Connect with us

CIEKAWE

Metoda akrylowa zdobienia paznokci – najważniejsze informacje

Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest techniką gwarantującą wysoką jakość i nienaganną estetykę manicure’u. Dzięki niej paznokcie stają się niesamowicie trwałe i zaczynają się odznaczać wysoką odpornością na złamania i inne uszkodzenia. Akryl nie niszczy przy tym płytki. Tym właśnie różni się od klasycznych tipsów.

Jakie są odmiany akrylu?

Do wykonania paznokci akrylowych używa się specjalnej mieszanki trzech podstawowych produktów: wybranego płynu, primera (ma on za zadanie utwardzić warstwę) oraz akrylu. Akryl występuje na rynku w trzech podstawowych odmianach. Może być wolnoschnący, szybkoschnący albo bezwonny. Który jego rodzaj zadziała zatem najlepiej i po który warto by było sięgnąć?

Osobom początkującym zwykle poleca się akryle wolnoschnące, które nie utwardzają się zbyt szybko, dzięki czemu dają więcej czasu na dokładnie wymodelowanie paznokci. Akryle szybkoschnące dla osób doświadczonych będą natomiast wygodniejsze w użyciu. Z kolei te bezwonne, niemające żadnego aromatu, dedykuje się paniom, które źle znoszą intensywne zapachy.

Jak wykonać paznokcie akrylowe?

Z metody akrylowe zdobienia paznokci można skorzystać samodzielnie, o ile tylko dysponuje się odpowiednim sprzętem. Zabieg rozpoczyna się przygotowaniem płytki paznokci. Należy ją skrócić, delikatnie przypiłować i przede wszystkim dokładnie zmatowić. Skórki powinny zostać odsunięte lub wycięte. W żadnym wypadku nie mogą one nawet delikatnie nachodzi na płytkę.

W pierwszym kroku – jeśli tylko chce się to zrobić – można przedłużyć paznokcie poprzez naklejenie na nie tipsów i ich późniejsze wypiłowanie bądź delikatne skrócenie. Sam akryl nie powinien być natomiast nakładany na paznokcie w swojej czystej postaci. Należy wymieszać go ze specjalnym płynem i dopiero wtedy pokryć mieszanką wszystkie płytki. Akryl sam zdoła się na nich utwardzić po kilku lub kilkunastu minutach.

Jak usunąć manicure akrylowy?

W przeciwieństwie do paznokci hybrydowego akurat metoda akrylowa zdobienia paznokci nie sprawia większych problemów podczas usuwania manicure’u. Bardzo szybko można go ściągnąć z pomocą acetonu lub zawierającego go płynu. Wystarczy pomoczyć w nim paznokcie przez pół godziny, a następnie odsunąć akrylową warstwę drewnianym patyczkiem.

Paznokcie akrylowe można też ściągnąć wyłącznie przy użyciu samego pilniczka. Nie jest to jednak prosta metoda, tak więc nie poleca się jej osobom początkującym. Jeżeli jednak jakaś kobieta zechce ją zastosować, powinna pamiętać o tym, by po usunięciu akrylu wyrównać płytkę i raz jeszcze ją oczyścić.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/.

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

Kształtowanie bonsai

Drzewka bonsai to coraz popularniejszy element dekoracji naszych wnętrz. Szczególnie pięknie eksponują się we wnętrzach minimalistycznych, które podkreślają ich harmonię i naturalność. Czy bonsai jest dla każdego?
(więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Ciągniki używane – MANual  

MAN to niemiecka firma posiadająca bardzo dobre i wytrzymałe ciężarówki do różnorodnego użytku. Przede wszystkim służą one w transporcie długodystansowym, ale również odgrywają kluczową rolę w firmach budowlanych. Ze względu na swoje parametry i wytrzymałość przedsiębiorcy często decydują się na ciągniki używane. MANual jest potoczną nazwą połączenia firmy MAN z świetnym systemem zmiany biegów, który w ciągnikach tej firmy funkcjonuje na najwyższym poziomie. Umożliwia szybkie, bezawaryjne zrywy, które przydają się na budowie jak żadne inne. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Kurs prawa jazdy kat b warszawa

Kurs prawa jazdy kat b warszawa

Kurs prawa jazdy kategorii B to najpopularniejszy rodzaj kursu wybieranego przez przyszłych kierowców. Aby uzyskać prawo jazdy w tej kategorii, należy zdać egzaminy – teoretyczny i praktyczny oraz ukończyć kurs prawa jazdy kat B Warszawa to miasto, gdzie istnieje duży wybór szkół tego typu. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending