Connect with us

Dom i Wnętrze

Nowoczesna pergola ogrodowa

Pergola ogrodowa w dzisiejszych czasach niekoniecznie przypomina doskonale znane nam urządzenia z lat 90tych. Dzisiaj to zaawansowana technologia, która pozwala stworzyć nowoczesne salony na świeżym powietrzu.

Pergola ogrodowa i jej konstrukcja

Tak, wszyscy przyzwyczailiśmy się do wyjątkowo zdobionych pergol dookoła których rosły najróżniejsze kwiaty. Piękny widok, który nawet dzisiaj można bez najmniejszego problemu wykonać. Ale dzisiaj pergola ogrodowa to solidniej jakości konstrukcja, która pozwala cieszyć się świeżym powietrzem, nawet jeżeli na dworze nie ma sprzyjających warunków klimatycznych. Dach takiej pergoli może składać się z wysokiej jakości profili aluminiowych, które można obracać pod poszczególnym kątem. Producenci w tym względzie mają różne zdanie. Obracane profile pozwalają na kontrolowanie światła, które dostaje się pod pergolę ogrodową.

Zabezpieczona pergola ogrodowa

Aby mieć pewność, że pergola ogrodowa długo będzie służyć swoim właścicielom, musi zostać w odpowiedni sposób zabezpieczona. W tym celu stosuje się na ogół proszkowe lakierowanie. Ogromną zaletą jest fakt, że można wybrać różnego rodzaju kolory, które będą dopasowane do potrzeb poszczególnych klientów. Takie działanie sprawi, że cała pergola ogrodowa będzie w odpowiedni sposób zabezpieczona przed wilgocią, gradem, jak również przed palącym słońcem. Jest wiele korzyści z posiadania takiej pergoli ogrodowej. Jeżeli ktoś ma odpowiednio dużo miejsca na ogrodzie, to może pomyśleć o jej wykonaniu. 

 

Dom i Wnętrze

Jakie meble ogrodowe okażą się strzałem w dziesiątkę?

Funkcjonalne meble ogrodowe to podstawa w aranżacji przestrzeni przydomowej. Szeroki wybór kompletów sprawia, że możliwe jest wybranie kolekcji idealnie wpisującej się w dane oczekiwania. Nowoczesne meble ogrodowe mogą również wzbogacać dane aranżacje przestrzeni i wpływać na jej odbiór. Jakie meble cieszą się dzisiaj największym zainteresowaniem? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Ścianki na taras – nowoczesne pergole przy domu

Nowoczesne pergole widać coraz częściej w polskich ogrodach i na tarasach. Ścianki na taras cenione są przede wszystkim za trwałość, ale też niebanalny wygląd. Czy pergola wpłynie na jakość odpoczynku? Jak zmieni się odbiór tarasu po postawieniu pergoli? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Smaczne przetwory domowe

Lato i wczesna jesień to idealna pora na to, aby stworzyć domowe przetwory. Będą one nie tylko wspomnieniem lata w czasie zimy, ale też pozwolą na uzupełnienie niedoborów witamin i mikroelementów w czasie chłodniejszych dni. (więcej…)

Continue Reading

Trending

https://globecarp.pl/wybieramy-kask-jezdziecki/ https://materialprintshop.com/iso-obowiazek-czy-przywilej/ https://rain-shine-sweet.com/kask-jezdziecki-element-niezbedny-podczas-jazdy-konnej/