Connect with us

CIEKAWE

Producenci skrzyń i palet z plastiku

Magazynowanie i transport produktów żywnościowych muszą odbywać się według ściśle określonych procedur, z zachowaniem odpowiedniej higieny i sposobu przechowywania tych produktów. Aby zakład produkcyjny lub hurtownia mogły spełniać te wymogi, niezbędna jest współpraca z producentem skrzyń i palet, które pozwolą na zachowanie właściwych standardów produkcji wyrobów żywnościowych.

Palety z plastiku

Dawniej do transportowania zbiorczego produktów żywnościowych stosowało się wyłącznie palety drewniane. Te jednak obecnie zostały całkowicie wyparte w branży spożywczej ze względu na trudność utrzymania ich w należytej czystości i stanie higienicznym. Palety z plastiku służą do układania na nich pudeł z towarem lub butelek i są bardzo uniwersalne. Można na nie załadować butelki o różnej pojemności, skrzynki z butelkami szklanymi, ale również kartonowe czy plastikowe pudła o różnych gabarytach i ciężarze. Wyróżnia się palety lekkie i ciężkie. Wśród palet lekkich można znaleźć palety H1 wykonane według europejskich standardów. Są one wykorzystywane głównie w branży mięsnej, ale sprawdzają się także w innych branżach spożywczych. Paleta H1 Schoeller Allibert wykonana jest z materiału jednoczęściowego w postaci monobloku. Jest odporna na działanie wysokich temperatur, a także wygodna w czyszczeniu. Jako paleta lekka, może być stosowana do transportu artykułów spożywczych, a także do ich składowania na półkach w magazynie.

Rodzaje palet plastikowych

Palety z plastiku charakteryzują się różnym sposobem wykonania oraz różnym przeznaczeniem. Lekkie palety z możliwością gniazdowania są nie tylko wygodne przy składowaniu towarów, ale również przy ich składaniu w większej ilości w jednym miejscu, ponieważ zajmują objętościowo mniej miejsca po złożeniu. Ze względu na obciążenie palet z plastiku wyróżnia się te o udźwigu do 500 kg, do 800 kg i powyżej 1000 kg. Istnieją również specjalne palety ciężkie higieniczne, które charakteryzują się idealnie gładką, łatwą do czyszczenia powierzchnią oraz wykonaniem ze specjalnych tworzyw nietoksycznych. Są również specjalne palety eksportowe charakteryzujące się niską ceną i jednorazowością – służą do eksportu towarów i nie wracają już do podmiotu eksportującego. Z kolei palet z plastiku wielokrotnego użytku używa się głównie w magazynach i hurtowniach do składowania towaru na półkach.

Skrzynie plastikowe przeznaczone są do składowania mniejszych ilości towarów przeznaczonych bezpośrednio na eksport do sklepów czy restauracji. Podobnie jak palety plastikowe, również mają różne przeznaczenie i charakter.

Continue Reading
Advertisement

CIEKAWE

​​Wygodny pokój dwuosobowy Wrocław na weekend!

Jeśli planujesz spędzić romantyczny weekend we Wrocławiu w towarzystwie bliskiej osoby, to pokój dwuosobowy Wrocław może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Miasto to pełne uroku i atrakcji, które można odkrywać we dwoje, tworząc niezapomniane wspomnienia. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Gdzie jechać na obóz?

Czas tak szybko leci, że człowiek niedawno co witał rok szkolny, a tu już za kilka dni przyjdzie się z nim oficjalnie pożegnać. Nadchodzi czas letniego wypoczynku. Urlop już od dawna jest zaplanowany. Każdy z wielką radością oczekuje na rodzinny wypoczynek. Dorośli mogą również pomyśleć o tym, aby dzieciom zaplanować obóz żeglarski 2023 lub też inny wyjazd zorganizowany. (więcej…)

Continue Reading

CIEKAWE

Metoda nadzorowania wprowadzenia projektów na rynek

Metoda agile product delivery znana jest od początku XX wieku. Jednak dopiero od niedawna znalazła ona szersze zastosowanie. Na samym początku używana ona była jedynie w branży IT. Jednak potem więcej osób zaczęło korzystać z metody nadzorowania projektów, które zapewniają nie tylko ogromną dynamikę, ale także niosą ze sobą duży poziom ryzyka. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Trending

zobacz wiecje zobacz wiecje https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/