Connect with us

Biznes

Praca poza granicami kraju i zasiłek rodzinny z Niemiec

Wychowanie dziecka wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, obowiązkami i przede wszystkim z pieniędzmi, które w wychowaniu są bardzo ważne, a najczęściej wtedy jeden z rodziców pozostaje na urlopie w pracy lub w ogóle pracy nie posiada. Jak sobie poradzić w tym czasie, kiedy zarobki są niższe lub jeśli jeden z rodziców ich nie posiada? U zachodnich sąsiadów jest taka opcja, jak zasiłek rodzinny z Niemiec. Może warto z niego skorzystać?

Praca sezonowa a zasiłek

Nawet osoby, które pracują sezonowo mogą ubiegać się o zasiłek rodzinny z Niemiec , ale tylko i wyłącznie pod warunkiem, że ich praca była legalna oraz jeśli umowa była podpisana na odpowiednich warunkach, ponieważ musiały zostać odprowadzane składki.

Zasiłek rodzinny z Niemiec – czy ktoś może mieć kłopoty, aby go uzyskać?

Statystycznie patrząc to zazwyczaj nie ma żadnego kłopotu i raczej zdecydowana większość osób taki zasiłek otrzymuje. Dla wielu osób jest to naprawdę spora pomoc finansowa i warto z niej skorzystać, ponieważ taki zasiłek się po prostu należy za uczciwą pracę.

Warto też wspomnieć, że zasiłek należy się dzieciom do 18 roku życia. W wyjątkowych okolicznościach ten okres jest zwiększany do 25 roku życia i chodzi to o dzieci, które jeszcze cały czas się uczą i  z powodu nauki nie mogą podjąć jeszcze pracy. Jest jeszcze kwestia związana z dziećmi niepełnosprawnymi. Rodzice takich dzieci otrzymują zasiłek bezterminowo, ponieważ opieka nad takim dzieckiem wymaga czasem 24h.

 

Continue Reading
Advertisement

Biznes

Ubezpieczenie pojazdu – gdzie znaleźć najlepszą ofertę?

Ubezpieczenie naszego samochodu jest wymagane przez prawo i jest naszym obowiązkiem każdego roku. Wybór konkretnego ubezpieczenia pozwoli nam na uzyskanie OC, AC oraz assistance. Ceny ubezpieczeń wyliczane są na podstawie wielu informacji, m.in. naszego wieku, wieku pojazdu, doświadczenia jako kierowcy liczonego w latach. Jakie ubezpieczenie wybrać, aby cieszyć się najlepszą ofertą na rynku?

(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Inwestycje mieszkaniowe o wyższym standardzie.

Inwestycje tworzone na potrzeby budownictwa mieszkaniowego planowane są w coraz wyższym standardzie. Zmienia się średnia powierzchnia takiego lokalu przeznaczonego pod wynajem komercyjny. Szukając pomysłu na lokatę kapitału, warto rozważyć ofertę najmu realizowaną przez dewelopera.
(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Na czym polega outsourcing księgowy?

Outsourcing księgowy to pojęcie, z którym można się spotkać coraz częściej. Tym bardziej, gdy prowadzi się własną działalność gospodarczą. Jest to wyrażenie, które na stałe wchodzi w słownik języka polskiego.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending