Connect with us

Zdrowie i Uroda

Jak sprawnie operować kolorem?

Dawniej zestawem plażowym należało się zająć raz do roku, kiedy pogoda sprzyjała wczesno-letnim wypadom nad pobliski zbiornik wodny i ruszał wreszcie sezon wyjazdów urlopowych. Obecnie czas wypoczynku nie jest przypisany jedynie do najcieplejszej pory roku. Oferty biur podróży są aktualne cały rok i można coś z niej wybrać, chcąc spędzić choćby weekend nad ciepłym egzotycznym morzem.

Moda na plażę jest wielobarwna, jednak wybierając kostiumy kąpielowe należy się kierować rozsądnymi regułami odkrytymi kiedyś przez plastyków.

Trzy podstawowe zasady składania zestawów kolorystycznych

Chcąc osiągnąć przyjemny dla oka efekt wizualny trzeba zastosować jeden z trzech sposobów na kompozycję kolorystyczną.

Wybór kolorów monochromatycznych. Koło kolorów składa się z wielu koncentrycznie ułożonych kręgów, podzielonych promieniście na poszczególne barwy. W pierwszej wersji wybieramy kolor podstawowy i do niego dodajemy sąsiadujące na kolejnych kręgach.

Wersja kolorów pokrewnych

Pozwala złożyć zestaw kolorystyczny, poruszając się po jednym z okręgów i dobierając kolory z lewej lub prawej strony barwy podstawowej.

Barwy dopełniające

Tworzą kontrastowe połączenia. W klasycznej odmianie do każdego podstawowego dobiera się kolor uzupełniający znajdujący się po przeciwnej stronie palety barw.

Kolory modelujące

Kostiumy kąpielowe w odpowiednim kolorze mogą zapewnić możliwość retuszowania mankamentów figury. Tak samo zresztą, jak uwypuklić to, co wartościowe.Pierwszą rzeczą, która należy wiedzieć, to typ figury. Właściwe rozpoznanie będzie dobrym początkiem na drodze do sukcesu. Niektóre kolory nadają się do podkreślenia i uwypuklenia, a inne spłaszczają i ukrywają. Trzeba poznać te zależności, by móc je stosować z powodzeniem.

Do oprawy niewielkich rozmiarów biustów zatem stosuje się barwy intensywne i jasne. Soczysty odcień żółci lub świetlista pomarańcza zadziała jak szkło powiększające.Odwrotnie, dla wyszczuplenia i skrycia obfitszych krągłości tradycyjnie nadaje się czerń. Jednak inne ciemne kolory, jak granat, grafit lub soczysty brąz zadziałają podobnie.

Na klasykę zawsze jest odpowiednia pora

Kostium kąpielowy potrzebuje jak każdy ubiór dodatków. Elementy uzupełniające, jak brakujące puzzle układanki tworzą niepowtarzalną aurę stroju. Torba na plażę, nieodłączne okulary przeciwsłoneczne lub muślinowy szal. Detale pasujące do kompozycji i niezwykle funkcjonalne.

Nie należy bać się eksperymentów i dodawać własne pomysły. Lato to pora luzu i wytchnienia.

Tylko kostiumy kąpielowe dla Pań o szczupłej sylwetce mogą prezentować się w dowolnym stylu i kolorze. Tylko pozazdrościć!

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dla Twojej nieruchomości?

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dla Twojej nieruchomości?

Wybór ubezpieczenia nieruchomości może być zawiły i skomplikowany, ale jest to decyzja, która może się okazać kluczem do Twojego spokoju ducha. Jak więc podejść do tego tematu, aby dokonać najlepszego wyboru?

Zrozumienie Twoich potrzeb

Przed rozpoczęciem poszukiwań, zastanów się nad tym, czego dokładnie potrzebujesz. Czy jesteś właścicielem kamienicy w centrum miasta, czy może domu jednorodzinnego na przedmieściach? Każda nieruchomość ma inne potrzeby i ryzyko, więc ważne jest, aby dostosować ubezpieczenie nieruchomości do Twojej sytuacji.

Rozważ różne rodzaje ochrony

Ubezpieczenie nieruchomości nie jest jednorodne. Istnieje wiele rodzajów ochrony, takich jak ubezpieczenie od pożaru, kradzieży czy żywiołów. Ważne jest, aby dokładnie przeanalizować, które z tych rodzajów ochrony są dla Ciebie najbardziej istotne.

Porównaj oferty

Porównanie ofert różnych firm ubezpieczeniowych to klucz do znalezienia najlepszego ubezpieczenia dla Twojej nieruchomości. Zwróć uwagę na zakres ochrony, cenę, a także opinie klientów. Jeśli szukasz sprawd

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Jak poprawić koloryt cery – najlepsze sposoby na przywrócenie blasku skórze twarzy

Z biegiem czasu, skóra może tracić swój naturalny blask, staje się szara i matowa. Równomierny kolor skóry twarzy to oznaka zdrowia i nasza wizytówka, która świadczy o stylu życia. Jakie są przyczyny utraty kolorytu oraz jakie zabiegi medycyny estetycznej mogą pomóc przywrócić jej dawny blask? (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Laserowe usuwanie owłosienia – dla kogo depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg dla każdego, kto chce pozbyć się niechcianych włosków. Poznaj wskazania do laserowego usuwania owłosienia.

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending

https://dziennikelblaski.pl/1053513 live url https://autobezpieczniki.pl/wplyw-historii-ubezpieczeniowej-na-przyszle-skladki-co-warto-wiedziec/