Connect with us

Dom i Wnętrze

Jak pielęgnować palmę konopną?

 

Trachycarpus fortunei, czyli palma konopna to niewątpliwie piękna ozdoba każdego domu. Palmy przywodzą na myśl wspomnienie lata i ciepłych wakacji.

Jednak, aby cieszyć się tą piękną rośliną jak najdłużej, trzeba ją odpowiednio pielęgnować.

Trachycarpus fortunei preferuje ciepło

Aby zapewnić palmie konopnej optymalne warunki do życia, należy przestrzegać kilku zasad. Jedną z najważniejszych jest przestrzeganie prawidłowej temperatury w otoczeniu, w którym znajduje się ta ciepłolubna roślina.

Nie powinna być niższa niż 15 stopni Celsjusza, a idealna to 22 stopnie. Najlepiej też unikać wszelkich wahań temperatury, ponieważ roślina nie lubi spadków temperatur nawet nocą.

Palma konopna nie toleruje cienia

Ciepło i nasłonecznione miejsce, ale również półcień nadają się świetnie, aby ustawić doniczkę z trachycarpus fortunei. Jeśli roślina będzie miała zbyt mało światła, jej liście zaczną wiotczeć i brązowieć.

Aby żyć, palma konopna potrzebuje natężenia oświetlenia około 1000 luksów, a aby rosnąć, natężenie oświetlenia powinno być znacznie większe. W przypadku małych okien lub w okresie zimowym zaleca się dodatkową ekspozycję.

Można kupić specjalne lampy i doświetlać roślinę w razie potrzeby. Im cieplej jest pomieszczenie, w którym znajduje się Trachycarpus fortunei, tym więcej powinno być światła.

Palma konopna lubi wilgoć

Aby roślina nie chorowała i dobrze rosła, trzeba jej zapewnić odpowiedni poziom wilgoci. Optymalna wilgotność powietrza to około 40-50 procent.Kiedy liście robią się wiotkie albo zmieniają kolor na brązowy, może to oznaczać, że w pomieszczeniu jest zbyt sucho. W takim przypadku warto pomyśleć o domowej fontannie albo nawilżaczu powietrza.

Chociaż palma konopna lubi ciepło, to ogrzewanie, a szczególnie podłogowe może jej zaszkodzić.

Dobrym pomysłem na zapewnienie rośliny odpowiedniego poziomu wilgoci, jest wstawienie rośliny do większej osłonki. Na dnie można umieścić podwyższenie, na przykład cegłę, a na niej postawić doniczkę z palmą konopną. Dzięki temu, kiedy w doniczce zbierze się woda, będzie on parować i zapewni roślinie idealną wilgoć, a korzenie, które nie będą się stykać z wodą, nie zgniją.

Lepiej przesuszyć niż przelać

Palmę konopną należy regularnie podlewać, jednak zawsze trzeba mieć na uwadze, że jest to roślina, która nie toleruje przelewania. Najlepiej podlewać roślinę, kiedy ziemia w doniczce jest całkowicie sucha. Należy zwracać szczególną uwagę, aby korzenie nie dotykały wody.

Palmę konopną należy również regularnie nawozić. Można do tego wykorzystać zwykły nawóz do roślin zielonych.W przypadku nawozów płynnych należy co dwa tygodnie dodawać jeden mililitr zbilansowanego nawozu wieloskładnikowego do jednego litra wody do nawadniania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.tropiart.pl/plants/trachycarpus-fortunei.html.

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Stwórz swoje miejsce wypoczynku z meblami balkonowymi

Stwórz swoje miejsce wypoczynku z meblami balkonowymi

Zgiełk miasta, codzienny pośpiech i brak przestrzeni do oddychania. W takich realiach zaczynamy doceniać każdy kącik spokoju, jaki możemy sobie zagwarantować. Jednym z takich miejsc może stać się balkon – pod warunkiem, że wyposażymy go w odpowiednie meble balkonowe.

Mała przestrzeń, duże możliwości

Choć wielu z nas dysponuje niewielką przestrzenią balkonową, to z odpowiednimi meblami można stworzyć prawdziwe małe królestwo relaksu. Ważne jest, aby wybierać meble dopasowane do wielkości i kształtu balkonu oraz naszych indywidualnych potrzeb.

Trwałość przede wszystkim

Wybierając meble balkonowe, warto zwrócić uwagę na materiały, z których są wykonane. Powinny być one odporne na działanie czynników atmosferycznych, a jednocześnie łatwe w utrzymaniu czystości. W końcu balkon to miejsce, gdzie chcemy się relaksować, a nie spędzać czas na ciągłym czyszczeniu.

Inspiracje na wyciągnięcie ręki

Jeżeli nie wiesz, jakie meble wybrać, odwiedź gardenspace.pl. To miejsce, gdzie znajdziesz szeroki wybór różnorodnych mebli balkonowych, które wpasują się w każdą estetykę i styl życia.

Pamiętaj, że balkon to nie tylko dodatkowa przestrzeń w Twoim mieszkaniu, ale także miejsce, które może stać się Twoją oazą spokoju w sercu miasta. Warto więc zadbać o to, by był on jak najbardziej funkcjonalny i przytulny.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak zaprojektować praktyczną kuchnię?

Kuchnia to przestrzeń, która ma umożliwiać wygodne gotowanie i przygotowywanie posiłków. Jej zaaranżowanie jest kluczowe dla komfortu użytkowników. Dzisiaj jednak zwraca się też uwagę na estetykę i wygląd. Jak zaaranżować kuchnię, by była miejscem przyjaznym użytkownikom i pięknym w odbiorze? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Kuchnie tworzone na indywidualne zamówienie

Wykreowanie niebanalnej i funkcjonalnej kuchni jeszcze nigdy nie było tak proste. Dzięki meblom tworzonym na zamówienie można stworzyć miejsce, w którym gotowanie przychodzi z łatwością. Meble tworzone na wymiar wybierane są przez coraz większą ilość Polaków! Co warto o nich wiedzieć?

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending

https://beesafe.pl/porady/wyciecie-filtra-dpf/ https://beesafe.pl/porady/samochod-bez-prawa-jazdy/ zobacz