Connect with us

Motoryzacja

Małe tablice rejestracyjne zamiast standardowych – co warto wiedzieć?

Każdy samochód poruszający się na drogach musi być odpowiednio oznakowany. Identyfikację pojazdu i jego właściciela umożliwiają tablice rejestracyjne. Większość mijanych samochodów wyposażona jest w klasyczne, prostokątne tablice. Jednak w niektórych przypadkach standardowe „blachy” zastępowane są znacznie mniejszymi tablicami mieszczącymi ograniczoną liczbę znaków. Czy każdy kierowca może wyrobić małe tablice rejestracyjne? Sprawdź!

Dla kogo przeznaczone są małe tablice rejestracyjne?

Małe tablice rejestracyjne zostały dopuszczone do użytku na terenie Polski w lipcu 2018 roku na mocy rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa. Przepis jest odpowiedzią na pojawienie się na polskim rynku wielu samochodów sprowadzanych z USA i Japonii. Konstrukcja pojazdów produkowanych w tych krajach uniemożliwia montaż powszechnie używanych tablic, co zmusiło ustawodawcę do stworzenia nowego przepisu. Mniejsze tablice mają wymiary 305×114 mm. Mieszczą się na nich jedynie cztery znaki. Pierwsza litera, podobnie jak w standardowych tablicach, oznacza województwo, na terenie którego auto zostało zarejestrowane. Trzy pozostałe znaki stanowią unikalną kompozycję cyfr i liter przypisanych do konkretnych miast i powiatów. Aby otrzymać tego typu rejestrację, należy złożyć stosowny wniosek w wydziale komunikacji.

Małe tablice, wielkie kłopoty

Chcesz wymienić rejestrację w swoim Passacie czy Octavii na małą, zgrabną tablicę? Lepiej zastanów się dwa razy! Montaż małych tablic w samochodzie o konstrukcji umożliwiającej klasyczne oznaczenie jest niezgodne z prawem i grozi pozbawieniem wolności do 8 lat. Ponadto, nieprawidłowo oznaczone auto nie przejdzie badań technicznych.

Continue Reading
Advertisement

Motoryzacja

Profesjonalny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych

Samochody ciężarowe są szczególną grupą pojazdów, na których spoczywa ogromna odpowiedzialność. Każdego dnia transportują one tony różnorodnego towaru z punktu A do punktu B. Mimo, że każdego dnia pomagają zarobić swoim właścicielom czasem same potrzebują pomocy. Stłuczki, usterki czy konieczność wymiany części to regularne sprawy, które zdarzają się podczas posiadania samochodu ciężarowego. Wtedy profesjonalny serwis samochodów dostawczych i ciężarowych może być jedyną pomocą, która weźmie udział w naprawie auta. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Jak zabezpieczany jest ruch podczas prac drogowych?

Polska opleciona jest siecią dróg różnego typu – najczęściej wykorzystywane są drogi wojewódzkie, ale też autostrady czy drogi ekspresowe. By móc wygodnie i bezpiecznie się nimi poruszać, konieczne jest regularne kontrolowanie stanu nawierzchni. Na jakość asfaltu na polskich drogach wpływa wiele czynników jak np. warunki atmosferyczne. Dzięki planowanym remontom i naprawom możliwe jest zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Usługi mechaników samochodowych w Warszawie

Warszawa to duże miasto będące stolicą naszego kraju. Aktualnie dość ciężko jest wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie i życie na co dzień w tym mieście bez dostępu do samochodów. Dzięki pojazdom możliwe jest sprawne przemieszczanie się po tym dużym mieście, a także na dalszych trasach. Auta przydają się do użytku codziennego, na wyjazdy turystyczne, służbowe, itp. Istnieje też wiele pojazdów przeznaczonych do transportu większej ilości pasażerów czy też ładunków. Oczywiście błędy po stronie kierowców, wypadki drogowe czy też zwyczajne zużycie są czynnikami mogącymi doprowadzić do różnych usterek i awarii pojazdów. W takiej sytuacji konieczne jest skorzystanie z ofert mechaników świadczących różne usługi przedstawione poniżej. (więcej…)

Continue Reading

Trending

https://www.gama-sklep.com.pl/a/58-kolory-do-salonu https://myvatn.org https://www.gama-sklep.com.pl/a/61-nowoczesne-meble-lazienkowe