Connect with us

CIEKAWE

Jak podejść do kwestii rozwodu?

Spraw rozwodowych w Polsce jest coraz więcej – wynika to nie tylko z danych podawanych przez Główny Urząd Statystyczny, ale też przez samych prawników. Rozwody dotykają par zarówno z dłuższym stażem małżeńskim, jak i tych, które w związkach formalnych pozostają od kilku lat. Czy obecność adwokata podczas rozwodu jest konieczna? Jak znaleźć dobrego adwokata?

Rozwód w obecności adwokata

Wiele osób zastanawia się, czy konieczne jest zatrudnianie adwokata do własnej sprawy rozwodowej. Zdania są podzielone – jeśli sprawa nie jest skomplikowana a małżonkowie są w stanie dojść do porozumienia w najważniejszych kwestiach może okazać się, że obecność adwokata nie jest konieczna. Kiedy jednak małżonkowie rozstają się w gniewie i nie mogą dojść do porozumienia obecność adwokata może okazać się kluczowa. W wielu przypadkach małżonkowie walczą nie tylko o prawo do opieki nad dziećmi, ale również o majątek. Dzięki pomocy adwokata dowiemy się, jakie są nasze prawa oraz jak skuteczniej walczyć o to, na czym nam zależy. O zaletach zatrudnienia adwokata przeczytamy na stronie http://adwokat-katowice.info.pl/rozwody-separacje/.

Jak zatrudnić adwokata?

Chcąc zatrudnić adwokata warto znaleźć profesjonalistę specjalizującego się w prawie rodzinnym. początkowo będzie on chciał poznać naszą sytuację – zadaniem adwokata jest bezstronna ocena oraz określenie, jakie kroki prawne możemy podjąć, aby uzyskać oczekiwane rezultaty. Jeśli zdecydujemy się na współpracę możemy mieć pewność, że adwokat będzie działał w naszym imieniu i będzie dbał o nasze interesy. Adwokat może wskazać nam rozwiązania, które okażą się przydatne, ale także odwieźć nas od kroków, które mogą znacząco pogorszyć naszą sytuację prawną. Adwokat reprezentuje nas w sądzie, może w naszym imieniu składać wnioski i skargi.

 

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

​​Wygodny pokój dwuosobowy Wrocław na weekend!

Jeśli planujesz spędzić romantyczny weekend we Wrocławiu w towarzystwie bliskiej osoby, to pokój dwuosobowy Wrocław może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Miasto to pełne uroku i atrakcji, które można odkrywać we dwoje, tworząc niezapomniane wspomnienia. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Gdzie jechać na obóz?

Czas tak szybko leci, że człowiek niedawno co witał rok szkolny, a tu już za kilka dni przyjdzie się z nim oficjalnie pożegnać. Nadchodzi czas letniego wypoczynku. Urlop już od dawna jest zaplanowany. Każdy z wielką radością oczekuje na rodzinny wypoczynek. Dorośli mogą również pomyśleć o tym, aby dzieciom zaplanować obóz żeglarski 2023 lub też inny wyjazd zorganizowany. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Metoda nadzorowania wprowadzenia projektów na rynek

Metoda agile product delivery znana jest od początku XX wieku. Jednak dopiero od niedawna znalazła ona szersze zastosowanie. Na samym początku używana ona była jedynie w branży IT. Jednak potem więcej osób zaczęło korzystać z metody nadzorowania projektów, które zapewniają nie tylko ogromną dynamikę, ale także niosą ze sobą duży poziom ryzyka. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending

zobacz wiecje https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://4sch.pl/odkryj-sekret-ekskluzywnych-mebli-loftowych/