Connect with us

Dom i Wnętrze

Jaki parasol ogrodowy wybrać do naszej przestrzeni wypoczynkowej?

Zadaniem parasola ogrodowego jest skuteczna ochrona użytkowników przed promieniowaniem UV. Nadmierna ekspozycja na słońce w szybkim czasie spowodować może poparzenia słoneczne, udary, odwodnienie. Obecność parasola ogrodowego sprawi także, że bez trudu odmienimy tę przestrzeń i nadamy jej bardziej nowoczesnego wyglądu. Co powinniśmy wiedzieć o parasolach ogrodowych i co mogą zaproponować nam producenci?

Nowoczesne parasole w ogrodach i na tarasach

Dzisiaj parasole ogrodowe znacząco różnią się od produktów oferowanych 10-20 lat temu. Nowoczesne konstrukcje odznaczają się przede wszystkim wykorzystaniem wysokiej klasy materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Stelaże parasoli ogrodowych wykonywane są z aluminium malowanego proszkowo. Aluminium jest nie tylko lekkie, ale także zabezpieczone przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Takie tworzywo jest wręcz idealne do ogrodu! Stelaże posiadają ruchome stopy – w przypadku parasoli ogrodowych to bardzo przydatna funkcja. Stopa pozwala na obrót parasola o 360 stopni bez konieczności ruszania konstrukcji z miejsca. O nowoczesnych tworzywach i rozwiązaniach poczytać można więcej na stronie parasol-ogrodowy.pl.

Zwróć uwagę na czaszę

Czasze nowoczesnych parasoli ogrodowych tworzone są z tkanin poliestrowych pokrytych poliuretanem. Poliester jest gęsto pleciony, przez co tkanina nie pruje się, nie strzępi i nie przeciera. Warstwa poliuretanu sprawia, że tkanina jest odporna na wodę i promieniowanie UV. Dzięki takim zabezpieczeniom czasza na długi czas zachowuje piękny kolor. Czasza wyposażona jest również w sprężyny naciągowe, których zadaniem jest amortyzowanie silniejszych podmuchów wiatru. Dzięki temu tkanina czaszy zawsze znajduje się w prawidłowej pozycji.

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Stwórz swoje miejsce wypoczynku z meblami balkonowymi

Stwórz swoje miejsce wypoczynku z meblami balkonowymi

Zgiełk miasta, codzienny pośpiech i brak przestrzeni do oddychania. W takich realiach zaczynamy doceniać każdy kącik spokoju, jaki możemy sobie zagwarantować. Jednym z takich miejsc może stać się balkon – pod warunkiem, że wyposażymy go w odpowiednie meble balkonowe.

Mała przestrzeń, duże możliwości

Choć wielu z nas dysponuje niewielką przestrzenią balkonową, to z odpowiednimi meblami można stworzyć prawdziwe małe królestwo relaksu. Ważne jest, aby wybierać meble dopasowane do wielkości i kształtu balkonu oraz naszych indywidualnych potrzeb.

Trwałość przede wszystkim

Wybierając meble balkonowe, warto zwrócić uwagę na materiały, z których są wykonane. Powinny być one odporne na działanie czynników atmosferycznych, a jednocześnie łatwe w utrzymaniu czystości. W końcu balkon to miejsce, gdzie chcemy się relaksować, a nie spędzać czas na ciągłym czyszczeniu.

Inspiracje na wyciągnięcie ręki

Jeżeli nie wiesz, jakie meble wybrać, odwiedź gardenspace.pl. To miejsce, gdzie znajdziesz szeroki wybór różnorodnych mebli balkonowych, które wpasują się w każdą estetykę i styl życia.

Pamiętaj, że balkon to nie tylko dodatkowa przestrzeń w Twoim mieszkaniu, ale także miejsce, które może stać się Twoją oazą spokoju w sercu miasta. Warto więc zadbać o to, by był on jak najbardziej funkcjonalny i przytulny.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak zaprojektować praktyczną kuchnię?

Kuchnia to przestrzeń, która ma umożliwiać wygodne gotowanie i przygotowywanie posiłków. Jej zaaranżowanie jest kluczowe dla komfortu użytkowników. Dzisiaj jednak zwraca się też uwagę na estetykę i wygląd. Jak zaaranżować kuchnię, by była miejscem przyjaznym użytkownikom i pięknym w odbiorze? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Kuchnie tworzone na indywidualne zamówienie

Wykreowanie niebanalnej i funkcjonalnej kuchni jeszcze nigdy nie było tak proste. Dzięki meblom tworzonym na zamówienie można stworzyć miejsce, w którym gotowanie przychodzi z łatwością. Meble tworzone na wymiar wybierane są przez coraz większą ilość Polaków! Co warto o nich wiedzieć?

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending

zobacz wiecje zobacz wiecje zobacz wiecje