Connect with us

Dom i Wnętrze

Małe kuchnie – zalety i wady

Małe kuchnie w bloku mają swoje wady i zalety. Prawidłowe urządzenie takich pomieszczeń sprawi, że kuchnia będzie prawdziwym sercem naszego domu, gdzie będziemy gromadzić się na wspólnym gotowaniu oraz rozmowach.

Zamknięte, małe kuchnie w bloku

Posiadanie zamkniętego pomieszczenia kuchennego ma swoje zalety oraz wady. Do zalet należy zaliczyć fakt ograniczenia przenikania się zapachów na pozostałą część domu, jak również wilgoci, pary wodnej unoszącej się od gotowania, które mogą być szkodliwe na inne sprzęty domowe, w szczególności elektryczne. Zamknięte, małe kuchnie w bloku sprawiają, że nawet w przypadku gości nie musimy martwić się o porządki. Wystarczy, że zamkniemy drzwi od kuchni i niczym nie będziemy się przejmować. Na dodatek nawet podczas gotowania nikt nie będzie patrzył nam na ręce. Wadą jest fakt ograniczenia przestrzeni przez przynajmniej jedną ściankę działową. 

Otwarty aneks kuchenny

Małe kuchnie w bloku otwarte na salon do zalet mogą zaliczyć fakt, że nie są ograniczone żadnymi ścianami. Podczas przyjmowania gości można być z nimi w stałym kontakcie. Wielu rodziców docenia ten fakt, ponieważ jednocześnie mogą gotować i obserwować swoje dzieci podczas zabawy w salonie. Aby uniknąć przenikania zapachów na pozostałą część domu w salonie przydać się mogą wydajne okapy, które zawczasu “wyłapią” wszystkie szkodliwe zapachy. Do wad należy utrzymywanie stałego porządku. Przy tak otwartej kuchni na inne przestrzenie nie będziemy mogli pozwolić sobie na odkładanie sprzątania na następny dzień. 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Stwórz swoje miejsce wypoczynku z meblami balkonowymi

Stwórz swoje miejsce wypoczynku z meblami balkonowymi

Zgiełk miasta, codzienny pośpiech i brak przestrzeni do oddychania. W takich realiach zaczynamy doceniać każdy kącik spokoju, jaki możemy sobie zagwarantować. Jednym z takich miejsc może stać się balkon – pod warunkiem, że wyposażymy go w odpowiednie meble balkonowe.

Mała przestrzeń, duże możliwości

Choć wielu z nas dysponuje niewielką przestrzenią balkonową, to z odpowiednimi meblami można stworzyć prawdziwe małe królestwo relaksu. Ważne jest, aby wybierać meble dopasowane do wielkości i kształtu balkonu oraz naszych indywidualnych potrzeb.

Trwałość przede wszystkim

Wybierając meble balkonowe, warto zwrócić uwagę na materiały, z których są wykonane. Powinny być one odporne na działanie czynników atmosferycznych, a jednocześnie łatwe w utrzymaniu czystości. W końcu balkon to miejsce, gdzie chcemy się relaksować, a nie spędzać czas na ciągłym czyszczeniu.

Inspiracje na wyciągnięcie ręki

Jeżeli nie wiesz, jakie meble wybrać, odwiedź gardenspace.pl. To miejsce, gdzie znajdziesz szeroki wybór różnorodnych mebli balkonowych, które wpasują się w każdą estetykę i styl życia.

Pamiętaj, że balkon to nie tylko dodatkowa przestrzeń w Twoim mieszkaniu, ale także miejsce, które może stać się Twoją oazą spokoju w sercu miasta. Warto więc zadbać o to, by był on jak najbardziej funkcjonalny i przytulny.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Jak zaprojektować praktyczną kuchnię?

Kuchnia to przestrzeń, która ma umożliwiać wygodne gotowanie i przygotowywanie posiłków. Jej zaaranżowanie jest kluczowe dla komfortu użytkowników. Dzisiaj jednak zwraca się też uwagę na estetykę i wygląd. Jak zaaranżować kuchnię, by była miejscem przyjaznym użytkownikom i pięknym w odbiorze? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Kuchnie tworzone na indywidualne zamówienie

Wykreowanie niebanalnej i funkcjonalnej kuchni jeszcze nigdy nie było tak proste. Dzięki meblom tworzonym na zamówienie można stworzyć miejsce, w którym gotowanie przychodzi z łatwością. Meble tworzone na wymiar wybierane są przez coraz większą ilość Polaków! Co warto o nich wiedzieć?

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending

zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/jazda-bez-prawa-jazdy/ zobacz