Connect with us

Zdrowie i Uroda

Laserowe usuwanie owłosienia – dla kogo depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg dla każdego, kto chce pozbyć się niechcianych włosków. Poznaj wskazania do laserowego usuwania owłosienia.

Dla kogo laserowe usuwanie owłosienia? Wskazania do depilacji laserowej

Domowe metody depilacji nie mogą równać się z efektami, jakie daje laserowe usuwanie owłosienia. Jest to zabieg, który rozwiązuje kwestię niechcianych włosków na bardzo długi czas. Czy depilacja laserowa to dobre rozwiązanie dla każdego? Poznaj wskazania i przeciwwskazania do epilacji.

Na czym polega depilacja laserowa?

Skuteczność laserowego usuwania owłosienia opiera się na trwałym uszkodzeniu żywej części włosa, czyli jego macierzy, co uniemożliwia jego odrastanie. Laserowa depilacja niszczy włosy całkowicie. Żadna inna metoda usuwania owłosienia nie daje takiej gwarancji. Dzieje się tak dlatego, że melanina (barwnik znajdujący się we włosach) reaguje ze światłem lasera, co wywołuje efekt fototermiczny. Mieszek włosowy ulega przegrzaniu i destrukcji. Kilka dni po zabiegu można zaobserwować wypadanie uszkodzonych włosków.

Laser działa tylko na włosy, będące w fazie anagenu (aktywnego wzrostu). Ponieważ nie wszystkie włosy znajdują się w tej fazie jednocześnie, konieczne jest wykonanie serii zabiegów w odpowiednich odstępach czasu od 4 do 8 tygodni (w zależności od partii ciała), aby uzyskać satysfakcjonujące efekty.

Laserowe usuwanie owłosienia – wskazania i przeciwwskazania

Podstawowym wskazaniem do depilacji laserowej jest nadmierne włosienie. Zabieg można wykonać w obrębie każdej części ciała, która sprawia dyskomfort spowodowany obecnością włosów. Laserowe usuwanie owłosienia polecane jest też w przypadku miejsc najbardziej wrażliwych, narażonych na podrażnienia podczas tradycyjnych metod depilacji. Zabieg laserowy w obrębie bikini, pach, twarz lub okolic sutków jest bezpieczny i raz na zawsze eliminuje problem krostek po goleniu czy wrastających włosków. Zapobiega też zapaleniu mieszków włosowych.

Jeszcze do niedawna laserowe usuwanie owłosienia możliwe było tylko w przypadku ciemnych włosów, ponieważ starszego typu urządzenia reagowały tylko na wysokie stężenie melaniny. Zmieniło się to wraz z pojawieniem się nowoczesnych laserów do depilacji, dostępnych m.in. w warszawskiej Klinice Miracki, takich jak Thunder MT. Dzięki wysokiej mocy, krótkim impulsom oraz szybkiej i efektywnej absorpcji melaniny urządzenie to umożliwia usuwania bardzo cienkich i jasnych włosów.

Niestety nie każdy może poddać się zabiegowi laserowego usuwania owłosienia. Wśród przeciwwskazań do laserowej depilacji znajdują się:

 • świeża opalenizna,
 • infekcje w obszarze zabiegowym,
 • nowotwory skóry,
 • ciąża, laktacja oraz okres 6 miesięcy po ustaniu laktacji,
 • przerwana ciągłość naskórka,
 • epilepsja,
 • przyjmowanie środków fotouczulających, w tym leków, ziół i suplementów diety,
 • terapia retinoidami (witamina A),
 • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
 • łuszczyca,
 • bielactwo,
 • cukrzyca,
 • bliznowce,
 • aktywne infekcje skórne,
 • rozrusznik serca,
 • niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne.

Skuteczność usuwania owłosienia laserem

Po serii zabiegów laserowego usuwania owłosienia można cieszyć się idealnie gładką skórą przez wiele lat. Oczywiście z czasem mogą pojawić się pojedyncze włoski, które wystarczy usunąć podczas jednego zabiegu przypominającego. Depilacja laserowa to skuteczne rozwiązanie takich problemów skórnych, jak wrastające włoski.

Epilację laserową, dla uzyskania pożądanych efektów, należy powtórzyć co najmniej 4-8 razy. Liczba i częstotliwość zabiegów zależą od: rodzaju użytego lasera, depilowanego obszaru oraz grubości i koloru owłosienia. Plan laserowego usuwania owłosienia ustala kosmetolog.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat depilacji laserowej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dla Twojej nieruchomości?

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dla Twojej nieruchomości?

Wybór ubezpieczenia nieruchomości może być zawiły i skomplikowany, ale jest to decyzja, która może się okazać kluczem do Twojego spokoju ducha. Jak więc podejść do tego tematu, aby dokonać najlepszego wyboru?

Zrozumienie Twoich potrzeb

Przed rozpoczęciem poszukiwań, zastanów się nad tym, czego dokładnie potrzebujesz. Czy jesteś właścicielem kamienicy w centrum miasta, czy może domu jednorodzinnego na przedmieściach? Każda nieruchomość ma inne potrzeby i ryzyko, więc ważne jest, aby dostosować ubezpieczenie nieruchomości do Twojej sytuacji.

Rozważ różne rodzaje ochrony

Ubezpieczenie nieruchomości nie jest jednorodne. Istnieje wiele rodzajów ochrony, takich jak ubezpieczenie od pożaru, kradzieży czy żywiołów. Ważne jest, aby dokładnie przeanalizować, które z tych rodzajów ochrony są dla Ciebie najbardziej istotne.

Porównaj oferty

Porównanie ofert różnych firm ubezpieczeniowych to klucz do znalezienia najlepszego ubezpieczenia dla Twojej nieruchomości. Zwróć uwagę na zakres ochrony, cenę, a także opinie klientów. Jeśli szukasz sprawd

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Jak poprawić koloryt cery – najlepsze sposoby na przywrócenie blasku skórze twarzy

Z biegiem czasu, skóra może tracić swój naturalny blask, staje się szara i matowa. Równomierny kolor skóry twarzy to oznaka zdrowia i nasza wizytówka, która świadczy o stylu życia. Jakie są przyczyny utraty kolorytu oraz jakie zabiegi medycyny estetycznej mogą pomóc przywrócić jej dawny blask? (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Prywatny szpital kardiologiczny: przeczytaj, jeżeli stoisz przed wyborem opieki medycznej

Opieka kardiologiczna odgrywa kluczową rolę w diagnozowaniu, leczeniu i profilaktyce chorób serca. Prywatny szpital kardiologiczny jest miejscem, gdzie pacjenci mogą otrzymać kompleksową opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Oferują one zaawansowane diagnostyczne procedury, innowacyjne terapie i wysoko wykwalifikowany personel medyczny, który skupia się na zdrowiu serca pacjentów. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending

https://dziennikelblaski.pl/1053513 https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ live url