Connect with us

CIEKAWE

Kiedy należy ostrzyć noże CNC?

Posiadając maszyny CNC, zazwyczaj przyjmujemy bardzo dużo zleceń. Istnieje bowiem bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu usługi. Jednym z pierwszych problemów, z jakim zaczynamy się stykać, jest kwestia tępienia się noży do obróbki CNC, wraz ze zwiększeniem naszej produkcji.

Ostrzenie noży CNC

Gdy chcemy, aby nasz zakład produkcyjny uchodził za profesjonalny, musimy wykonywać wszystkie zlecenia terminowo oraz aby jakość naszego wyrobu spełniała wymagania, jakie wymaga klient. Aby tego dokonać musimy mieć zawsze jak najwięcej narzędzi pod ręką, a narzędzia te muszą gwarantować, że efekt ich pracy będzie taki jaki zakładamy. Aby uzyskać ten cel, należy kontrolować ostrość noży oraz monitorować stan ich zużycia. Każdorazowy pomiar ostrości po każdym zakończonym procesie jest kłopotliwy, ponieważ pochłania strasznie dużo czasu. Możemy jednak wprowadzić śledzenie ostrości. Śledzenie ostrości po zebraniu odpowiedniej liczby danych, pozwoli nam na prognozowanie stanu zużycia narzędzia. Ostrzenie narzędzi będzie wtedy wykonywane wtedy, kiedy jest faktycznie wymagane, a nie wtedy, kiedy już musi być wykonane.

Frezy CNC — wpływ materiału na tępienie narzędzia

Przede wszystkim kiedy wprowadzamy monitorowanie, mające na celu ustalenie terminu, kiedy ostrzenie noży powinno nastąpić, powinniśmy śledzić takie czynniki jak dostawcę noża, materiał, z jakiego został wykonany, czas jego pracy oraz czas pracy z danym materiałem. Najlepszą opcją do wprowadzenia jest taka, która zakłada, że frezy CNC pracują tylko z danym materiałem. Jeśli materiał na maszynie się zmienia, dany nóż zmieniany jest na inny, przypisany do danego materiału. Dzięki takiej zmianie serii możemy dokładniej przewidzieć, kiedy ostrzenie narzędzi jest konieczne. Może i początkowo może to spowodować, że koszty poniesione będą jednostkowo wyższe, ale wówczas będziemy mieć większą kontrolę nad naszym procesem, co zaowocuje w przyszłości. Niekontrolowane tępienie prędzej czy później doprowadzi do sytuacji, kiedy narzędzie niezgodne wejdzie w proces produkcyjny i poniesiemy z tego powodu duże straty. Straty mogą być tym większe, im większa jest nasza partia produkcyjna. Jeśli bowiem będziemy mieli tylko jedną wadliwą sztukę, będziemy musieli sprawdzić wszystkie pozostałe.

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

​​Wygodny pokój dwuosobowy Wrocław na weekend!

Jeśli planujesz spędzić romantyczny weekend we Wrocławiu w towarzystwie bliskiej osoby, to pokój dwuosobowy Wrocław może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Miasto to pełne uroku i atrakcji, które można odkrywać we dwoje, tworząc niezapomniane wspomnienia. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Gdzie jechać na obóz?

Czas tak szybko leci, że człowiek niedawno co witał rok szkolny, a tu już za kilka dni przyjdzie się z nim oficjalnie pożegnać. Nadchodzi czas letniego wypoczynku. Urlop już od dawna jest zaplanowany. Każdy z wielką radością oczekuje na rodzinny wypoczynek. Dorośli mogą również pomyśleć o tym, aby dzieciom zaplanować obóz żeglarski 2023 lub też inny wyjazd zorganizowany. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Metoda nadzorowania wprowadzenia projektów na rynek

Metoda agile product delivery znana jest od początku XX wieku. Jednak dopiero od niedawna znalazła ona szersze zastosowanie. Na samym początku używana ona była jedynie w branży IT. Jednak potem więcej osób zaczęło korzystać z metody nadzorowania projektów, które zapewniają nie tylko ogromną dynamikę, ale także niosą ze sobą duży poziom ryzyka. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending