pojazdu w dobrej kondycji wymaga regularnej konserwacji oraz wymiany części zużytych lub uszkodzonych. Jednakże zakup nowych części może być kosztowny, zwłaszcza gdy wymiana dotyczy droższych elementów. W takich sytuacjach warto rozważyć zakup części używanych. Jak jednak znaleźć odpowiednie części dla swojego samochodu ciężarowego? Oto kilka wskazówek. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Popularne pojazdy dostawcze na wynajem

W biznesie przewozowym bardzo ważnym elementem są samochody ciężarowe, które budują całą firmę. Bez nich transport drogowy określonego towaru nie mógłby być możliwy. W niektórych sytuacjach firmy potrzebują dodatkowych samochodów do pracy ,,na cito” bądź chcą je pozyskać bez ogromnego wkładu finansowego. Wtedy oferta wynajmu pojazdów staje się dla nich bardzo interesująca. Przykładowo tradycyjne samochody dostawcze z plandeką do wynajęcia można znaleźć w większości firm zajmujących się tego typu usługami.

(więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Profesjonalny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych

Samochody ciężarowe są szczególną grupą pojazdów, na których spoczywa ogromna odpowiedzialność. Każdego dnia transportują one tony różnorodnego towaru z punktu A do punktu B. Mimo, że każdego dnia pomagają zarobić swoim właścicielom czasem same potrzebują pomocy. Stłuczki, usterki czy konieczność wymiany części to regularne sprawy, które zdarzają się podczas posiadania samochodu ciężarowego. Wtedy profesjonalny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych może być jedyną pomocą, która weźmie udział w naprawie auta. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending