Connect with us

Biznes

Na czym polega outsourcing księgowy?

Outsourcing księgowy to pojęcie, z którym można się spotkać coraz częściej. Tym bardziej, gdy prowadzi się własną działalność gospodarczą. Jest to wyrażenie, które na stałe wchodzi w słownik języka polskiego.

Co to znaczy outsourcing księgowy?

„Outsourcing” dosłownie oznacza zewnętrzne źródła. Pod nazwą outsourcingu księgowego, mieści się ogół czynności związanych z przekazaniem księgowości zewnętrznej firmie. Najprościej mówiąc – to oddanie prowadzenia spraw rachunkowych w ręce profesjonalistów.Wiele biur rachunkowych świadczy usługę outsourcingu księgowego. Cieszy się ona ogromną popularnością, bo jest dla przedsiębiorcy jest to bardzo wygodne, kompleksowe rozwiązanie.

Dlaczego outsourcing księgowy zyskuje na popularności?

Żyjemy w świecie szybkich interesów. Przedsiębiorca musi skupić się na prowadzeniu własnej firmy, pozyskiwaniu nowych klientów, organizowaniu kampanii reklamowej, produkcji, zakupach, kadrach i jeszcze do tego na prowadzeniu księgowości. I to nie byle jakiej! Poprawnej księgowości. Każdy mógłby zwariować od takiego natłoku zadań.Powierzenie księgowości profesjonalistom sprawia, że przedsiębiorca może poświęcić się wyłącznie własnym interesom. Może zająć się nimi w stu procentach. Rozwiązanie jakim jest outsourcing księgowy przenosi odpowiedzialność cywilną z przedsiębiorcy na biuro rachunkowe. Przedsiębiorca nie musi śledzić zmian w prawie i obawiać się kar cywilnych oraz pieniężnych za popełnione ewentualne błędy księgowe.

Tańsze wyjście

Wiele firm zatrudnia własnych księgowych. Ich praca generuje spore koszty, bo oprócz ich wynagrodzenia należy opłacać jeszcze składki na ubezpieczenie itd. Wiadomo, koszty pracy to nie tylko pensja pracownika. Małe i mikro firmy, zatrudnienie własnego księgowego mogłoby zrujnować.Wybranie outsourcingu księgowego to dobra alternatywa. Przedsiębiorca raz w miesiącu ponosi stały koszt prowadzenia księgowości. Jest to niezależne od tego, ile faktur zostanie dostarczone do biura rachunkowego, ani ile raportów trzeba będzie przygotować. Osoba, która korzysta z tej usługi nie przejmuje się zakupem sprzętu, szkoleniami, ani zakupem profesjonalnych programów do prowadzenia rachunkowości. Wszystko to leży w gestii biura.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z GLC

Continue Reading
Advertisement

Biznes

Ubezpieczenie pojazdu – gdzie znaleźć najlepszą ofertę?

Ubezpieczenie naszego samochodu jest wymagane przez prawo i jest naszym obowiązkiem każdego roku. Wybór konkretnego ubezpieczenia pozwoli nam na uzyskanie OC, AC oraz assistance. Ceny ubezpieczeń wyliczane są na podstawie wielu informacji, m.in. naszego wieku, wieku pojazdu, doświadczenia jako kierowcy liczonego w latach. Jakie ubezpieczenie wybrać, aby cieszyć się najlepszą ofertą na rynku?

(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Praca poza granicami kraju i zasiłek rodzinny z Niemiec

Wychowanie dziecka wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, obowiązkami i przede wszystkim z pieniędzmi, które w wychowaniu są bardzo ważne, a najczęściej wtedy jeden z rodziców pozostaje na urlopie w pracy lub w ogóle pracy nie posiada. Jak sobie poradzić w tym czasie, kiedy zarobki są niższe lub jeśli jeden z rodziców ich nie posiada? U zachodnich sąsiadów jest taka opcja, jak zasiłek rodzinny z Niemiec. Może warto z niego skorzystać?

(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Inwestycje mieszkaniowe o wyższym standardzie.

Inwestycje tworzone na potrzeby budownictwa mieszkaniowego planowane są w coraz wyższym standardzie. Zmienia się średnia powierzchnia takiego lokalu przeznaczonego pod wynajem komercyjny. Szukając pomysłu na lokatę kapitału, warto rozważyć ofertę najmu realizowaną przez dewelopera.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending