Connect with us

Zdrowie i Uroda

Piękno ukryte w nowoczesnej medycynie!

Czas nie jest łaskawy dla naszej skóry: wraz z wiekiem pojawiają się pierwsze zmarszczki, nasza skóra odwadnia się, szarzeje, jest coraz bardziej podatna na uszkodzenia. Czy możliwe jest zahamowanie tych zmian? Czy oferowane w drogeriach kosmetyki faktycznie są w stanie odmłodzić naszą skórę?

Poznaj tajemnice kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej

Reklamy kremów i olejków obiecują nam, że produkty te odejmą naszej skórze lat i sprawią, że znowu stanie się ona naprężona i elastyczna. Niestety, kosmetyki działają powierzchniowo, nie są w stanie dotrzeć do głębszych warstw skóry, także ich działanie jest niewielkie.

Skuteczną metodą walki ze zmarszczkami jest zastosowanie kwasu hialuronowego – substancja ta naturalnie występuje w naszej skórze, odpowiadając za jej nawilżenie. Wraz z wiekiem jej ilość maleje, a nasza skóra staje się odwodniona. Zastosowanie naturalnego kwasu hialuronowego podczas zabiegów medycyny estetycznej pozwala na uzupełnienie tego składnika, przywrócenie skórze jędrności oraz na spłycenie zmarszczek! Efekty działania kwasu widoczne są od razu po zabiegu i utrzymują się ok. 9-12 miesięcy.
Toksyna botulinowa znana jest w medycynie od lat – w przypadku medycyny estetycznej stosowana jest przy wygładzaniu zmarszczek. Działanie botoksu polega na upośledzaniu przewodzenia impulsów nerwowych pomiędzy włóknami mięśniowymi. Efektem tego jest rozluźnienie konkretnych mięśni twarzy, wygładzenie zmarszczek. Efekty działania botoksu widać po kilku dniach, a efekt utrzymuje się kilka miesięcy.

Czy zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne?

– Zdecydowanie tak – mówi dr Karolina Kuśnierz, właścicielka kliniki medycyny estetycznej oraz strony karolinakusnierz.pl. Każdy zabieg poprzedzony jest dokładnym wywiadem lekarskim, podczas którego lekarz pyta o przebyte choroby, stan zdrowia, przeciwwskazania. Dopiero po pozytywnym przejściu takiego wywiadu możliwe jest omówienie szczegółów zabiegu.

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dla Twojej nieruchomości?

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dla Twojej nieruchomości?

Wybór ubezpieczenia nieruchomości może być zawiły i skomplikowany, ale jest to decyzja, która może się okazać kluczem do Twojego spokoju ducha. Jak więc podejść do tego tematu, aby dokonać najlepszego wyboru?

Zrozumienie Twoich potrzeb

Przed rozpoczęciem poszukiwań, zastanów się nad tym, czego dokładnie potrzebujesz. Czy jesteś właścicielem kamienicy w centrum miasta, czy może domu jednorodzinnego na przedmieściach? Każda nieruchomość ma inne potrzeby i ryzyko, więc ważne jest, aby dostosować ubezpieczenie nieruchomości do Twojej sytuacji.

Rozważ różne rodzaje ochrony

Ubezpieczenie nieruchomości nie jest jednorodne. Istnieje wiele rodzajów ochrony, takich jak ubezpieczenie od pożaru, kradzieży czy żywiołów. Ważne jest, aby dokładnie przeanalizować, które z tych rodzajów ochrony są dla Ciebie najbardziej istotne.

Porównaj oferty

Porównanie ofert różnych firm ubezpieczeniowych to klucz do znalezienia najlepszego ubezpieczenia dla Twojej nieruchomości. Zwróć uwagę na zakres ochrony, cenę, a także opinie klientów. Jeśli szukasz sprawd

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Jak poprawić koloryt cery – najlepsze sposoby na przywrócenie blasku skórze twarzy

Z biegiem czasu, skóra może tracić swój naturalny blask, staje się szara i matowa. Równomierny kolor skóry twarzy to oznaka zdrowia i nasza wizytówka, która świadczy o stylu życia. Jakie są przyczyny utraty kolorytu oraz jakie zabiegi medycyny estetycznej mogą pomóc przywrócić jej dawny blask? (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Laserowe usuwanie owłosienia – dla kogo depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg dla każdego, kto chce pozbyć się niechcianych włosków. Poznaj wskazania do laserowego usuwania owłosienia.

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending

https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ https://dziennikelblaski.pl/1053513 live url