Connect with us

CIEKAWE

Jakie wymagania stawia norma IFS?

Ciężko czasem przestawić się na coś nowego. Wiele osób przyznaje, że stagnacja jest czymś wygodnym i komfortowym. Jednak czasem trzeba wyjść sobie samemu naprzeciwko, jeżeli zmiany mają oznaczać coś dobrego. Tak może być dla firm, jakie mają do czynienia (w sposób pośredni lub bezpośredni) z produkcją żywności. To właśnie takie organizacje mogą postarać się o certyfikat IFS.

Międzynarodowe standardy IFS

Oto Międzynarodowy Standard Żywności, który został opracowany przez niemieckich przedstawicieli handlu detalicznego. Pierwsza wersja pojawiła się w roku 2002. Już w 2003 roku do IFS dołączyli francuscy handlarze, którzy dołożyli swoją cegiełkę do ulepszania tej normy. Od tego momentu, co jakiś czas IFS jest na bieżąco aktualizowane, aby mogło lepiej dopasować się do bieżących realiów. Bez obaw. Pomimo tego, że ma się do czynienia z bardzo restrykcyjnymi normami, wdrożenie IFS nie powinno stanowić zbyt dużego problemu. Fundamentem dla stworzenia IFS stało się Codex Alimentarius, Prawo Krajowe, wymagania HACCP, GMP, GHP, norma ISO 9000 oraz Europejski System Jakości. Wszystkie te elementy zostały scalone w jedno i w ten sposób powstało właśnie IFS.

Minimalizacja ryzyka

Jakie wymagania stawia IFS? Główne to minimalizacja ryzyka odnoszącego się do produkowania żywności. Aby każdy producent miał świadomość tego, że nie wprowadza na rynek produktu niebezpiecznego.

Ważne jest również to, aby firmy, które mają wpływ w sposób pośredni na takie produkty, nie doprowadziły do pojawienia się żadnego zagrożenia. Przykładem mogą być tutaj chociażby firmy, które na co dzień zajmują się transportem do punktów, gdzie żywność będzie sprzedawana. 

Audyt IFS, który może urządzać chociażby firma DJB doradztwo, ma na celu wpłynięcie na to, aby zapewnić klientom jeszcze lepszą jakość poszczególnych produktów. Ważne jest to, aby doskonalić swoja ofertę, dzięki czemu nie będzie problemu ze znalezieniem odbiorców.

Trzeba bowiem zaznaczyć, że nie brakuje klientów, którzy chcą zainwestować tylko i wyłącznie w wysokiej jakości produkty. Tak, również klienci są świadomi tego, co oznacza IFS. Bowiem na tą międzynarodową normę patrzy się w sposób dwojaki. Jako przedsiębiorcy, jak również klienci, którzy wiedzą, że mają do czynienia tylko i wyłącznie z produktami, jakie są w stanie spełnić ich wymagania. 

Należy więc dążyć do minimalizacji ryzyka, dzięki czemu będzie można na tym w przyszłości sporo skorzystać. 

 

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

​​Wygodny pokój dwuosobowy Wrocław na weekend!

Jeśli planujesz spędzić romantyczny weekend we Wrocławiu w towarzystwie bliskiej osoby, to pokój dwuosobowy Wrocław może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Miasto to pełne uroku i atrakcji, które można odkrywać we dwoje, tworząc niezapomniane wspomnienia. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Gdzie jechać na obóz?

Czas tak szybko leci, że człowiek niedawno co witał rok szkolny, a tu już za kilka dni przyjdzie się z nim oficjalnie pożegnać. Nadchodzi czas letniego wypoczynku. Urlop już od dawna jest zaplanowany. Każdy z wielką radością oczekuje na rodzinny wypoczynek. Dorośli mogą również pomyśleć o tym, aby dzieciom zaplanować obóz żeglarski 2023 lub też inny wyjazd zorganizowany. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Metoda nadzorowania wprowadzenia projektów na rynek

Metoda agile product delivery znana jest od początku XX wieku. Jednak dopiero od niedawna znalazła ona szersze zastosowanie. Na samym początku używana ona była jedynie w branży IT. Jednak potem więcej osób zaczęło korzystać z metody nadzorowania projektów, które zapewniają nie tylko ogromną dynamikę, ale także niosą ze sobą duży poziom ryzyka. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending